Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Jadzia Pętelka

 (0 produktów)

Przykro nam, ta seria nie zawiera żadnych produktów.

Jadzia Pętelka

Barbara Supeł, popularna autorka książeczek dla dzieci i młodzieży, stworzyła sympatyczną serię dla najmłodszych opowiadającą o perypetiach niesfornej Jadzi Pętelki, młodszej siostry legendarnego Stasia. Seria jest przeznaczona dla czytelników w wieku 1-3 lat, które dopiero rozpoczynają przygodę z książkami. 

Cykl o Jadzi Pętelce przykuwa uwagę maluchów wesołymi historyjkami. Krótkie opowiadania pomagają dzieciom zrozumieć świat i własne uczucia. Podczas lektury dzieci uczą się skupiać uwagę na tekście i trenują koncentrację. Maluszki odkrywają też tajemnice dorosłych i dowiadują się jak właściwie reagować na nowe, zupełnie dotąd nieznane sytuacje. Historie są bliskie prawdziwemu życiu, więc milusińscy znajdą w nich cząstkę własnego życia. Tekst uzupełniają barwne ilustracje autorstwa Agaty Łukszy, które cudownie wpływają na wyobraźnię maluszków.

Seria Jadzia Pętelka w ciepły sposób: 

  • odpowiada na potrzeby społeczno-emocjonalne najmłodszych czytelników,

  • wyjaśnia dzieciom rzeczywistość, 

  • tłumaczy maluszkom jak zachować się w grupie rówieśniczej,

  • pomaga w treningu higienicznym,

  • uczy empatii i szacunku wobec innych ludzi,

  • pokazuje jak radzić sobie ze smutkiem i innymi trudnymi emocjami.

W każdej części Jadzia przeżywa rozmaite przygody i zaprasza do wspólnej zabawy małych czytelników. Jest aktywnym i bystrym maluchem, który czasem czuje się zagubiony w niezrozumiałym świecie dorosłych. Na szczęście z pomocą rodziny i przyjaciół daje radę pokonać każde wyzwanie i każdą przeciwność losu.

 

Opowiadania z pozytywnym przekazem wspierają harmonijny rozwój maluchów i rozbudzają w nich poczucie własnej wartości.

Książeczki z serii Jadzia Pętelka wydaje Wydawnictwo Zielona Sowa. Podręczny format i grube strony są bezpieczne dla małych czytelników. Atrakcyjna forma graficzna rozbudza ciekawość i kształtuje u najmłodszych zainteresowanie czytelnictwem. Wspólna lektura z dziećmi tworzy silne więzi rodzinne i buduje trwałą relację międzypokoleniową. 

Najpopularniejsze tytuły serii to:

  • “Jadzia Pętelka robi siku.”

Rodzice Jadzi chcieliby, żeby ich córeczka wreszcie pożegnała się z pieluszką. Z tego powodu dają dziewczynce tajemniczy prezent,  który okazuje się być...nocnikiem. Razem z maluszkami Jadzia dowiaduje się do czego służy ten dziwaczny przedmiot. 

  • “Jadzia Pętelka nie odda łopatki.”

Jadzia cieszy się nowymi zabawkami do piaskownicy. Szczególnie podoba się jej łopatka, którą wszędzie zabiera ze sobą. Nie chce się z nikim dzielić ulubioną zabawką, nawet ze swoim przyjacielem Karolkiem. Między dziećmi wybucha kłótnia.

  • “Jadzia Pętelka zostaje z nianią.”

Rodzice Jadzi postanawiają pójść wieczorem do kina, więc dziewczynka po raz pierwszy w życiu zostaje pod opieką niani. Jest jej przykro, że rodzice nie chcą zabrać jej ze sobą, a ona musi spędzić czas z nieznajomą. Na szczęście niania ma mnóstwo pomysłów na wspólną zabawę.

Ładowanie...