Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Warcaby

 (16 produktów)

Warcaby.

4/5
10,19 12,80 zł −20%
Wysyłka dzisiaj

Warcaby & Młynek. Gry planszowe. 01681

18,99 19,68 zł −4%
Wysyłka dzisiaj

Chińczyk / Warcaby

13,99 17,45 zł −20%
Wysyłka dzisiaj

Warcaby Gra klasyczna

12,89 15,34 zł −16%
Wysyłka dzisiaj

Chińczyk i Warcaby Deluxe FAN

5/5
18,49 22,14 zł −16%
Wysyłka dzisiaj

Warcaby. Klasyczne zbijanie. Gry podróżne.

16,09 19,22 zł −16%
Wysyłka dzisiaj

Warcaby

(okładka miękka)

18,79 19,22 zł −2%
Wysyłka dzisiaj

Warcaby magnetyczne

7,59
Wysyłka 3 dni robocze

Warcaby / Młynek

27,19 36,32 zł −25%
Wysyłka dzisiaj

Warcaby Deluxe FAN

16,69 37,87 zł −56%
Wysyłka dzisiaj

Warcaby & Młynek

20,89 22,20 zł −6%
Wysyłka dzisiaj

Szachy duże

36,89 40,63 zł −9%
Wysyłka dzisiaj

Wooden Classic - Chińskie Warcaby

31,19 46,78 zł −33%
Wysyłka dzisiaj

Gra Warcaby i młynek

43,89 55,68 zł −21%
Wysyłka 3 dni robocze

Warcaby Harry Potter

50,49 69,85 zł −28%
Wysyłka dzisiaj

Warcaby Halma

19,19 24,22 zł −21%
Wysyłka 3 dni robocze

Warcaby

Warcaby w postaci, którą znamy aktualnie powstały na Półwyspie Iberyjskim na przełomie XV i XVI wieku. Jednak gra w podstawowym wariancie, na którym bazują współczesne, była znana już prawdopodobnie na początku naszej ery. Do dzisiaj za kolebkę warcabów, a także literatury objaśniającej grę uznaje się Hiszpanię. Centrum współczesnego świata warcabów to zdecydowanie Holandia, w holenderskiej lidze grają najlepsi zawodnicy na świecie. Gra posiada niezwykle dużo wariantów, które obowiązują w poszczególnych krajach, są to między innymi warcaby: polskie, dwuliniowe, angielskie, hiszpańskie, włoskie, rosyjskie, czeskie, kanadyjskie, klasyczne, wersja pool i wybijanka. Warto zaznaczyć, że to polska odmiana posiada status międzynarodowej, a wyróżnia ją gra na warcabnicy o rozmiarach 10 x 10.

Gra w warcaby

Oferta sklepu obejmuje wiele modeli z których skorzystać mogą zarówno początkujący, jak i doświadczeni gracze, zazwyczaj przeznaczone są dla użytkowników powyżej szóstego roku życia. Wersje dostępne w naszej ofercie opierają się zazwyczaj na warcabnicy 8 x 8. Z jednej strony takie plansze zajmują mniej miejsca, taki układ pól jest również bardziej popularny na świecie. Warcaby, bez względu na wariant, świetnie rozwijają umiejętność logicznego i szybkiego myślenia. Zmuszają także do przemyślanych posunięć, które doprowadzą do wygranej. Klasyczne produkty dostępne w naszym sklepie obejmują plansze, pionki oraz naturalnie instrukcje gry. Dostępne są jednak modele, które oferują grę w przeróżne odmiany, które także zostały objaśnione w instrukcjach.

Warcaby klasyczne i pozostałe

Klasyczna odmiana jest nazywana także brazylijską i opiera się na planszy 8 x 8. Każdy gracz rozpoczyna grę z dwunastoma pionami ustawionymi na ciemniejszych polach planszy. Celem gry jest zbicie wszystkich pionów przeciwnika albo zablokowanie wszystkich, które pozostają na planszy, pozbawiając przeciwnika możliwości wykonania ruchu. Piony mogą poruszać się o jedno pole do przodu po przekątnej na wolne pola. Szeroki wachlarz dostępnych modeli gry obejmuje także odmianę Halma, w której gracze wykonują ruchy w kolejności zgodnej z ruchem wskazówek zegara. Każdy gracz w swojej turze, może przesunąć jeden ze swoich pionków na sąsiednie wolne pole. Ponadto dostępna jest także wersja młynek, do której plansza znacznie różni się od standardowej, a głównym celem jest najpierw wyłożenie wszystkich pionów na plansze, a następnie przesuwanie ich po polach, przy czym istnieje możliwość bicia pionów przeciwnika. Warto podkreślić, że jest to jedna z najstarszych gier planszowych znanych człowiekowi.

Warcaby i inne gry

Wielu producentów w swojej ofercie posiada gry planszowe, które stanowią pakiet dwóch lub więcej gier. Podobnie jest w przypadku producentów warcabów, zarówno Trefl, Jawa, jak i marka Kukuryku oferują warcaby połączone z innymi grami. Dostępne są warcaby połączone z szachami, młynkiem czy chińczykiem. Każdy zestaw zawiera odpowiednie plansze, pionki oraz instrukcje. Wszystkie powyższe gry nie tylko świetnie wpływają na nasz umysł, ale są także gwarantem świetnej zabawy i nierzadko wielogodzinnych rozgrywek. Sprawdzą się zarówno w podróży, na urlopie - zwłaszcza wersje kieszonkowe, jak i podczas rodzinnych czy towarzyskich spotkań. Rozgrywki mogą przebiegać szybko i wymagać od graczy refleksu i szybkiej analizy ruchów, ale mogą także trwać godzinami i dawać czas na dokładne przemyślenie każdego ruchu. Jest to zdecydowanie największa zaleta gier planszowych, poza ogólnymi zasadami, nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać autorskie ułatwienia lub utrudnienia, jeśli chcemy sprawić, by gra była jeszcze bardziej pasjonująca i wciągająca.

Ładowanie...