Wyrażenia dźwiękonaśladowcze. Słucham i uczę się mówić (Jagoda Cieszyńska) - tantis.pl
Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Wyrażenia dźwiękonaśladowcze. Słucham i uczę się mówić

Jagoda Cieszyńska

(okładka miękka)

5/5
Wydawnictwo: Arson
Liczba stron: 24

Produkty powiązane:

Kup w zestawie:

Wyrażenia dźwiękonaśladowcze. Słucham i uczę się mówić
5/5
18,99 zł
3 produkty
wartość produktów w zestawie:
72,00 zł
61,97 zł
oszczędzasz 10,03 zł (14%)
-14%

22,00 zł

18,99 zł

oszczędzasz 3,01 zł (14%)

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomat 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Cena minimalna: 16,56 zł 🛈

Opis

Wyrazy dźwiękonaśladowcze pełnią ważną funkcję w rozwoju małego człowieka. Stanowią podstawowy kanał komunikacji dziecka z otoczeniem i budują jego pierwszy skuteczny system językowy. Dźwiękonaśladownictwo pozwala nie tylko nazwać przedmioty, zwierzęta i zjawiska, ale również opisać czynności i opowiedzieć całe historie. Poprzez onomatopeje maluch ćwiczy swój aparat mowy, artykułując większość głosek i sylab. Książeczka “Słucham i uczę się mówić. Wyrażenia dźwiękonaśladowcze.” to realna pomoc dla dzieci z wadami wymowy, z zaburzeniami rozwoju i genetycznymi, opóźnionym rozwojem mowy i z różnymi zaburzeniami komunikacyjnymi. To także skuteczna terapia wspierająca dla dzieci z afazją, alalią oraz dzieci niedosłyszących. Trudności komunikacyjne dotyczą także dzieci dwujęzycznych - wówczas wiele dzieci ucieka się w mówienie onomatopejami.

Program ćwiczeń zakłada trening umiejętności artykulacyjnych i komunikacyjnych. Praca z książeczką wyrabia w dziecku zdolność koncentracji uwagi i przybliża do nauki czytania według metody symultaniczno-sekwencyjnej. Bardzo ważna jest systematyczność - by zmaksymalizować efekty, ćwiczenia powinny być wykonywane codziennie i trwać około 6 minut. Warto uwzględnić ten czas w codziennym grafiku i zadbać o to, by dziecko wcześniej się wyciszyło. Koncentrację i skupienie znacznie poprawia odsłuchiwanie płyty CD z wyrażeniami dźwiękonaśladowczymi przy użyciu słuchawek. Dziecko jest wtedy odizolowane od pozostałych bodźców dźwiękowych, wywołujących szum komunikacyjny.

W pakiecie z książką znajduje się płyta CD z nagranymi dźwiękami, które maluch ma powtarzać i ćwiczyć artykulację. Sama książeczka składa się z 24 stron, a historię którą przestawiają bardzo łatwo opowiadać, wykorzystując przyswojone wcześniej wyrażenia dźwiękonaśladowcze. Sprawdź także podobny tytuł autorki "Samogłoski i wykrzyknienia. Słucham i uczę się mówić".

Prof. dr hab. Jagoda Cieszyńska to logopeda, psycholog i profesor Katedry Logopedii krakowskiego Uniwersytetu Pedagogicznego. Od lat zajmuje się pracą terapeutyczną i badaniami naukowymi nad zaburzeniami mowy. Stworzyła Metodę Krakowską, czyli cały system działań obejmujących stymulację funkcji poznawczych. Opanowanie umiejętności nazywania czynności, cech, rzeczy i osób opiera się na trzech fundamentach: powtarzaniu, rozumieniu i nazywaniu. Materiały dydaktyczne jej autorstwa pozwalają w szybkim stopniu dostarczyć dzieciom wiedzę, którą z powodu swoich zaburzeń nie mogły samodzielnie zdobyć.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 554205
Tytuł Wyrażenia dźwiękonaśladowcze. Słucham i uczę się mówić
Autor Jagoda Cieszyńska
Wydawnictwo Arson
Liczba stron 24
Rok wydania 2019
Wymiary produktu [mm] 210 x 150
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.07
Cena detaliczna 22,00 zł
Nasza cena 18,99 zł
Powiązane tematy: Bestseller

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Katarzyna T.

Klient zweryfikowany

5/5
| 15-06-2021 | Recenzja zweryfikowana
Produkt warty polecenia. Fajny do nauki odgłosów zwierząt. Szkoda tylko że oprócz płyty nie ma linku do odsłuchania nagrania na komórce bylo by bardzo pomocne.
Poza tym super. Jestem zadowolona.

Magda K.

Klient zweryfikowany

5/5
| 14-04-2021 | Recenzja zweryfikowana
Polecam. Proste ilustracje przemawiają do dziecka.

Joanna S.

Klient zweryfikowany

4/5
| 27-03-2021 | Recenzja zweryfikowana
Ciekawa propozycja dla najmłodszych - dziecko jest zainteresowane, chętnie "czyta". Odejmuję gwiazdkę za jakość wykonania - kartki powinny być grubsze (tekturowe), ponieważ książeczka jest przeznaczona przecież dla najmłodszych dzieci.

Agnieszka Ś.

Klient zweryfikowany

5/5
| 10-01-2021 | Recenzja zweryfikowana
super książeczka kolorowe ilustracje do czytania i słuchania polecam.

Diana J.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 31-05-2020 | Recenzja zweryfikowana
Idealna propozycja dla rodziców, którzy chcą, aby ich dzieci regularnie mogły ćwiczyć umiejętności komunikacyjne oraz prawidłową wymowę. Ćwiczenia są odpowiednio dobrane, motywują do pracy. Polecam.

Nina H.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 16-05-2020 | Recenzja zweryfikowana
Pierwsze wypowiadane przez malutkie dzieci elementy mowy to wyrazy dźwiękonaśladowcze. Dzięki nim dziecko przygotowuje się do mówienia i nawiązuje kontakt z otoczeniem. Niestety obecnie coraz częściej dzieci mają problemy z wymową. Z myślą o nich powstała ta książka – zawiera wiele ciekawych i angażujących ćwiczeń, dzięki którym najmłodsi ćwiczą swoją uwagę, a także usprawniają komunikacje poprzez przygotowanie do czytania i mówienie.

Bernadeta A.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 10-05-2020 | Recenzja zweryfikowana
Podoba mi się koncepcja stopniowego poszerzania trudności ćwiczeń. Nie wszystkie dostępne na rynku książeczki logopedyczne są tak skonstruowane. Niektóre szybko przechodzą do trudnych tematów, nie pozwalając dziecku na utrwalenie zdobytych umiejętności w swoim tempie, bez pośpiechu. Tutaj dziecko ma na to czas.

Lidia S.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 01-05-2020 | Recenzja zweryfikowana
Córeczka od dawna miała problemy z poprawna wymową wielu wyrazów. Próbowaliśmy wielu ćwiczeń od logopedy, polecił nam też wiele książek, a jedną z nich było właśnie „Słucham i uczę się mówić”. Zebrane ćwiczenia są świetnie zestawione, nie są monotonne, zachęcają do pracy. Świetna książka, aby wspólnie z dzieckiem wyćwiczyć tak ważną jak mówienie umiejętność.

Izabela N.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 30-04-2020 | Recenzja zweryfikowana
Mamy w domu całą masę książek logopedycznych do ćwiczenia wymowy. Ta jest ulubioną mojej córeczki. Wyjątkowo przypadły jej do gusytu zgromadzone tu ćwiczenia z wykorzytsaniem dźwiękonaśladownictwa.

Bernadeta C.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 20-04-2020 | Recenzja zweryfikowana
Wcześniej nie zwracałam uwagi na warunki w jakich ćwiczymy z synkiem wymowę. Ta książeczka zakłada odizolowanie dziecka od bodźców zewnętrznych. Odkąd stosujemy tę zasadę zauważam, że ćwiczenia idą nam łatwiej i Miś robi większe postępy. Polecam!

Jagoda P.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 16-04-2020 | Recenzja zweryfikowana
Książka będzie idealna dla dzieci, które cierpią z powodu zaburzeń aparatu mowy. Zebrane w książce ćwiczenia powinno się wykonywać regularnie, w odłączeniu od jakichkolwiek innych bodźców dźwiękowych. Uważam, że ta propozycja wydawnicza naprawdę daje pozytywne efekty i wspomaga prace nad mową i komunikacją.

Joanna O.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 10-04-2020 | Recenzja zweryfikowana
Bardzo przyjemny trening wymowy dopasowane do potrzeb najmłodszych. Dzięki temu mój czterolatek nie nudzi się powtarzanie tych samych wyrażeń i codzienne ćwiczenia.

Elżbieta F.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 31-03-2020 | Recenzja zweryfikowana
Rewelacyjny pomysł ze słuchawkami!!! Mojej córeczce taki sposób ćwiczenia poprawnej wymowy bardzo pomógł. Zdecydowanie warto kupić!

Żaneta T.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 21-03-2020 | Recenzja zweryfikowana
Pracuję w przedszkolu i dużo korzystam z tej książeczki na zajęciach logopedii. Polecam ją też rodzicom do ćwiczeń w domu.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat 24/7
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne

Produkty od Autora:

Ładowanie...