Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN
cofnij do Tradycyjne

Kategorie

   • Warcaby (57)

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Warcaby

   (57 produktów)

  Warcaby & Młynek. Gry planszowe

  22,79 
  Wysyłka dzisiaj

  Warcaby. 12 gier na planszy

  20,19 
  Wysyłka dzisiaj

  Warcaby magnetyczne

  7,39 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Warcaby

  10,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Warcaby Deluxe. Seria Gier Klasycznych

  24,49 
  Wysyłka dzisiaj

  Chińczyk. Warcaby

  (okładka miękka)

  24,19 
  Wysyłka dzisiaj

  Warcaby magnetyczne 03132

  7,19 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Gra Chińczyk i Warcaby

  19,69 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Warcaby Gra klasyczna

  15,59 
  Wysyłka dzisiaj

  Szachy i warcaby magnetyczne 2w1

  85,69 
  Wysyłka dzisiaj

  Warcaby

  (okładka miękka)

  19,99 
  Wysyłka dzisiaj

  SAMO-POL. Chińczyk i Warcaby

  29,59 
  Wysyłka dzisiaj

  Szachy i warcaby

  42,50 
  Wysyłka dzisiaj

  Chińczyk Warcaby

  20,71 
  Wysyłka dzisiaj

  Warcaby. Terapia

  33,39 
  Wysyłka dzisiaj

  Warcaby drewniane, 25 cm

  81,49 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Warcaby małe.

  10,89 
  Wysyłka dzisiaj

  Chińczyk / Warcaby

  16,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Warcaby 100-polowe

  32,39 
  Wysyłka dzisiaj

  Warcaby/młynek. Rodzina Treflików

  20,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Warcaby / Młynek

  28,39 
  Wysyłka dzisiaj

  Warcaby drewniane 29x29cm

  56,89 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Gra Warcaby

  18,89 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Gra szachy i warcaby drewniane

  23,19 
  Wysyłka dzisiaj

  Gra szachy i warcaby magnetyczne

  35,39 
  Wysyłka dzisiaj

  Szachy, warcaby 2w1 drewniane

  66,19 
  Wysyłka dzisiaj

  Szachy - warcaby magnetyczne

  66,79 
  Wysyłka dzisiaj

  Gra Chińskie warcaby Classic

  172,39 
  Wysyłka dzisiaj

  Szachy, warcaby i młynek 3w1

  215,39 
  Wysyłka dzisiaj

  Warcaby

  Warcaby w postaci, którą znamy aktualnie powstały na Półwyspie Iberyjskim na przełomie XV i XVI wieku. Jednak gra w podstawowym wariancie, na którym bazują współczesne, była znana już prawdopodobnie na początku naszej ery. Do dzisiaj za kolebkę warcabów, a także literatury objaśniającej grę uznaje się Hiszpanię. Centrum współczesnego świata warcabów to zdecydowanie Holandia, w holenderskiej lidze grają najlepsi zawodnicy na świecie. Gra posiada niezwykle dużo wariantów, które obowiązują w poszczególnych krajach, są to między innymi warcaby: polskie, dwuliniowe, angielskie, hiszpańskie, włoskie, rosyjskie, czeskie, kanadyjskie, klasyczne, wersja pool i wybijanka. Warto zaznaczyć, że to polska odmiana posiada status międzynarodowej, a wyróżnia ją gra na warcabnicy o rozmiarach 10 x 10.

  Gra w warcaby

  Oferta sklepu obejmuje wiele modeli z których skorzystać mogą zarówno początkujący, jak i doświadczeni gracze, zazwyczaj przeznaczone są dla użytkowników powyżej szóstego roku życia. Wersje dostępne w naszej ofercie opierają się zazwyczaj na warcabnicy 8 x 8. Z jednej strony takie plansze zajmują mniej miejsca, taki układ pól jest również bardziej popularny na świecie. Warcaby, bez względu na wariant, świetnie rozwijają umiejętność logicznego i szybkiego myślenia. Zmuszają także do przemyślanych posunięć, które doprowadzą do wygranej. Klasyczne produkty dostępne w naszym sklepie obejmują plansze, pionki oraz naturalnie instrukcje gry. Dostępne są jednak modele, które oferują grę w przeróżne odmiany, które także zostały objaśnione w instrukcjach.

  Warcaby klasyczne i pozostałe

  Klasyczna odmiana jest nazywana także brazylijską i opiera się na planszy 8 x 8. Każdy gracz rozpoczyna grę z dwunastoma pionami ustawionymi na ciemniejszych polach planszy. Celem gry jest zbicie wszystkich pionów przeciwnika albo zablokowanie wszystkich, które pozostają na planszy, pozbawiając przeciwnika możliwości wykonania ruchu. Piony mogą poruszać się o jedno pole do przodu po przekątnej na wolne pola. Szeroki wachlarz dostępnych modeli gry obejmuje także odmianę Halma, w której gracze wykonują ruchy w kolejności zgodnej z ruchem wskazówek zegara. Każdy gracz w swojej turze, może przesunąć jeden ze swoich pionków na sąsiednie wolne pole. Ponadto dostępna jest także wersja młynek, do której plansza znacznie różni się od standardowej, a głównym celem jest najpierw wyłożenie wszystkich pionów na plansze, a następnie przesuwanie ich po polach, przy czym istnieje możliwość bicia pionów przeciwnika. Warto podkreślić, że jest to jedna z najstarszych gier planszowych znanych człowiekowi.

  Warcaby i inne gry

  Wielu producentów w swojej ofercie posiada gry planszowe, które stanowią pakiet dwóch lub więcej gier. Podobnie jest w przypadku producentów warcabów, zarówno Trefl, Jawa, jak i marka Kukuryku oferują warcaby połączone z innymi grami. Dostępne są warcaby połączone z szachami, młynkiem czy chińczykiem. Każdy zestaw zawiera odpowiednie plansze, pionki oraz instrukcje. Wszystkie powyższe gry nie tylko świetnie wpływają na nasz umysł, ale są także gwarantem świetnej zabawy i nierzadko wielogodzinnych rozgrywek. Sprawdzą się zarówno w podróży, na urlopie - zwłaszcza wersje kieszonkowe, jak i podczas rodzinnych czy towarzyskich spotkań. Rozgrywki mogą przebiegać szybko i wymagać od graczy refleksu i szybkiej analizy ruchów, ale mogą także trwać godzinami i dawać czas na dokładne przemyślenie każdego ruchu. Jest to zdecydowanie największa zaleta gier planszowych, poza ogólnymi zasadami, nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać autorskie ułatwienia lub utrudnienia, jeśli chcemy sprawić, by gra była jeszcze bardziej pasjonująca i wciągająca.

  Ładowanie...