Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Robert M. Sapolsky

   (2 produktów)

  Zachowuj się

  Robert M. Sapolsky, Piotr Szymczak

  (okładka twarda)

  66,59 
  Wysyłka dzisiaj

  Robert M. Sapolsky

  Robert Maurice Sapolsky (ur. 1957 r. w Nowym Jorku) jest amerykańskim biologiem i neurologiem, pracownikiem naukowym Uniwersytetu Stanforda i Muzeum Narodowego Kenii, autorem książek naukowych i popularnonaukowych. Posiada tytuły profesora nauk biologicznych oraz profesora neurologii.

  Sapolsky pochodzi z rodziny emigrantów z byłego Związku Radzieckiego. Jego rodzice byli ortodoksyjnymi Żydami, jednak Robert już jako nastolatek porzucił praktykowanie religii. Zainteresowania naukowe towarzyszyły mu od młodych lat - jeszcze w szkole średniej samodzielnie nauczył się języka suahili. Po ukończeniu biologii na Uniwersytecie Harvarda z wynikiem summa cum laude wyjechał po raz pierwszy na badania naukowe do Afryki. W późniejszych latach odwiedzał Czarny Ląd wielokrotnie.

  Przedmiotem pracy naukowej Sapolsky'ego jest poszukiwanie sposobów neutralizacji szkodliwego wpływu stresu na neurony czuciowe. Projekt ten realizuje dwutorowo: poprzez badania laboratoryjne i obserwację populacji dzikich pawianów na ich naturalnym terenie - w Kenii, dokąd naukowiec udaje się każdego roku.

  Robert Sapolsky jest autorem bestsellerowej książki "Zachowuj się. Jak biologia wydobywa z ludzi to, co najgorsze, i to, co najlepsze", rzucającej zupełnie nowe światło na ludzką naturę. Autor szuka korzeni konfliktów i waśni między jednostkami i całymi narodami, odwołując się przy tym do genetyki, biologii, anatomii, psychologii oraz zjawisk kulturowych. Ogromna wartość merytoryczna w połączeniu z lekkim piórem i błyskotliwym poczuciem humoru autora sprawiają, że lektura "Zachowuj się" jest prawdziwą ucztą intelektualną.

  Ładowanie...