Xi
 » Książki  » Nauki społeczne i humanistyczne  » Pedagogika i resocjalizacja

Najczęściej kupowane razem

Komunikacja, emocje, relacje. Karty pracy
5/5
100,49 zł
3 produkty
wartość produktów w zestawie:
229,07 zł

Prezentowany zestaw kart pracy podejmuje tematykę komunikacji, emocji i relacji, wspomagając w praktyczny sposób rozwój umiejętności społecznych. Jest przeznaczony dla dzieci w wieku 7-14 lat, zwłaszcza z niepełnosprawnością intelektualną. Ćwiczenia "Komunikacja, emocje, relacje" sprawdzą się podczas zajęć terapeutycznych, również grupowych. Będą odpowiednie zwłaszcza do Treningu Umiejętności Społecznych.

Zróżnicowany poziom trudności umożliwia dopasowanie zadania do potrzeb dziecka, a karty zostały zaprojektowane, żeby prezentować polecenia w przejrzysty sposób oraz dodatkowo pobudzać ciekawość. Wykorzystane tutaj ćwiczenia mają cechy terapeutyczne i profilaktyczne. Składają się z trzech wyraźnie oddzielonych części. Pierwsza dotyczy emocji oraz świadomości. Pomaga dzieciom w rozpoznawaniu i wyrażaniu uczuć, również u innych osób. Umożliwia znalezienie swoich mocnych oraz słabych stron, a także dobre poznanie siebie. Druga część wyjaśnia zasady prowadzenia prawidłowej komunikacji i uczy zadawania pytań, tworzenia komunikatów oraz wyrażania myśli. Natomiast trzecia część zestawu dotyczy różnych relacji oraz sytuacji społecznych. Pomaga w interpretowaniu ich, rozwija myślenie przyczynowo-skutkowe i przybliża teorię umysłu. Ponadto ułatwia rozmawianie o relacjach z najbliższymi osobami.

Dzięki praktycznemu zbiorowi ćwiczeń "Komunikacja, emocje, relacje" możesz rozwijać umiejętności dziecka nie tylko podczas zajęć terapeutycznych, ale także w domu. Z pewnością będą pomocne podczas uczenia dzieci zrozumienia potrzeb innych ludzi, a także ustanawiania granic oraz wyrażania własnego zdania na różne tematy. Ćwicząc te umiejętności, dziecko ma szansę dobrze zrozumieć siebie i swoje otoczenie, co jest bardzo pomocne w radzeniu sobie z uczuciami oraz w poszanowaniu emocji innych osób.

Wydawnictwo WiR powstało w 1997 r. i stawia na ofertę przeznaczoną zwłaszcza dla logopedy, nauczyciela oraz terapeuty. Oferowane serie wydawnicze mają pomagać nie tylko dzieciom rozwijającym się prawidłowo. Wiele materiałów przeznaczono dla osób z zaburzeniami komunikacji. Wydawnictwo korzysta również ze specjalistycznej metody nauczania czytania, opracowanej przez prof. Jagodę Cieszyńską.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Aleksandra K.

Klient zweryfikowany

5/5
| 08-05-2023 | Recenzja zweryfikowana
Fantastyczne narzędzie do gabinetu psychologa bądź pedagoga pracującego z dziećmi. Świetna oprawa graficzna, szeroka tematyka kart pracy, liczne ćwiczenia dla dzieci i młodszej młodzieży, które pomogą rozwijać umiejętności emocjonalno-społeczne. Karty zostały podzielone na trzy główne kategorie - tak jak mówi ich nazwa, dotyczą przeżywanych emocji, komunikacji z innymi osobami oraz budowania satysfakcjonujących relacji międzyludzkich. Dzięki różnorodności zadań karty pracy nie są monotonne i można znaleźć ciekawe pomysły pod planowane zajęcia. Jednocześnie wydanie jest bardzo praktyczne i proste w użyciu - łatwo na potrzeby pracy własnej można skserować pojedyncze strony, ponieważ są luźno zebrane w teczce, dzięki czemu nie niszczą się tak łatwo, jak materiały zebrane w formie książki. Sprawdzają się i dla dzieci młodszych (w wieku około 7-9 lat), jak i dla nastolatków. Dzięki prostocie można je również wykorzystać podczas zajęć z młodzieżą z obniżonym intelektem. Idealne do wykorzystania w trakcie treningu umiejętności społecznych, pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu czy z osobami z trudnościami społecznymi. Myślę, że mogą być również pomocne dla rodziców, którzy poświęcają czas, aby wspierać zdrowy rozwój swoich pociech. Autorka podeszła do tematu bardzo rzetelnie, jej narzędzie wyróżnia się na tle innych o podobnej tematyce dostępnych na rynku - jest bardziej kompleksowe, przepięknie oprawione i równie merytoryczne, jak inne dzieła autorki. Gorąco polecam, od dawna jest w moich zbiorach i bardzo sobie cenię.

Kinga S.

Klient zweryfikowany

5/5
| 07-11-2022 | Recenzja zweryfikowana
Karty pracy bardzo fajne, chętnie je wykorzystuję w pracy. :)

Małgorzata

Klient zweryfikowany

5/5
| 14-03-2022 | Recenzja zweryfikowana
Bardzo przydatna pomoc. Stosuję je na zajęciach indywidualnych dla dzieci w różnym wieku, o różnym poziomie funkcjonowania. Przydatne także na zajęcia grupowe TUS. Polecam.

Agnieszka D.

Klient zweryfikowany

4/5
| 11-01-2022 | Recenzja zweryfikowana
Przydatne karty pracy na zajęcia emocjonalno-społeczne.

Milena M.

Klient zweryfikowany

5/5
| 19-11-2021 | Recenzja zweryfikowana
Karty świetnie sprawdzają się na moich zajęciach TUS oraz w terapii dzieci i młodzieży. Nie wszystkie karty będą dla każdego dziecka. Są karty, które bardziej pasują dla 7 latka i takie karty, które będą bardziej nadawały się dla 14 latka. Myślę, że to też fajne uzupełnienie dla nauczycieli, gdzie na lekcji wychowawczej mogą wesprzeć emocje swoich podopiecznych korzystając właśnie z tych kart. Są to pojedyncze karty w teczce, gotowe do wyjęcia i skserowania. Punkt za estetykę - nie jest infantylna, ale przyciąga oko.

Monika K.

Klient zweryfikowany

5/5
| 21-10-2021 | Recenzja zweryfikowana
Fajna pomoc zarówno do zajęć indywidualnych, jak i grupowych. Polecam!

Agata D.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 10-03-2021 | Recenzja zweryfikowana
Karty do pracy z dziećmi w domu, które pozwolą im zrozumieć potrzeby innych. Łatwość w rozróżnianiu emocji jest naprawdę czymś ważnym. To także świetne ćwiczenie na wyrażanie swoich potrzeb i łatwość w komunikacji. Ostatnia część pokazuje jak można się odnaleźć podczas różnych życiowych sytuacji. Myślę, że ta inteligencja emocjonalna, jest często czymś o czym zapominamy skupiając się tylko na wiedzy związanej ze szkołą. Warto nadrobić takie sprawy.

Zuzanna P.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 27-02-2021 | Recenzja zweryfikowana
Teoretycznie karty pracy są skierowane dla dzieci z problemami typu autyzm, ale ja zakupiłam je z myślą o moim synku, który ma problemy z relacjami społecznymi. Bardzo podobało mu się wykonywanie zadań. Sama zauważyłam, że teraz łatwiej jest mu rozpoznawać emocje u innych osób. Bardzo polecam

Justyna N.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 27-02-2021 | Recenzja zweryfikowana
Bardzo fajne ćwiczenia dla nauczycieli i psychologów. Mamy tutaj różne poziomy trudności i zadania które sprawdzą się podczas prowadzenia terapii. Karty pracy pozwalają rozwinąć w dzieciach umiejętność wyrażania i poznawania emocji. Ułatwiają komunikację i doskonale ćwiczą myślenie przyczynowo skutkowe.

Dostawa

2966224
Ładowanie...