Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Karty tarota

 (8 produktów)

Tarot. 78 kart z instrukcją

(okładka pudełko)

41,57 69,00 zł −40%
Wysyłka 24 godziny

Tarot Nekro FOURNIER

5/5
47,97 54,53 zł −12%
Wysyłka 24 godziny

Tarot Familiars

4/5
47,97 65,67 zł −27%
Wysyłka 24 godziny

Tarot Marsylski FOURNIER

5/5
47,97 60,25 zł −20%
Wysyłka 24 godziny

Karty tarot Tarot dos axe PIATNIK

55,64 73,30 zł −24%
Wysyłka 2 dni robocze

Tarot Alchemy England 1977 PL FOURNIER

47,97 55,15 zł −13%
Wysyłka 24 godziny

Tarot Hiszpański FOURNIER

5/5
48,81 54,95 zł −11%
Wysyłka 2 dni robocze

Tarot

Nie jest znana jednoznaczna historia tych niezwykłych kart, jednak przyjęło się, że ich źródła można szukać już w Starożytnym Egipcie. Przyjmuje się, że wróżbita Etteill, uznawany za prekursora, stworzył swoją talię Tarota opierając się właśnie na hieroglifach starożytnej Księgi boga Thotha. Przełom przełom XIX i XX wieku był kolejnym okresem znaczącym dla rozwoju ruchu. Wtedy właśnie wielu angielskich okultystów zaczęło łączyć Tarota z Kabałą. Niedługo później wyodrębniły się nowe talie: Tarot Rider-Wait’a oraz Tarot Aleistera Crowley’a. Obie talie stały się w XX wieku powszechne na całym świecie i do dzisiaj stanowią bazę do powstawania kolejnych. Aktualnie na polskim i międzynarodowym rynku powstają nowe talie Tarota, które nie różnią się od siebie ani budową, symboliką czy znaczeniem, lecz głównie środkiem przekazu i możliwościami interpretacyjnymi.

Karty tarot

Zestawy dostępne w ofercie sklepu dają możliwość dobrania kart według preferencji. Utrzymane są w zróżnicowanym designie, który łatwo dopasować do potrzeb. Należy wziąć pod uwagę czy z kart będziemy korzystać wyłącznie na swój użytek, czy mają być jedynie gadżetem czy służyć jako narzędzie pracy. Pomimo, że wszystkie utrzymane są w podobnej tajemniczej tonacji, warto zagłębić się w szczegóły ilustracji, aby dobrać idealnie współgrającą talię. Dostępne w ofercie talie obejmują standardowo 78 kart w dwóch podstawowych grupach, określanych jako Wielkie Arkana (22 karty) i Małe Arkana (56 kart). Warto także zwrócić uwagę, że kart można także używać w celach stricte naukowych, co zapoczątkowali psychologowie analityczni związani ze szkołą Carla Gustava Junga. Ich badania zostały nawet ujęte w jednej z popularniejszych książek dotyczących tego tematu "Jung and tarot", w której opisano symbolikę i archetypy zawarte w kartach tarota, w oparciu o założenia psychologii głębi.

Karty do tarota

W ofercie sklepu dostępne są talie o zróżnicowanej szacie graficznej zarówno awersów, jak i rewersów. Pośród nich można znaleźć talie utrzymane w stylizacji "nekro", "legend", a ponadto taroty hiszpański i marsylski. Marsylski jest XVIII-wiecznym tarotem, całkowicie utrzymującym symbolizm pierwszych ezoterycznych kart. Aktualnie jest jedną z najpopularniejszych talii na terenie Europy. Karty namalowano ze szczególnym naciskiem na dokładne odwzorowanie pierwotnego wyglądu w każdym detalu. Zestaw kart hiszpańskich posiada równie tradycyjny design, nawiązujący do tradycyjnego Wielkiego Tarota Hiszpańskiego, charakteryzuje go surowa kreska przywodząca na myśl starodawne ryciny i proste rysunki utrzymane w niezwykle tajemniczym klimacie. Warto wspomnieć także, że większość dostępnych modeli posiada także dodatkowe instrukcje obsługi i wyjaśnienie najbardziej powszechnego znaczenia kart. Służyć to może głównie osobom początkującym, dla których przygoda z tarotem dopiero się rozpoczyna. W ofercie sklepu dostępna jest także liczna bibliografia dla zaawansowanych tarocistów, którzy pragną rozwinąć swój warsztat, poznać nowe metody interpretacji kart czy zagłębić się w samą historię tarota oraz jego powiązania z innymi dziedzinami.

Ładowanie...