Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Gry Chińczyk

 (9 produktów)

Chińczyk. Warcaby. Gry planszowe w 16 wariantach

15,53 21,06 zł −26%
Wysyłka 24 godziny

Chińczyk klasyczny. Gra planszowa. 01682

17,69 20,09 zł −12%
Wysyłka 24 godziny

Chińczyk. Gra planszowa. Rodzina Treflików. 01679

16,51 18,91 zł −13%
Wysyłka 24 godziny

Chińczyk mini. Gry podróżne.

12,15 14,99 zł −19%
Wysyłka 24 godziny

Chińczyk/Warcaby SAMO-POL

5/5
22,41 28,47 zł −21%
Wysyłka 24 godziny

Eko gra - Chińczyk

32,06 43,47 zł −26%
Wysyłka 24 godziny

Piracki Chińczyk (Kimble)

53,23 66,95 zł −20%
Wysyłka 2 dni robocze

Maxi chińczyk. Warcaby ALEX

27,75 37,64 zł −26%
Wysyłka 24 godziny

ALEX Gra planszowa. Chińczyk, Młynek

15,53 21,06 zł −26%
Wysyłka 24 godziny

Gra Chińczyk - historia

Gra przeznaczona jest dla dwóch, trzech lub czterech osób (istnieją także plansze dla 5–6 graczy). Powstała na podstawie hinduskiej gry pachisi na przełomie 1907 i 1908 roku w Niemczech, a jej autorem jest Josef Friedrich Schmidt. Pachisi - czyli pierwowzór współcześnie znanego Chińczyka był nieco bardziej skomplikowany, a planszę stanowiła płachta tradycyjnie haftowanego materiału z czteroramiennym krzyżem. Już w siódmym wieku naszej ery zawitała w tej formie do Europy, gdzie zyskała ogromną popularność. Od momentu debiutu w roku 1914, na całym świecie sprzedano ponad 70 milionów egzemplarzy, a jej zasady pozostają niezmienione do dzisiaj. W Niemczech, postrzeganych jaki ojczyzna współcześnie znanej wersji, co roku odbywają się nawet mistrzostwa kraju, a od 2010 roku także mistrzostwa świata.

Chińczyk - gra planszowa

Rozgrywka zaczyna się od wyboru koloru pionków i ustawieniu wszystkich czterech w schowku. Aby rozpocząć grę należy rzucić kostką po trzy razy, aż do momentu, kiedy jeden z uczestników wyrzuci kostką cyfrę 6. Wtedy dopiero można ustawić jeden ze swoich czterech pionków na polu startowym. Kolejny rzut tego samego gracza wyznacza o ile pól (w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara) może przesunąć swój pionek. Liczbę kolejny pól, które może przeskoczyć pionek wyznaczają rzuty kością. Pionki mogą się wyprzedzać, czyli przeskakiwać ponad konkurentami, jednak należy pamiętać, że jeśli pionek jednego gracza stanie na polu zajmowanym przez drugiego, pionek stojący tutaj poprzednio zostaje zbity i wraca do bazy. Po przejściu całej planszy jednym pionkiem i wprowadzeniu go na wyznaczone dla koloru miejsce, zawodnik może ruszyć kolejnym, jednak najpierw musi wyrzucić kostką szóstkę. Wygrywa ten gracz, który przeprowadzi po kolei wszystkie swoje pionki do miejsca docelowego.

Gra w Chińczyka - zalety

Największą zaletą tej popularnej gry planszowej jest jej prostota, reguły są jasne i nieskomplikowane. Pozwala to uczestniczyć w rozgrywce osobom w bardzo różnym wieku. Najmłodszych graczy przyciągną kolorowe plansze, które mogą się różnić pod kątem graficznym, w zależności od wydawnictwa i wariantu tematycznego, w jakim zostały wydane. Kolorowe pionki, pola, tło - wszystkie te cechy przyciągają uwagę dzieci, dzięki czemu gra zapewni im wielogodzinną rozrywkę. Gra ma wymiar głównie losowy, nie wymaga więc specjalnych umiejętności, analizy, czy przewidywania ruchu przeciwnika, bowiem wszystko zależy od liczby oczek, które wylosujemy w rzucie. Wygrać może więc każdy, dzięki czemu gra, pomimo swojej prostoty, wcale się nie nudzi, ponieważ nie jesteśmy zdani na umiejętności, a łut szczęścia. W przeciwieństwie do gier, które mają swoich mistrzów, którzy zazwyczaj wygrywają, odbierając nieco radości pozostałym graczom - w przypadku Chińczyka raczej nie może być o tym mowy. Ta popularna gra jest świetnym pomysłem na podarunek, bowiem zaangażuje uczestników w każdym wieku, a przez wzgląd na proste zasady także osoby, które szukają po prostu chwili wytchnienia i relaksu.

Ładowanie...