Xi
 » Książki  » Nauki społeczne i humanistyczne  » Psychologia, socjologia

14 lat od pierwszego wydania do rąk czytelników trafia nowa edycja "Biologicznych podstaw psychologii" - cenionego podręcznika autorstwa doświadczonego wykładowcy psychologii biologicznej, Jamesa W. Kalata. Książka została zaktualizowana o najnowszą wiedzę na temat funkcjonowania ludzkiego mózgu, którą autor wzbogaca o wyniki badań pochodzących z blisko siedmiuset nowych publikacji poświęconych tym zagadnieniom.

W "Biologicznych podstawach psychologii" James W. Kalat dostarcza podstawowej wiedzy na temat biologicznych podstaw procesów psychicznych. Autor w przystępny i całościowy sposób omawia fizjologiczne, ewolucyjne i rozwojowe mechanizmy zachowań i przeżyć psychicznych. Książka została dodatkowo wzbogacona o bogaty materiał ilustracyjny, bloki podsumowujące oraz ćwiczenia i testy sprawdzające wiedzę - wszystko to pozwala nie tylko skutecznie opanować nowe informacje, ale również niejako podejrzeć własny mózg w działań. Umożliwia to zarówno doskonale opisana podstawa teoretyczna wprowadzająca w świat na styku biologii i psychologii, jak i liczne przykłady, anegdoty i studia przypadków.

"Biologiczne podstawy psychologii" należą najbardziej znanych, komentowanych i cenionych publikacji na świecie. Książka Kalata została skonstruowana w taki sposób, że można ją polecić zarówno studentom, specjalistom, jak i pasjonatom dziedziny. Autor stworzył wyczerpujące kompendium wiedzy na temat biopsychologii - nauki analizującej, w jaki sposób mózg, neuroprzekaźniki i inne aspekty ludzkiej biologii wpływają na nasze zachowania, myśli, uczucia i doświadczenia psychologiczne. James W. Kalat wnikliwie i szczegółowo odpowiada na pytanie, w jaki sposób biologiczne podstawy funkcjonowania człowieka współdziałają z emocjami, poznaniem i innymi procesami umysłowymi.

Publikacja dostarcza wiedzy na temat takich zagadnień, jak status psychologii biologicznej jako nauki, genetyczne uwarunkowania procesów psychicznych i zachowań, biologiczne podłoże emocji, agresji, systemów obronnych i stresu, funkcjonowanie mózgu z zaburzeniami psychicznymi oraz metody ich leczenia. "Biologiczne podstawy psychologii" to książka wszechstronna, brawurowo napisana i wyczerpująco omawiająca tytułowe zagadnienie.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Dostawa i płatność

2896599
Ładowanie...