Xi
 » Gry  » Akcesoria do gier
cofnij do Akcesoria do gier

Kategorie

   • Koszulki na karty (72)

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Koszulki na karty

   (72 produktów)

  Koszulki CCG Premium S 63,5 x 88mm

  14,19 
  Wysyłka dzisiaj

  Koszulki 56x87mm. Standard American

  11,29 
  Wysyłka dzisiaj

  Koszulki na karty Paladin. Ragnelle 103x128mm

  15,39 
  Wysyłka dzisiaj

  Koszulki Tarot 70x120mm SLOYCA

  11,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Koszulki na karty Paladin. Thanatos

  11,19 
  Wysyłka dzisiaj

  Koszulki na karty Paladin. Morgana

  16,69 
  Wysyłka dzisiaj

  Koszulki Mini European 44x68mm

  8,29 
  Wysyłka dzisiaj

  Koszulki na karty Paladin. Pellinore

  11,19 
  Wysyłka dzisiaj

  Koszulki na karty Paladin. Morholt (89x146mm)

  11,19 
  Wysyłka dzisiaj

  Koszulki. Mini American.

  9,59 
  Wysyłka dzisiaj

  Koszulki na karty 70x70mm. Paladin. Kai

  8,59 
  Wysyłka dzisiaj

  Koszulki Standard European Premium 59x92mm

  12,39 
  Wysyłka dzisiaj

  Koszulki Magnum Silver 70x110mm SLOYCA

  10,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Koszulki na karty

  Zazwyczaj są wykonane z przezroczystego plastiku, za zadanie mają chronić karty przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi: zagięciami, wytarciem czy przerwaniem. Różni je twardość, poziom przezroczystości, ale przede wszystkim rozmiar i nim należy kierować się podczas wyboru ochraniaczy. Zazwyczaj opakowanie zawiera 100 sztuk, w ofercie sklepu dostępne są jednak ochraniacze dedykowane konkretnym seriom, w tym między innymi produktom Marvela - w tym przypadku opakowanie zawiera 50 sztuk. Przeznaczono je głównie do opakowania kart z serii Marvel Champions.

  Koszulki na karty kolekcjonerskie

  Na szczególną ochronę zasługują wszystkie karty o wartości kolekcjonerskiej. Nawet jeśli przez wzgląd na swoją unikatowość są rzadko używane, warto je zabezpieczyć. Działania ochronne pozwolą zachować karty w nienaruszonym stanie, co zwłaszcza w przypadku rzadkich modeli dodatkowo zwiększy ich wartość. Wykonanie z polipropylenu, zazwyczaj bez domieszek polichlorku winylu, sprawia, że koszulki wykazują zwiększoną odporność na działanie promieni słonecznych. Poza samym stanem kart, ochraniacze pozwalają także zachować porządek w kolekcji, umieszczone w koszulkach są o wiele łatwiejsze do segregacji i przeglądania, a także o wiele mniej się niszczą podczas tych czynności. W przypadku gier z udziałem kart kolekcjonerskich gracze operują głównie swoją talią, warto więc, możliwie jak najbardziej, przedłużyć ich żywotność.

  Folijki na karty

  W zależności od rozmiarów i przeznaczenia, na opakowaniach możemy znaleźć dwa skróty opisujące karty: CCG (z ang. collectible card games) lub TCD (z ang. trading card games) obydwie nazwy odnoszą się do gier, w których gracz posługuje się osobistą talią kart. Zazwyczaj takie karty pełnią także funkcję kolekcjonerską. Do najpopularniejszych należą: Pokémon Trading Card Game, Magic - The Gathering, World of Warcraft TCD oraz serie desygnowane przez wydawnictwo Marvel. Warto zaznaczyć, że folie są o wiele bardziej praktyczne od laminowania kart, które także jest praktykowane przez część graczy. Jednak to właśnie koszulki są wymienne, lepsze w dotyku i nie posiadają ostrych końców. Od lat tocząca się dyskusja w kręgu graczy nadal wskazuje, że koszulki są zdecydowanie chętniej wybieraną ochroną. Również dlatego, że nie zmieniają kształtu, ciężaru, koloru, a także struktury kart.

  Koszulki CCG do gier planszowych

  Jednak nie tylko karty kolekcjonerskie zasługują na właściwą oprawę, aby ochronić też talie kart tradycyjnych, a często używanych, można tak samo stosować folie. Nie ujmuje to wyglądowi kart, a z pewnością stanowi świetne zabezpieczenie przed zabrudzeniami i zniszczeniami. Pośród koszulek dostępnych w sklepie można wybrać także modele o standardowym rozmiarze, całkowicie przezroczyste lub z kolorowymi tyłami. Jednak najwięcej modeli koszulek dostosowano także do rozmiarów kart wiodących producentów, tak więc zdecydowana większość modeli będzie rozmiarem odpowiadała kartom firmy Rebel. Przy każdym produkcie dodano opis, w którym zostały wymienione serie kart mieszczące się w danym modelu koszulek, co z pewnością ułatwi wybór odpowiedniego produktu. Warto także zaznaczyć, że ochrona kart nie jest kosztowną inwestycją, bowiem modele, które oferuje sklep zawierają od 50 do 200 sztuk koszulek, a mimo to są dostępne w niezwykle atrakcyjnych i promocyjnych cenach.

  Ładowanie...