Xi
cofnij do Gry RPG

Kategorie

   • Gry paragrafowe (26)

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Autorzy

   Ocena

   Gry paragrafowe

    (26 produktów)

   Gry paragrafowe to fascynujące książki, ukrywające w sobie niezliczone światy pełne przygód, gdzie to Ty kierujesz losami bohaterów. Przemierzając strony, podejmujesz decyzje, które zmieniają bieg historii, odsłaniają nowe ścieżki i prowadzą do ponad stu możliwych zakończeń, tak jak w rozbudowanym, klimatycznym "Widmie nad Arkham". Bez względu na twoje preferencje - czy to fascynacja fantastycznymi krainami czy pasja do detektywistycznych intryg - gry paragrafowe oferują niezrównane godziny wciągającej zabawy, wpływając pozytywnie na twój umysł i dostarczając rozrywki na najwyższym poziomie.

   Dziennik 29. Zapomnienie

   (okładka twarda)

   21,49 
   Wysyłka 24 godziny

   Black Monk. Coś na progu

   29,39 
   Wysyłka 24 godziny

   Obsydian. Komiksy paragrafowe

   (okładka twarda)

   32,56 
   Wysyłka 2 dni robocze

   Nawiedziciel Mroku. Gra paragrafowa

   26,99 
   Wysyłka 24 godziny

   Czworo przeciw ciemności. Fighting Fantasy. Tom 4

   (okładka zintegrowana)

   19,53 
   Wysyłka 2 dni robocze

   Cień Kuby Rozpruwacza. Sherlock Holmes

   (okładka twarda)

   19,79 
   Wysyłka 2 dni robocze

   Słowianie: Starter

   20,79 
   Wysyłka 24 godziny

   Choose Cthulhu 5: Zgroza w Dunwich

   24,99 
   Wysyłka 24 godziny

   Choose Cthulhu 4 - Bezimienne miasto

   24,99 
   Wysyłka 24 godziny

   Choose Cthulhu 3 - Widmo nad Innsmouth

   24,99 
   Wysyłka 24 godziny

   Widmo nad Arkham

   156,56 
   Wysyłka 24 godziny

   Zew Cthulhu. Samotnie przeciwko mrozowi

   107,62 
   Wysyłka 24 godziny

   Puszcza Zagłady. Fighting Fantasy. Tom 3

   (okładka zintegrowana)

   16,99 
   Wysyłka 2 dni robocze

   Choose Cthulhu 6: Sny w Domu Wiedźmy

   24,99 
   Wysyłka 24 godziny

   Święto. Choose Cthulhu 8

   24,99 
   Wysyłka 24 godziny

   Tajny Agent

   (okładka miękka)

   40,89 
   Wysyłka 24 godziny

   Gry paragrafowe - książki pełne scenariuszy

   Popularne "paragrafówki", znane również jako fantasolo lub gamebooki, to gry fabularne w formie książki, przeznaczone na ogół do samodzielnego rozwiązania przez jednego użytkownika. Nazwa gatunku wywodzi się od budowy gry: treść książki podzielona jest na paragrafy, a gracz porusza się między nimi czytając kolejne opisy i wybierając ciąg dalszy na podstawie zdobytych informacji. Treści kolejnych wybranych paragrafów układają się w jedno spójne opowiadanie.

   Scenariusze gier paragrafowych osadzane są na ogół w świecie fantasy lub science-fiction. Są wśród nich tytuły inspirowane klasycznymi gatunkowymi dziełami (np. opowiadaniami H.P. Lovecrafta) lub legendami obecnymi w tradycji i kulturze od wielu lat (np. czarownice z Salem). W polskiej historii gier paragrafowych pojawiły się także liczne tytuły historyczne, związane m.in. z wydarzeniami II wojny światowej, detektywistyczne i kryminalne oraz horrory.

   Poza scenariuszami na podstawie znanych wcześniej uniwersów twórcy paragrafówek realizują oczywiście liczne autorskie pomysły, a liczba dostępnych tytułów cały czas rośnie; dzięki temu każdy miłośnik gier fabularnych może znaleźć wśród nich coś dla siebie i miło spędzać czas na fascynującej rozrywce.

   Paragrafówka - i nie grozi Ci nuda

   To, jaki obrót przybierze historia z książki, zależy tylko od Ciebie: każda decyzja o wyborze jednego z kilku możliwych paragrafów prowadzi Cię w zupełnie inne miejsce, otwiera nowe możliwości i niejednokrotnie przesądza o całym zakończeniu gry.

   Duża liczba możliwych rozwiązań sprawia, że gry paragrafowe nie tracą swoich walorów po jednym przejściu: rozbudowane fabularnie produkty, jak np. "Widmo nad Arkham" wydawnictwa Black Monk, udostępniają graczom nawet ponad 100 prawdopodobnych zakończeń! Tak przygotowana gra paragrafowa zapewni Ci wiele godzin rozrywki na najwyższym poziomie, a jeden egzemplarz pozostanie w użyciu przez długi czas.

   Gry paragrafowe dla każdego

   "Widmo nad Arkham" czy "Zew Chtulhu" to klasyczne pozycje inspirowane twórczością mistrza Lovecrafta, ale wśród paragrafówek nie brakuje także tytułów interesujących dla osób, które nie czują się najlepiej w fantastycznych klimatach.

   Na szczególne polecenie zasługuje tu m.in. gra książkowa "Tajny agent", zapraszająca użytkownika do wcielenia się w rolę funkcjonariusza CIA. Aby dotrzeć do pomyślnego zakończenia, trzeba wykazać się sprytem, umiejętnością logicznego myślenia i wyciągania trafnych wniosków. Taka "gimnastyka umysłu" przekłada się pozytywnie na sprawność intelektualną, a jeśli dodać do tego towarzyszącą jej świetną zabawę - otrzymujemy definicję rozrywki idealnej!

   Ładowanie...