Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Dlaczego zebry nie mają wrzodów. Biblioteka psychologii współczesnej

"Dlaczego zebry nie mają wrzodów" to fascynujące kompendium współczesnej wiedzy na temat psychofizjologii stresu, łączące perspektywy czterech dyscyplin: psychologii, neurologii, immunologii i endokrynologii. Autor, Robert Sapolsky, wnikliwie opisał, co dzieje się z człowiekiem, gdy doświadcza on stresu.W książce pokazuje, w jaki sposób oddziaływanie stresu na organizm ludzki wpływa na całe nasze Czytaj więcej

Polecamy inne produkty z serii "Biblioteka psychologii współczesnej"

"Dlaczego zebry nie mają wrzodów" to fascynujące kompendium współczesnej wiedzy na temat psychofizjologii stresu, łączące perspektywy czterech dyscyplin: psychologii, neurologii, immunologii i endokrynologii. Autor, Robert Sapolsky, wnikliwie opisał, co dzieje się z człowiekiem, gdy doświadcza on stresu.

W książce pokazuje, w jaki sposób oddziaływanie stresu na organizm ludzki wpływa na całe nasze życie, czyniąc nas podatnymi na choroby cywilizacyjne, wywołując m.in. zaburzenia pamięci i funkcjonowania mózgu, otyłość czy cukrzycę. Stresu nie można wyeliminować, ale zrozumienie mechanizmów tej reakcji, jej przyczyn i efektów, pomoże nam radzić sobie z otaczającym światem.

Bo przecież nieważne, jak wielki jest nasz konflikt z członkiem rodziny czy jak mocno zdenerwowała nas utrata miejsca parkingowego, rzadko uciekamy się do załatwienia tego rodzaju spraw przez walkę na pięści. Podobnie - raczej rzadko się nam przytrafia konieczność zaczajenia się i osobistego pokonania naszej przyszłej kolacji. Chodzi o to, że my, ludzie, żyjemy wystarczająco dostatnio i wystarczająco długo, i jesteśmy wystarczająco inteligentni, by generować wszystkie możliwe rodzaje stresujących zdarzeń jedynie w naszych głowach. Ile hipopotamów zamartwia się tym, czy ich ubezpieczenie społeczne będzie ważne do końca ich życia lub tym, co mają powiedzieć na pierwszej randce?

Książka porusza problematykę stresu i jego wpływu na zdrowie człowieka. Bez zbędnego moralizowania, za to z dużą dawką humoru podaje wiadomości w taki sposób, że książka o stresie staje się... bezstresową lekturą. Będzie przydatna zarówno dla wykładowców akademickich, ich studentów, ale i zwykłego czytelnika, który chce wiedzieć skąd bierze się stres i jak sobie z nim poradzić.

Robert Sapolsky, urodzony w 1957 roku, to amerykański biolog i neurolog, profesor nauk biologicznych i neurologii, nauk neurologicznych i neurochirurgii na Uniwersytecie Stanforda. Opracowuje sposoby ochrony neuronów czuciowych przed działaniem stresu. Jest autorem wielu książek i artykułów naukowych oraz pracownikiem naukowym Muzeum Narodowego Kenii.

Ponad 450 stron książki "Dlaczego zebry nie mają wrzodów" wydane zostało przez Wydawnictwo Naukowe PWN w tłumaczeniu Małgorzaty Guzowskiej-Dąbrowskiej.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
691429
Tytuł
Dlaczego zebry nie mają wrzodów. Biblioteka psychologii współczesnej
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
456
Data premiery
2010-02-05
Rok wydania
2010
Wymiary produktu [mm]
235 x 165 x 23
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.73
Długość
235
Głębokość
165
Wysokość
22
Cena detaliczna
92,95 zł
Nasza cena
77,93 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,5/5
4 recenzje
 • 5
  2
 • 4
  2
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Terapeutyczny Z. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-12-15
  Pozycja ta bardzo rozjaśnia niuanse funkcjonowania człowieka.
 • Krzysztof A. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2021-04-23
  Bardzo fajna i ważna książka. Świetnie tłumaczy jak powstają sytuacje stresowe, jakie są mechanizmy, które je nakręcają. Już samo to wydaje się być doskonałym sposobem na radzenie sobie ze stresem. Zrozumienie tego, że organizm działa w określony sposób pozwala zyskać nad tym kontrolę. Później autor opisuje kilka sposobów, które mogą pomóc w odzyskaniu wewnętrznej równowagi. W tej części wydaje mi się, że mogło by być coś więcej, ale to moje osobiste odczucia.
 • Eliza U. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-04-21
  Naukowe tematy opisane w taki sposób, że nawet osoba nie zajmująca się ludzką psychiką na co dzień, powinna sobie z nimi poradzić. Stres rozłożony na czynniki pierwsze, analiza poszczególnych reakcji a wszystko to poparte rzetelnymi badaniami. Dużym plusem jest tutaj ukryte poczucie humoru i lekkie żarty, które nie tylko rozładowują atmosferę podczas czytania, ale też pozwalają lepiej zrozumieć omawiane zagadnienie.
 • Dorota D. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2021-04-20
  Zacznę od minusów, bo do mnie zupełnie nie przemawia ten akademicki język w jakim została ona napisana. Być może jest to jednak jakieś niespełnienie moich oczekiwać i reakcja stresowa. Jeżeli chodzi o samą teść, to autor zawarł tutaj wiele szczegółów, które pozwalają przede wszystkim zrozumieć sytuacje stresowe. Czytając ma się wrażenie że widziało się je wszystkie w swoim życiu, albo u siebie, albo u rodziny czy znajomych. Nachodzi więc od razu pytanie: skoro to wszystko juz było i jest do przewidzenia, to może uda się następnym razem opanować tę falę?
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 26. lutego, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 26. lutego, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 26. lutego, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 26. lutego, poniedziałek
0,00 zł
691429
Ładowanie...