Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Wyrażenia dźwiękonaśladowcze. Słucham i uczę się mówić

Wyrazy dźwiękonaśladowcze pełnią ważną funkcję w rozwoju małego człowieka. Stanowią podstawowy kanał komunikacji dziecka z otoczeniem i budują jego pierwszy skuteczny system językowy. Dźwiękonaśladownictwo pozwala nie tylko nazwać przedmioty, zwierzęta i zjawiska, ale również opisać czynności i opowiedzieć całe historie. Poprzez onomatopeje maluch ćwiczy swój aparat mowy, artykułując większość głoCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Arson
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 24
 • Wymiary: 210 x 150

Wyrazy dźwiękonaśladowcze pełnią ważną funkcję w rozwoju małego człowieka. Stanowią podstawowy kanał komunikacji dziecka z otoczeniem i budują jego pierwszy skuteczny system językowy. Dźwiękonaśladownictwo pozwala nie tylko nazwać przedmioty, zwierzęta i zjawiska, ale również opisać czynności i opowiedzieć całe historie. Poprzez onomatopeje maluch ćwiczy swój aparat mowy, artykułując większość głosek i sylab. Książeczka “Słucham i uczę się mówić. Wyrażenia dźwiękonaśladowcze.” to realna pomoc dla dzieci z wadami wymowy, z zaburzeniami rozwoju i genetycznymi, opóźnionym rozwojem mowy i z różnymi zaburzeniami komunikacyjnymi. To także skuteczna terapia wspierająca dla dzieci z afazją, alalią oraz dzieci niedosłyszących. Trudności komunikacyjne dotyczą także dzieci dwujęzycznych - wówczas wiele dzieci ucieka się w mówienie onomatopejami.

Program ćwiczeń zakłada trening umiejętności artykulacyjnych i komunikacyjnych. Praca z książeczką wyrabia w dziecku zdolność koncentracji uwagi i przybliża do nauki czytania według metody symultaniczno-sekwencyjnej. Bardzo ważna jest systematyczność - by zmaksymalizować efekty, ćwiczenia powinny być wykonywane codziennie i trwać około 6 minut. Warto uwzględnić ten czas w codziennym grafiku i zadbać o to, by dziecko wcześniej się wyciszyło. Koncentrację i skupienie znacznie poprawia odsłuchiwanie płyty CD z wyrażeniami dźwiękonaśladowczymi przy użyciu słuchawek. Dziecko jest wtedy odizolowane od pozostałych bodźców dźwiękowych, wywołujących szum komunikacyjny.

W pakiecie z książką znajduje się płyta CD z nagranymi dźwiękami, które maluch ma powtarzać i ćwiczyć artykulację. Sama książeczka składa się z 24 stron, a historię którą przestawiają bardzo łatwo opowiadać, wykorzystując przyswojone wcześniej wyrażenia dźwiękonaśladowcze. Sprawdź także podobny tytuł autorki "Samogłoski i wykrzyknienia. Słucham i uczę się mówić".

Prof. dr hab. Jagoda Cieszyńska to logopeda, psycholog i profesor Katedry Logopedii krakowskiego Uniwersytetu Pedagogicznego. Od lat zajmuje się pracą terapeutyczną i badaniami naukowymi nad zaburzeniami mowy. Stworzyła Metodę Krakowską, czyli cały system działań obejmujących stymulację funkcji poznawczych. Opanowanie umiejętności nazywania czynności, cech, rzeczy i osób opiera się na trzech fundamentach: powtarzaniu, rozumieniu i nazywaniu. Materiały dydaktyczne jej autorstwa pozwalają w szybkim stopniu dostarczyć dzieciom wiedzę, którą z powodu swoich zaburzeń nie mogły samodzielnie zdobyć.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
554205
Tytuł
Wyrażenia dźwiękonaśladowcze. Słucham i uczę się mówić
Wydawnictwo
Liczba stron
24
Rok wydania
2019
Wymiary produktu [mm]
210 x 150
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.07
Długość
210
Głębokość
21
Wysokość
150
Cena detaliczna
22,00 zł
Nasza cena
20,47 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,7/5
23 recenzji
 • 5
  20
 • 4
  1
 • 3
  1
 • 2
  1
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Katarzyna T. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-06-15
  Produkt warty polecenia. Fajny do nauki odgłosów zwierząt. Szkoda tylko że oprócz płyty nie ma linku do odsłuchania nagrania na komórce bylo by bardzo pomocne.
  Poza tym super. Jestem zadowolona.
 • Magda K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-04-14
  Polecam. Proste ilustracje przemawiają do dziecka.
 • Joanna S. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2021-03-27
  Ciekawa propozycja dla najmłodszych - dziecko jest zainteresowane, chętnie "czyta". Odejmuję gwiazdkę za jakość wykonania - kartki powinny być grubsze (tekturowe), ponieważ książeczka jest przeznaczona przecież dla najmłodszych dzieci.
 • Agnieszka Ś. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-01-10
  super książeczka kolorowe ilustracje do czytania i słuchania polecam.
 • Diana J. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-31
  Idealna propozycja dla rodziców, którzy chcą, aby ich dzieci regularnie mogły ćwiczyć umiejętności komunikacyjne oraz prawidłową wymowę. Ćwiczenia są odpowiednio dobrane, motywują do pracy. Polecam.
 • Nina H. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-16
  Pierwsze wypowiadane przez malutkie dzieci elementy mowy to wyrazy dźwiękonaśladowcze. Dzięki nim dziecko przygotowuje się do mówienia i nawiązuje kontakt z otoczeniem. Niestety obecnie coraz częściej dzieci mają problemy z wymową. Z myślą o nich powstała ta książka – zawiera wiele ciekawych i angażujących ćwiczeń, dzięki którym najmłodsi ćwiczą swoją uwagę, a także usprawniają komunikacje poprzez przygotowanie do czytania i mówienie.
 • Bernadeta A. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-10
  Podoba mi się koncepcja stopniowego poszerzania trudności ćwiczeń. Nie wszystkie dostępne na rynku książeczki logopedyczne są tak skonstruowane. Niektóre szybko przechodzą do trudnych tematów, nie pozwalając dziecku na utrwalenie zdobytych umiejętności w swoim tempie, bez pośpiechu. Tutaj dziecko ma na to czas.
 • Lidia S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-01
  Córeczka od dawna miała problemy z poprawna wymową wielu wyrazów. Próbowaliśmy wielu ćwiczeń od logopedy, polecił nam też wiele książek, a jedną z nich było właśnie „Słucham i uczę się mówić”. Zebrane ćwiczenia są świetnie zestawione, nie są monotonne, zachęcają do pracy. Świetna książka, aby wspólnie z dzieckiem wyćwiczyć tak ważną jak mówienie umiejętność.
 • Izabela N. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-30
  Mamy w domu całą masę książek logopedycznych do ćwiczenia wymowy. Ta jest ulubioną mojej córeczki. Wyjątkowo przypadły jej do gusytu zgromadzone tu ćwiczenia z wykorzytsaniem dźwiękonaśladownictwa.
 • Bernadeta C. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-20
  Wcześniej nie zwracałam uwagi na warunki w jakich ćwiczymy z synkiem wymowę. Ta książeczka zakłada odizolowanie dziecka od bodźców zewnętrznych. Odkąd stosujemy tę zasadę zauważam, że ćwiczenia idą nam łatwiej i Miś robi większe postępy. Polecam!
 • Jagoda P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-16
  Książka będzie idealna dla dzieci, które cierpią z powodu zaburzeń aparatu mowy. Zebrane w książce ćwiczenia powinno się wykonywać regularnie, w odłączeniu od jakichkolwiek innych bodźców dźwiękowych. Uważam, że ta propozycja wydawnicza naprawdę daje pozytywne efekty i wspomaga prace nad mową i komunikacją.
 • Joanna O. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-10
  Bardzo przyjemny trening wymowy dopasowane do potrzeb najmłodszych. Dzięki temu mój czterolatek nie nudzi się powtarzanie tych samych wyrażeń i codzienne ćwiczenia.
 • Elżbieta F. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-03-31
  Rewelacyjny pomysł ze słuchawkami!!! Mojej córeczce taki sposób ćwiczenia poprawnej wymowy bardzo pomógł. Zdecydowanie warto kupić!
 • Żaneta T. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-03-21
  Pracuję w przedszkolu i dużo korzystam z tej książeczki na zajęciach logopedii. Polecam ją też rodzicom do ćwiczeń w domu.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 5. marca, wtorek
0,00 zł

O Autorze


554205
Ładowanie...