Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Robert M. Sapolsky

 (2 produktów)

Dlaczego zebry nie mają wrzodów. Biblioteka psychologii współczesnej

Robert M. Sapolsky

(okładka miękka)

81,09 94,00 zł −14%
Wysyłka 3 dni robocze

Zachowuj się

Robert M. Sapolsky, Piotr Szymczak

(okładka twarda)

59,19 89,00 zł −33%
Wysyłka dzisiaj

Robert M. Sapolsky

Robert Maurice Sapolsky (ur. 1957 r. w Nowym Jorku) jest amerykańskim biologiem i neurologiem, pracownikiem naukowym Uniwersytetu Stanforda i Muzeum Narodowego Kenii, autorem książek naukowych i popularnonaukowych. Posiada tytuły profesora nauk biologicznych oraz profesora neurologii.

Sapolsky pochodzi z rodziny emigrantów z byłego Związku Radzieckiego. Jego rodzice byli ortodoksyjnymi Żydami, jednak Robert już jako nastolatek porzucił praktykowanie religii. Zainteresowania naukowe towarzyszyły mu od młodych lat - jeszcze w szkole średniej samodzielnie nauczył się języka suahili. Po ukończeniu biologii na Uniwersytecie Harvarda z wynikiem summa cum laude wyjechał po raz pierwszy na badania naukowe do Afryki. W późniejszych latach odwiedzał Czarny Ląd wielokrotnie.

Przedmiotem pracy naukowej Sapolsky'ego jest poszukiwanie sposobów neutralizacji szkodliwego wpływu stresu na neurony czuciowe. Projekt ten realizuje dwutorowo: poprzez badania laboratoryjne i obserwację populacji dzikich pawianów na ich naturalnym terenie - w Kenii, dokąd naukowiec udaje się każdego roku.

Robert Sapolsky jest autorem bestsellerowej książki "Zachowuj się. Jak biologia wydobywa z ludzi to, co najgorsze, i to, co najlepsze", rzucającej zupełnie nowe światło na ludzką naturę. Autor szuka korzeni konfliktów i waśni między jednostkami i całymi narodami, odwołując się przy tym do genetyki, biologii, anatomii, psychologii oraz zjawisk kulturowych. Ogromna wartość merytoryczna w połączeniu z lekkim piórem i błyskotliwym poczuciem humoru autora sprawiają, że lektura "Zachowuj się" jest prawdziwą ucztą intelektualną.

Ładowanie...