Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN
cofnij do Pisanie

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Ołówki

   (504 produktów)

  Ołówki do szkicowania. Astra

  11,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Ołówek drewniany HB z gumką

  3,69 
  Wysyłka dzisiaj

  Ołówki trójkątne z gumką z nadrukiem

  (okładka blister)

  6,59 
  Wysyłka dzisiaj

  Uchwyt do ołówka

  11,19 
  Wysyłka dzisiaj

  Ołówek Evolution Eco 4 sztuki

  8,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Ołówki do szkicowania. 12 sztuk

  15,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Ołówek okrągły HB Black

  6,39 
  Wysyłka dzisiaj

  Ołówek z gumką HB Minisy 4szt

  4,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Ołówek. B&B Kids Pastel

  5,19 
  Wysyłka dzisiaj

  Ołówek z gumką Blackpeps 2B

  14,89 
  Wysyłka dzisiaj

  Zestaw 4 ołówków 2H, 2B, HB, HB

  4,69 
  Wysyłka dzisiaj

  Ołówek 3 sztuki BB Friends Boys

  6,29 
  Wysyłka dzisiaj

  Pióro wieczne Yummy + naboje ASTRA

  8,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Ołówki Jumbo do nauki pisania

  (okładka blister)

  9,69 
  Wysyłka dzisiaj

  Ołówek elastyczny HB (12szt)

  4,89 
  Wysyłka dzisiaj

  Ołówek trójkątny Gwiazdki 5szt

  6,59 
  Wysyłka dzisiaj

  Ołówek do szkicowania. 12 sztuk

  8,89 
  Wysyłka dzisiaj

  Ołówek do szkicowania 8B-2H 12szt

  15,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Ołówek Evolution Eco z gumką

  11,89 
  Wysyłka dzisiaj

  Ołówki

  Asortyment sklepu obejmuje bardzo wiele typów ołówków, w zależności zarówno od przeznaczenia, jak i wieku użytkownika. Poszczególne produkty różnią od siebie także kwestie zdecydowanie bardziej techniczne, takie jak twardość i kształt. W sklepie dostępne są zarówno artykuły dla najmłodszych, które zdobią podobizny z bajek, jak i modele dla artystów, których pasją jest rysunek.

  Ołówki do szkicowania

  Szukając dobrego sprzętu do szkicowania wybierać można spośród pojedynczych produktów dostępnych w naszym sklepie, a także kompletów. Modele oznaczone literą B to ołówki miękkie, dostępne są w skali od B do 9B. Natomiast produkty, które oznaczono literą H, zaliczane są do twardych. Ołówki HB to z kolei ołówki o tzw. pośredniej twardości. W zależności od poziomu umiejętności, początkowi rysownicy powinni wybierać głównie spośród miękkich. Natomiast im wyższe umiejętności i lepiej opanowana technika, tym na twardsze ołówki można się decydować, bowiem trudniej się nimi operuje. Jeżeli prace mają zawierać wiele cieniowanych elementów, lepiej postawić na miękkie modele, a te twarde pozostawić wyłącznie do konturowania.

  Ołówek do nauki pisania

  Należy podkreślić, że ołówki są świetnym narzędziem podczas nauki pisania. Zanim dziecko nauczy się poprawnie trzymać pióro i pisać wyłącznie nim, miesiącami ćwiczy linie i rysuje szlaczki, przyzwyczajając dłoń do całych sekwencji ruchów. W tym najlepiej pomoże właśnie ołówek, z jednej strony jest mniej wyrazisty, można łatwiej go zmazać, z drugiej odpowiada kształtem i wagą kredce, do której dziecięca dłoń jest już przyzwyczajona. W ofercie sklepu dostępne są modele, które z pewnością przyciągną uwagę najmłodszych, bowiem ozdobiono je kolorowymi motywami, fantastycznymi wzorami czy zdjęciami zwierząt. Zazwyczaj są wyposażone także w gumkę do mazania oraz najczęściej wkład 2HB, a więc o średniej twardości.

  Ołówki z gumką

  Modele ołówków wyróżnia wiele cech związanych z ich przeznaczeniem, jednak nie jest powiedziane, że sprzętem profesjonalnym nie da się pisać, a najprostszymi ołówkami nie da się pięknie szkicować. Ołówek jest narzędziem uniwersalnym i ponadczasowym, dlatego jest przydatny na każdym poziomie edukacji, w biurze czy w domu. Wszystkie osoby, które w szkole czy pracy muszą sporządzać sporo notatek, z pewnością docenią fakt, że ołówkiem pisze się o wiele szybciej niż długopisem czy piórem. Większość modeli wyposażono w gumkę do mazania, w związku z czym ołówek świetnie posłuży także do sporządzania krótkich notatek na dokumentach, książkach czy publikacjach, bowiem po zakończeniu pracy na tekstem, można usunąć wszystkie uwagi zapisane w ten sposób.

  Ołówki do rysunku technicznego i ołówki pastelowe

  Szeroki wachlarz dostępnych modeli zaspokoi potrzeby osób na co dzień zawodowo korzystających z ołówków, między innymi do sporządzania rysunków technicznych, planów, rzutów. Mimo, że współcześnie w dużej mierze do projektowania wykorzystuje się programy komputerowe, nic nie zastąpi wstępnego, ręcznie wykonanego projektu. Wykonanie przy pomocy ołówka pozwoli także szybko i bezinwazyjnie dla dokumentu, wprowadzić poprawki, a po wstępnym szkicu całość przenieść do specjalistycznego programu. Młodsi użytkownicy ołówków z pewnością więcej uwagi poświęcą kształtowi i kolorowi, niektóre produkty będą zaokrąglone, inne kanciaste, kolejne trójkątne. Wiodący producenci: BIC, Staedtler czy Pelikan pośród swoich flagowych modeli posiadają wersje zróżnicowane właśnie pod kątem designu i kształtu, bowiem uniwersalne przeznaczenie ołówków sprawia, że pod kątem twardości są podobne. Uniwersalną wartością jest HB, dzięki której ołówek świetnie sprawdzi się zarówno podczas rysowania, jak i pisania.

  Ładowanie...