Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN
cofnij do Pisanie

Kategorie

   • Pióra wieczne (317)

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Pióra do pisania

   (317 produktów)

  Pióro wieczne z wymazywaczem. First Pen

  23,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Pina Colada. Pióro wieczne. Różowe

  30,49 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Pióro wieczne niebieskie

  19,10 
  Wysyłka dzisiaj

  Nabój do pióra STABILO beYou! niebieski

  7,29 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Pióro Easy Clic

  25,29 
  Wysyłka dzisiaj

  Pióro wieczne Tetis. Różowe

  15,39 
  Wysyłka dzisiaj

  Pióro wieczne. Fine

  8,79 
  Wysyłka dzisiaj

  Tetis. Pióro kulkowe, niebieskie

  15,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Wkład FriXion 0.7. Niebieski

  21,89 
  Wysyłka dzisiaj

  Naboje do piór. 50 sztuk

  8,19 
  Wysyłka dzisiaj

  Pióro stalowe Zenith 60 miedź ZENITH

  26,49 
  Wysyłka dzisiaj

  Pióro wieczne. Pixel + naboje

  8,69 
  Wysyłka dzisiaj

  Pióro wieczne Twist Eco M fioletowe

  44,49 
  Wysyłka dzisiaj

  Pióro wieczne Twist Sweet Liliac

  39,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Pióro wieczne w gwiazdki złote TOMA

  18,19 
  Wysyłka dzisiaj

  Pióro wieczne z nabojem CRICCO

  6,39 
  Wysyłka dzisiaj

  Pióro Griffix neon fresh blue

  60,89 
  Wysyłka dzisiaj

  Pióra - rodzaje

  Oferta sklepu obejmuje dwa najpopularniejsze rodzaje piór: wieczne oraz kulkowe. Należy podkreślić, że dzieli je budowa, jednak łączy wielka zaleta. Piórami pisze się bowiem atramentem, a nie jak w przypadku długopisu tuszem. W przypadku pióra wiecznego mechanizm obejmuje części takiej jak: stalówka, spływak, korpus, system do uzupełniania atramentu i skuwka. Pióro kulkowe zamiast stalówki posiada kulkę, na którą spływa atrament i dzięki której możemy pisać. Pióra będą się od siebie różniły zarówno grubością kulki i stalówki, jak i grubością obudowy i ciężarem, który także odgrywa niezwykłą rolę podczas pisania.

  Pióro wieczne i pióro kulkowe

  Zanim dokonamy wyboru, należy zastanowić się, do czego najczęściej będziemy wykorzystywać pióro. Jeśli zamierzamy spisywać notatki i musimy działać szybko, zdecydowanie lepiej sprawdzi się pióro kulkowe. Jeśli bierzemy pod uwagę naukę pisania, wyrabianie prawidłowego nawyku trzymania pióra i właściwych ruchów, zdecydowanie lepiej sprawdzi się pióro wieczne. Najpopularniejsze marki takie jak: Pelikan, Pilot czy Herlitz oferują modele zróżnicowane przede wszystkim pod względem kształtu obudowy. Można wybierać spośród piór o obudowie okrągłej lub kanciastej, dłużej i krótszej, a także cienkiej i grubiej. Najmłodszym zdecydowanie wygodniej będzie trzymać grubsze pióro, kolorowe motywy obudowy dodatkowo wpłyną na atrakcyjność tego narzędzia i samego pisania. Osoby, które używają piór w sytuacjach głównie biznesowych, będą mogły wybierać spośród eleganckich i smukłych modeli. Najważniejsze, aby dobrać narzędzie do naszych preferencji, zwłaszcza w przypadku dzieci odgrywa to dużą rolę. Także samo pióro powinno ułatwiać czynność i wpływać pozytywnie na płynność ruchów, nie męczyć dłoni i umożliwiać staranne zapisywanie.

  Pióra do pisania - zalety

  Niezaprzeczalną zaletą piór jest ich trwałość. O ile podczas nauki w klasach początkowych pióro jest mocno eksploatowane i przez to częściej wymieniane częściej, jednak w późniejszym wieku z jednego, ulubionego pióra można korzystać latami. Dzięki temu to narzędzie jest także o wiele bardziej ekologicznym rozwiązaniem, jedyną wymienną częścią są naboje. Pióra są projektowane głównie z myślą o ergonomii pisania, w związku z tym o wiele lepiej leżą w dłoni, co sprawia, że są bardziej praktyczne i ułatwiają dłuższe pisanie, nie męcząc przy tym dłoni. Pisanie piórem, w przeciwieństwie do pisania długopisem, pozytywnie wpływa na nasz charakter pisma, dlatego właśnie pióra zaleca się do nauki pisania, ale także do pracy nad poprawą samego charakteru pisma i jego dokładności. Należy wspomnieć także, że korzystanie z pióra jest o wiele bardziej prestiżowe. We wszystkich sytuacjach oficjalnych korzysta się przecież z tego tradycyjnego narzędzia. Warto więc zaopatrzyć się w pióro także na wypadek, kiedy będziemy go potrzebować w życiu zawodowym.

  Pióro a sztuka kaligrafii

  Duży wzrost popularności kaligrafii także zwraca uwagę, jak ważne jest dzisiaj staranne pisanie. Jeśli, więc chcemy rozpocząć przygodę z tą sztuką, warto zacząć od prostych modeli, zanim zdecydujemy się na droższy sprzęt. Jeśli pisanie piórem wiecznym sprawia nam przyjemność i ułatwia artystyczne prowadzenie linii, można to odczytać jako znak, że powinniśmy pogłębić trening także specjalistycznymi pisakami i piórami. Samo spisywanie myśli i robienie notatek nie tylko wzmocni i wypracuje pożądany charakter pisma, ale także pomoże w zapamiętywaniu informacji. O wiele bardziej praktyczne i ekonomiczne w tych czynnościach będą właśnie pióra, zarówno wieczne jak i kulkowe.

  Ładowanie...