Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Autorzy

  Ocena

  Nowa Era - podręczniki

   (734 produktów)

  Nowa teraz matura. Vademecum. Język polski LO. Poziom podstawowy

  (okładka miękka)

  63,59 
  Wysyłka 24 godziny

  Nowa Era

  Wydawnictwo Nowa Era - numer 1 na polskim rynku publikacji edukacyjnych!

  Trudno wyobrazić sobie polską szkołę bez wydawnictwa Nowa Era. Podręczniki i materiały dodatkowe sygnowane jego nazwą towarzyszą kolejnym pokoleniom uczniów na wszystkich poziomach edukacji - od przedszkola do ostatniego egzaminu maturalnego z dowolnego przedmiotu, w tym różnorodnych języków obcych. Największe krajowe wydawnictwo edukacyjne ma obecnie w swoim portfolio ponad 3000 tytułów, a według szacunków w uczniowskich tornistrach i plecakach może znajdować się obecnie aż 20 milionów egzemplarzy jego produktów!

  Nowa Era - podręczniki nowej generacji

  Nowa Era działa na polskim rynku od 1992 roku. Śmiało możemy więc powiedzieć, że wydawnictwo towarzyszy w codziennej nauce już drugiemu pokoleniu uczniów - dzisiejsi trzydziestolatkowie sami kształcili się z pomocą ich książek, a dziś zaopatrują w podobne podręczniki swoje pociechy. Kluczem do tak dużego sukcesu jest skupienie na innowacyjności w rozwoju oferty. Nowa Era zawsze trzymała i wciąż trzyma rękę na pulsie aktualnych trendów w edukacji, śmiało korzysta ze zdobyczy nowych technologii i wciąż uatrakcyjnia formę swoich publikacji. 

  Wszystko to przy utrzymywaniu stałej wysokiej jakości merytorycznej - podręczniki Nowa Era zawierają wyłącznie aktualne, zgodne z zatwierdzoną przez MEiN podstawą programową i czytelnie opracowane informacje. Nad treścią materiałów pracują doświadczeni specjaliści z zakresu danych przedmiotów oraz metodyki nauczania. Dzięki temu uczniowie przyswajają zawarte w nich informacje w przyjemny, skuteczny sposób.

  Asortyment wydawnictwa charakteryzuje się ponadto dużą różnorodnością. Obok standardowych podręczników znajdziemy w nim wszelkiego rodzaju zeszyty ćwiczeń, repetytoria, zbiory zadań, karty pracy, fiszki, szkolne materiały kartograficzne i inne pomoce naukowe, umożliwiające uzupełnienie wiedzy i naukę wykorzystywania zdobytych informacji w praktyce. Książki Nowa Era udowadniają, że nauka nie musi być przykrym obowiązkiem, a dzięki zróżnicowanej formie dostępnych materiałów każdy użytkownik może wybrać spośród nich produkty w pełni dostosowane do indywidualnych preferencji oraz stylu uczenia się. 

  Cyfrowe produkty Nowej Ery

  Ważną część oferty Grupy Nowa Era stanowią ponadto nowoczesne rozwiązania informatyczne, wspierające członków kadry pedagogicznej w efektywnej pracy. Do najpopularniejszych produktów przedsiębiorstwa w tym zakresie należą m.in. oprogramowanie wspomagające zarządzanie oświatą Vulcan oraz produkty przeznaczone do użytku w pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym popularna seria eduSensus. 

  Uczniowie chętnie korzystają z wydanych przez Nową Erę gier edukacyjnych, podręczników i opracowań w formie e-booków czy multimedialnych pomocy naukowych; wiele fizycznych książek Nowej Ery posiada także interaktywne cyfrowe ścieżki z materiałami uzupełniającymi drukowaną treść.

  Podręczniki Nowa Era - od zerówki do matury

  Podręczniki i książki Nowej Ery towarzyszą uczniom na wszystkich etapach edukacji: aby przybliżyć Wam bogatą ofertę wydawnictwa, przygotowaliśmy krótki przegląd propozycji dla poszczególnych grup uczniów.

  Nowa Era dla przedszkolaków

  Choć oferta wydawnictwa automatycznie przywodzi nam na myśl obowiązki szkolne, warto zaznaczyć, że pierwszym miejscem systematycznej pracy nad rozwojem intelektualnym dziecka jest przedszkole: Nowa Era wychodzi naprzeciw potrzebom edukacyjnym maluchów, oddając do ich dyspozycji wartościowe, przykuwające uwagę atrakcyjną formą materiały dydaktyczne. 

  Oferta Nowej Ery dla przedszkolaków kładzie akcent na opanowanie przez dzieci podstawowych umiejętności, koniecznych do samodzielnego funkcjonowania i kontynuacji nauki w szkole. Są wśród nich książeczki wspierające naukę czytania (np. “Ukryte słowa”, “Nowe zwariowane litery”) i wykonywania podstawowych działań matematycznych (“Policzanki +6”), umożliwiające dzieciom powtórki i utrwalenie wiadomości zdobytych podczas zajęć dydaktycznych w przedszkolu, a także materiały przeznaczone do ćwiczeń logopedycznych. Baśnie i legendy w opracowaniu dostosowanym do potrzeb kilkulatków zapoznają dzieci z tradycyjnymi motywami kulturowymi, a ponadto rozwijają ich zainteresowanie czytelnictwem jako ciekawym sposobem spędzania czasu. 

  Nowa Era dla uczniów szkoły podstawowej

  Nie ma przesady w twierdzeniu, że doświadczenia i wiedza zdobyte podczas nauki w szkole podstawowej procentują przez całe życie. Uczniowie rozwijają i ugruntowują podstawowe kompetencje, uczą się systematyczności i odpowiedzialnego podejścia do obowiązków, odkrywają nowe zainteresowania i osobiste mocne strony. Podręczniki i pomoce naukowe Nowej Ery są dla nich praktycznym narzędziem i wsparciem w kształtowaniu wymienionych umiejętności.

  Podręczniki Nowa Era - klasa 1-3

  Wydawnictwo towarzyszy uczniom od pierwszych dni w szkolnych ławkach: podręczniki z serii “Elementarz odkrywców” i “Wielka przygoda” służą realizacji podstawy programowej edukacji wczesnoszkolnej, w tym edukacji polonistycznej, przyrodniczej czy społecznej. W obu seriach znajdują się także podręczniki, zeszyty ćwiczeń i dodatkowe materiały tematyczne - uczniowie korzystają z nich podczas lekcji i odrabiania zadań domowych z języka polskiego czy matematyki. 

  Podręczniki wydawnictwa Nowa Era - klasa 2 stanowią kontynuację treści zawartych w poprzednich publikacjach, podążając za zaleceniami podstawy programowej. Uczniowie zdobywają z ich pomocą nowe wiadomości i utrwalają wiedzę zdobytą wcześniej. Materiały zawarte w publikacjach Nowej Ery używane są m.in. do ćwiczeń kaligrafii, prac plastycznych czy rozwiązywania podstawowych działań matematycznych. 

  Program nauczania na etapie edukacji wczesnoszkolnej obejmuje także materiał z zakresu nauk przyrodniczych, a wszystkie potrzebne w tym zakresie pomoce naukowe zapewnia Nowa Era: klasa 3 to m.in. tematyczny podręcznik do przyrody “Wielka przygoda” czy anglojęzyczny “Hello Explorer 3”.

  Książki Nowa Era - klasa 4-8

  Czwartoklasiści wkraczają w zupełnie nowy etap edukacyjny: rozbudowany plan lekcji, odmienny system ocen, więcej obowiązków - ale i jakże wiele nowych możliwości! Pierwsze spotkania z historią, biologią, fizyką czy geografią często stają się początkiem życiowych pasji i nadają kierunek dalszym wyborom edukacyjnym uczniów - a atrakcyjne formalnie, wartościowe merytorycznie książki mogą wydatnie się do tego przyczynić. 

  W asortymencie Nowej Ery znajdują się podręczniki do wszystkich przedmiotów nauczanych w klasach 4-8, w tym serie “Nowe słowa na start!” do języka polskiego, “Wczoraj i dziś” do historii, “Puls życia” do biologii, “Planeta Nowa” do geografii i wiele innych. Obok tradycyjnych podręczników wydawnictwo oferuje także bogaty wybór dodatkowych materiałów dydaktycznych - zeszytów ćwiczeń, atlasów czy kart pracy; przykładowo, w serii “Matematyka z kluczem” znajdziemy zarówno podręczniki, jak i szeroką gamę praktycznych zbiorów zadań, umożliwiających uczniom naukę wykorzystywania zdobytych informacji w praktyce. Treści komplementarnych publikacji uzupełniają się nawzajem, a korzystanie z nich w pakiecie pozwala na wszechstronną, wyczerpującą edukację w danej dziedzinie.

  Nauka w szkole podstawowej kończy się egzaminem ósmoklasisty - pierwszym wiążącym sprawdzianem wiedzy, którego wyniki w znacznym stopniu wpływają na przyznawanie miejsc w szkołach średnich. Aby pomóc uczniom rzetelnie się do niego przygotować, Nowa Era co roku publikuje zaktualizowane repetytoria egzaminacyjne z syntezą najważniejszych wiadomości i przykładowymi zadaniami, których konstrukcja w pełni odpowiada zawartości oryginalnych arkuszy Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

  Podręczniki Nowa Era do liceum

  Uczniowie liceów, techników i szkół branżowych pierwszego stopnia stoją u progu wejścia w dorosłe życie - nauka w szkole ponadpodstawowej służy nie tylko dalszemu poszerzaniu wiedzy ogólnej, ale i praktycznemu przygotowaniu do matury, której dobry wynik otwiera drzwi na wymarzone studia i udany start kariery zawodowej. W standardowej uczniowskiej wyprawce znajdują się więc nie tylko podręczniki, ale i repetytoria maturalne oraz karty pracy, służące bezpośredniej nauce do egzaminów. 

  Oferta Nowej Ery wychodzi naprzeciw potrzebom każdego ucznia szkoły ponadpodstawowej. W asortymencie wydawnictwa znajdują się podręczniki i pomoce naukowe do wszystkich przedmiotów ujętych w podstawie programowej - zarówno tych realizowanych w ramach kształcenia ogólnego, jak i zawodowych - oraz dopuszczonych do zdawania na maturze. Są wśród nich podręczniki do przedmiotów obowiązkowych, w tym cykl “Ponad słowami” do języka polskiego oraz komplet podręczników do matematyki, a także materiały dedykowane uczniom wybierającym najrzadziej występujące przedmioty - filozofię, historię sztuki, mniej popularne języki obce.

  Wszystkie podręczniki Nowej Ery do liceów i techników dostępne są w wariantach obejmujących podstawowy i rozszerzony zakres materiału. Przejrzyście opracowana treść, optymalnie dobrana zawartość merytoryczna, efektowna oprawa graficzna i duża ilość materiałów wizualnych zwiększają satysfakcję z używania książek: ciekawy podręcznik zachęca do zapoznania się z materiałem i naturalnie podtrzymuje motywację do nauki. Dodatkowym atutem oferty Nowej Ery jest szeroki wybór dodatkowych materiałów uzupełniających treść podręczników: zbiory zadań i zeszyty ćwiczeń umożliwiają uczniom weryfikację zdobytej wiedzy w praktyce.

  Jak wspomnieliśmy wyżej, książki Nowej Ery dla licealistów i uczniów techników to także repetytoria maturalne i karty pracy, bez których trudno wyobrazić sobie rzetelne przygotowanie do egzaminów dojrzałości. Zawarte w nich przykładowe ćwiczenia mają identyczną formę, jak zadania z arkuszy maturalnych zatwierdzonych przez Centralną Komisję Edukacyjną. Dzięki temu przyszli abiturienci mogą z wyprzedzeniem oswoić się z warunkami egzaminu i doskonalić umiejętność trafnego wykonywania poleceń o określonym brzmieniu.

  Nowa Era - gdzie kupić podręczniki?

  Pełną ofertę podręczników Nowa Era oraz dodatkowych materiałów edukacyjnych znajdziesz w naszej księgarni. Serdecznie zapraszamy do zakupów - korzystając z naszej oferty skompletujesz pełny zestaw niezbędnych książek i odbierzesz go do rąk własnych bez wychodzenia z domu!


  Ładowanie...