Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN
cofnij do Gry planszowe

Kategorie

Zakres cenowy


Ocena

Gry planszowe ekonomiczne

 (0 produktów)

Przykro nam, ta kategoria nie zawiera żadnych produktów.

Gry planszowe ekonomiczne

W tej kategorii znajdą się najpopularniejsze gry planszowe, które nieprzerwanie od lat królują na imprezach i spotkaniach towarzyskich. Pomimo długiej obecności na rynku gier planszowych, pozycje takie jak Monopoly i nasz polski Eurobiznes absolutnie nie tracą na popularności i zapewniają ogrom rozrywki kolejnym pokoleniom. Nie trzeba dodawać, że temat gier, którym są pieniądze (nawet jeśli tylko fikcyjne), potrafi rozkręcić każde towarzystwo.

Gry ekonomiczne - Monopoly

To zdecydowanie najbardziej znana gra ekonomiczna w historii, dzisiaj dostępna na całym świecie. Przez lata obecności na rynku oferta Monopoly poszerzana była o specjalne edycje związane z filmami, serialami, a dla najmłodszych - bajkami. Dzisiaj możemy wybierać spośród Monopoly Riverdale - gry inspirowanej serialem, Monopoly Star Wars, Monopoly Dragon Ball Z czy dla najmłodszych Monopoly ze Świnką Peppą. W asortymencie dostępna jest także wersja dla fanów zespołu Queen, czy kibiców drużyn piłkarskich: FC Barcelona i Real Madryt. Kilka propozycji dla siebie znajdą także lokalni patrioci, bowiem poza edycjami związanymi z pięknem Polski, są dostępne także wydania zielonogórskie, poznańskie, rzeszowskie oraz krakowskie.

Planszowe gry ekonomiczne - różne formaty

Ciekawą propozycją jest również polska gra EuroCash, która posiada także walory edukacyjne, bowiem poza zabawą gwarantuje sporą dawkę wiedzy z zakresu przedsiębiorczości, podstaw inwestowania i bankowości. Innym wydaniem, zdecydowanie bardziej humorystycznym jest gra Pan tu nie stał! Cinkciarz, w której wygrywa ten, który zarobi najwięcej na nielegalnym handlu zagraniczną walutą. Gracze sami przekonają się, że spekulowanie, blefowanie i licytowanie wcale nie są takie proste. Jak żyć, Panie Prezesie to z kolei gra, w której stawką będą jak najlepsze wyniki finansowe firmy. Opłacanie pracowników, rat kredytów, składek ubezpieczenia oraz osiągnięcie wyśrubowanego dochodu - to tylko niektóre z zadań, które będę stały przed graczami. Wygra ten, który najlepiej poprowadzi i rozwinie swoje przedsiębiorstwo.

Ładowanie...