Xi
 » Artykuły szkolno-biurowe  » Plecaki i piórniki

Kategorie

   • Plecaki szkolne (377)

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Plecaki szkolne

   (377 produktów)

  Kompletowanie wyprawki szkolnej zaczynamy od plecaka lub tornistra - a tych w naszej księgarni nie brakuje! Oferujemy szeroki wybór plecaków dla chłopców i dziewcząt w różnym wieku, od klasycznych sztywnych tornistrów dla pierwszaków po modne, uniwersalne modele dla uczniów wyższych klas szkoły podstawowej. Duża pojemność, funkcjonalne kieszenie i solidne wykonanie zapewniają wygodny transport niezbędnych przyborów szkolnych.


  Plecak Head 3D Blue

  167,29 
  Wysyłka dzisiaj

  Plecak 2-komorowy. Konie

  96,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Worek na gimnastykę Spiderman

  15,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Plecak 3-komorowy BACKUP 5 model X 29

  128,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Plecak 2-komorowy. Cleo i Frank

  90,89 
  Wysyłka dzisiaj

  Plecak 4-komorowy. Grey Clouds

  160,29 
  Wysyłka dzisiaj

  Plecak mały. Konie

  39,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Plecak BackUp 5 O45 DERFORM

  (okładka folia)

  140,19 
  Wysyłka dzisiaj

  Worek na gimnastykę Minnie Mouse

  15,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Plecak młodzieżowy Tactic

  184,99 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Plecak szkolny Cube Basic

  98,19 
  Wysyłka dzisiaj

  Plecak szkolny. T-Rex Neon

  137,19 
  Wysyłka dzisiaj

  Plecak Honeybunny AB340 ASTRA

  152,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Plecak. Hash Best Friend

  114,39 
  Wysyłka dzisiaj

  Plecak 4-komorowy BACKUP 5 model A22 marmur

  144,39 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Worek na gimnastykę Dinozaur

  15,29 
  Wysyłka dzisiaj

  Worek na gimnastykę Mickey Mouse

  15,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Tornister UltraLight Plus Green Goal

  357,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Plecak Leisure

  113,29 
  Wysyłka dzisiaj

  Plecak 2-komorowy Dinozaur

  85,69 
  Wysyłka dzisiaj

  Plecak 2-komorowy. Jednorożec

  90,89 
  Wysyłka dzisiaj

  Tornister Cute Cat

  333,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Plecak szkolny. Dog

  93,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Plecak szkolny NASA

  104,99 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Plecak 11 Cleo i Frank 39 DERFORM

  31,59 
  Wysyłka dzisiaj

  Plecak szkolny Ultimate Waves

  237,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Worek na gimnastykę Cars

  15,29 
  Wysyłka dzisiaj

  Torba plecak Derform TPCB3A14

  23,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Plecaki szkolne dla każdego ucznia

  Dobry plecak szkolny to podstawa codziennego komfortu: uczniowie noszą w nich zeszyty, podręczniki, przybory do pisania i rysowania, drugie śniadanie i napój, a nierzadko także inne dodatkowe akcesoria. Całość liczy sobie kilka ładnych kilogramów - aby zapewnić więc dziecku należytą ochronę i wsparcie kręgosłupa, należy zaopatrzyć je w solidny plecak o dobrej nośności.

  Tornister szkolny dla pierwszoklasisty

  Tornister z usztywnianymi bokami i jedną dużą komorą zamykaną na klapę świetnie sprawdza się u najmłodszych uczniów, którzy dopiero wdrażają się w szkolną rutynę. Przestronne wnętrze i szerokie otwarcie ułatwiają dziecku sprawne pakowanie tornistra i wyszukiwanie potrzebnych w danej chwili rzeczy. Kształt i sztywność sprawiają z kolei, że tornister można stabilnie postawić na podłodze. 

  Twarde ścianki zabezpieczają zawartość i zwiększają wytrzymałość całego tornistra, dzięki czemu może on z powodzeniem posłużyć do końca trzeciej klasy; regulowane szelki pozwalają wówczas na bieżące dopasowywanie środka ciężkości do aktualnego wzrostu dziecka.

  Jak wybrać plecak szkolny?

  Główne parametry odróżniające plecak od tornistra to konstrukcja, materiał i waga: w plecaku usztywniane są jedynie plecy, główna komora ma miękkie ścianki, jest wyższa i węższa, niż tradycyjny tornister. Plecaki szkolne tradycyjnie towarzyszą uczniom od 4 klasy wzwyż, choć często odpowiadają potrzebom młodszych dzieci - zwłaszcza tym filigranowych, dla których duże tornistry okazują się zbyt obszerne i ciężkie.

  Wybierając plecak szkolny warto zwrócić uwagę na organizację przestrzeni nośnej: dzielona komora główna i dodatkowe kieszenie pomagają w wygodnej segregacji książek, zeszytów i drobnych akcesoriów, które uczeń chce mieć pod ręką. Osobne kieszenie przydają się także do oddzielenia śniadaniówki, stroju i obuwia na WF od reszty zawartości. 

  Ważnym elementem plecaka są także szelki - powinny być one miękko wyścielone i na tyle szerokie, by nie wpijały się w ramiona przy dużym obciążeniu. Regulacja długości szelek zapewnia dobre dopasowanie i stabilizację plecaka podczas marszu.

  Jaki plecak szkolny dla dziewczynki?

  Ostatnim, lecz równie ważnym kryterium wyboru plecaka szkolnego jest jego wygląd: zakupiony model będzie towarzyszył uczniowi przynajmniej przez rok, dlatego musi mu się podobać. Dziewczęta sięgają chętnie po modele w pastelowych lub neonowych kolorach, z baśniowymi lub zwierzęcymi motywami; starsze uczennice, zaznajomione z aktualnymi trendami, wybierają plecaki barwione techniką tie-dye lub stylową, zawsze modną kratkę. 

  Jaki plecak szkolny dla chłopca?

  Szeroki wybór plecaków w naszym sklepie umożliwia każdemu uczniowi znalezienie modelu w pełni zgodnego ze swoim gustem i zainteresowaniami. Coś dla siebie znajdą u nas młodzi fani sportu, gier komputerowych, kosmosu czy dinozaurów - a to tylko niektóre z licznych propozycji, jakie przygotowaliśmy dla naszych klientów. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

  Ładowanie...