Xi
cofnij do Gry karciane

Kategorie

   • Poker (12)

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Karty i zestawy do pokera

   (12 produktów)

  Karty Dark Mode

  28,59 
  Wysyłka 24 godziny

  Campfire. Poker w puszce

  90,59 
  Wysyłka 24 godziny

  Karty remik Remik PIATNIK

  47,39 
  Wysyłka 24 godziny

  Karty AVIATOR Standardowy indeks

  17,19 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Kart do gry podwójne

  8,59 
  Wysyłka 24 godziny

  Poker in a Tin

  120,79 
  Wysyłka 24 godziny

  Karty Fyrebird BICYCLE

  28,59 
  Wysyłka 24 godziny

  Karty EPT. 100% Plastic

  49,49 
  Wysyłka 24 godziny

  Karty standard Symetryczne PIATNIK

  19,19 
  Wysyłka 24 godziny

  Karty Bee Standardowy indeks

  22,99 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Karty do gry w pokera

  Historia pokera jest trudna do ustalenia, najwięcej historyków skłania się ku tezie, że poker znany współcześnie jest fuzją kilku gier karcianych. Część miała swoje źródło w Chinach, część w Egipcie, w kolejnych wiekach Persowie, Niemcy, Francuzi oraz Hiszpanie także dorzucili swoje modyfikacje. Poker w wielkim skrócie polega na wygraniu żetonów od pozostałych uczestników dzięki skompletowaniu najlepszego układu lub za pomocą blefu, czyli udając, że mamy taki układ przy rzeczywiście słabych kartach. Nie istnieje ograniczenie liczby graczy przy jednym stole, jednak rozgrywki, w których bierze udział więcej niż 10 osób są raczej rzadkością, głównie ze względów praktycznych. Dla wszystkich pasjonatów pokera karty to niezwykle ważny atrybut, z jednej strony powinny być wytrzymałe, eleganckie, z drugiej atrakcyjne cenowo, bo w przypadku częstych rozgrywek karty należy często wymieniać. Głównie po to, aby ustrzec się przed oznaczeniem kart przez innych graczy.

  Zestaw do pokera

  Kompletny zestaw, to taki, w którym znajdziemy karty, żetony, często także kości do gry oraz oznaczenie dla graczy, w tym rozdającego. Oferta sklepu obejmuje komplety, których zawartość zamknięta jest w eleganckich walizkach. Takie opakowanie nie tylko świetnie chroni zawartość, ale także ułatwia przechowywanie oraz transport żetonów. W zestawach znaleźć można dwie talie standardowych, pokerowych kart liczące po 55 sztuki o rozmiarach 63 x 88 mm. Część dostępnych modeli to eleganckie metalowe walizeczki, inne natomiast to drewniane skrzynki. Liczba żetonów jest zazwyczaj taka sama, żetony mogą się różnić jedynie kolorami, bowiem wartości także są raczej standardowe. Warto także zwrócić uwagę na dodatkowe znaczniki graczy. W części kompletów znajdzie się tylko jeden - dla rozdającego (dealer), w innych znajdą się także oznaczenia małej ciemnej (small blind), dużej ciemnej (big blind).

  Karty do pokera

  Wachlarz dostępnych talii obejmuje wiele modeli znanej i docenianej marki Bicycle. Słynie ona ze świetnie zaprojektowanych, wytrzymałych i bardzo atrakcyjnych wizualnie kart. W jej ofercie znajdują się także karty tematyczne, z rewersami nawiązującymi do filmów, bajek, itd. Karty do pokera charakteryzują raczej proste rewersy, odznaczające się przede wszystkim różnymi motywami, jednak utrzymanymi w stonowanych barwach. Można przy wyborze kart kierować się także zmysłem estetycznym, mimo że awersy kart pokerowych utrzymane są raczej w jednym, powszechnym stylu.

  Zestawy i karty do gry w pokera

  Przy wyborze kart należy także pamiętać, że zazwyczaj podczas gry wykorzystuje się jedną talię, jednak równie dobrze można użyć dwóch. W gotowych zestawach pokerowych zawsze znajdują się dwie talie. Jednak pośród dostępnych w naszym sklepie produktów można znaleźć zarówno pojedyncze talie, jak i podwójne talie. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Poker jest grą, w której powinno się często zmieniać karty, zwłaszcza przy częstych rozgrywkach. Nowa talia z jednej strony gwarantuje uczciwą grę, z drugiej jest wygodniejsza do utrzymania, bardziej higieniczna i wygląda o wiele bardziej profesjonalnie.

  Ładowanie...