Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Samogłoski i wykrzyknienia. Słucham i uczę się mówić

Poprawne wymawianie samogłosek to jeden z kluczowych elementów w wyrazistej artykulacji oraz byciu zrozumianym przez inne osoby. Najmłodsi zaczynają ćwiczenie wokalizowania samogłosek już pod koniec drugiego miesiąca życia, a w samym gaworzeniu można rozpoznać samogłoski, które funkcjonują w języku polskim. Poprawna wymowa samogłosek ma ważne znaczenie o tyle, że kategorie samogłoskowe znacznie baCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Arson
 • Data premiery: 2021-10-19
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 24
 • Wymiary: 21

Poprawne wymawianie samogłosek to jeden z kluczowych elementów w wyrazistej artykulacji oraz byciu zrozumianym przez inne osoby. Najmłodsi zaczynają ćwiczenie wokalizowania samogłosek już pod koniec drugiego miesiąca życia, a w samym gaworzeniu można rozpoznać samogłoski, które funkcjonują w języku polskim. Poprawna wymowa samogłosek ma ważne znaczenie o tyle, że kategorie samogłoskowe znacznie bardziej niż spółgłoski mają tendencję do nakładania się na siebie. Samogłoski mają również wielkie powiązanie z pochodzeniem, które ujawnia się w wymowie – inaczej będzie mówić Ślązak, a inaczej Pomorzanin. Podobne tendencje przejawiają się również podczas komunikacji w językach obcych. Zaproponowane w książce ćwiczenia powinny odbywać się regularnie – każdego dnia po 6 minut, a warunkiem koniecznym jest stosowanie słuchawek. Należy pamiętać o tym, że ćwiczenia dadzą efekt, jeśli dziecko będzie odcięte od innych bodźców oraz dźwięków pochodzących z otoczenia.

Ten znakomity zestaw ćwiczeń opracowanych przez prof. Jagodę Cieszyńską niesie pomoc dzieciom dwujęzycznym i niedosłyszącym. Ponadto zapewnia praktyczne wsparcie dla dziecka z niezakończonym rozwojem mowy lub zmagającego się z zaburzeniami rozwojowymi, zwłaszcza dotyczącymi komunikacji językowej. Zwróć także uwagę, że wykonywanie ćwiczeń "Słucham i uczę się mówić" rozwija u dziecka umiejętność skupiania uwagi na jednym zadaniu. Ponadto będzie to świetny sposób na rozpoczęcie symultaniczno-sekwencyjnego czytania.

Prezentowane zadania "Słucham i uczę się mówić" opracowała prof. Jagoda Cieszyńska, znana polska terapeutka. Wykłada na uczelni, a także prowadzi badania nad rozwojem mowy u dzieci. Przez wiele lat współpracowała z Zespołem Diagnozy i Terapii, rozwijając terapeutyczną metodę krakowską. Należy do Zarządu Polskiego Towarzystwa Logopedycznego i jest zastępcą przewodniczącego Komisji Zaburzeń Mowy w PAN. Napisała wiele artykułów naukowych oraz książek i materiałów edukacyjnych, które wspierają osoby z problemami rozwojowymi.

Prof. Jagoda Cieszyńska jest dyrektorem merytorycznym Centrum Metody Krakowskiej. Metoda krakowska to neurologiczna terapia, polegająca na pobudzaniu wszystkich funkcji poznawczych dziecka. Specjalny program terapeutyczny został opracowany z myślą o dzieciach zmagających się z wieloma problemami rozwojowymi. Polega na jednoczesnym wykorzystywaniu wrażeń słuchowych, wzrokowych i językowych, motoryki, pamięci oraz logicznego myślenia. Dzięki temu budowanie systemu językowego następuje wraz z rozwojem innych umiejętności. Zobacz też "Zestaw. Relacje" z Centrum Metody Krakowskiej.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
554207
Tytuł
Samogłoski i wykrzyknienia. Słucham i uczę się mówić
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
24
Data premiery
2021-10-19
Rok wydania
2012
Wymiary produktu [mm]
21
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.07
Długość
210
Głębokość
160
Cena detaliczna
22,00 zł
Nasza cena
20,59 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,6/5
27 recenzji
 • 5
  21
 • 4
  3
 • 3
  2
 • 2
  0
 • 1
  1
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Jadwiga S. Klient niezweryfikowany
  1.0
  2021-07-14
  Wypowiadane samogłoski i wykrzyknienia nie wzbudzają zainteresowania.
 • Joanna S. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2021-03-27
  Dziecko (10 miesięczne) jest zainteresowane, chętnie uczestniczy we wspólnym czytaniu. Odejmuję gwiazdkę za jakość wykonania - cienkie kartki (przy tak młodym czytelniku może okazać się to nietrwałe).
 • Maja F. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-31
  Warto zaznaczyć, że według metody zawartej w książce należy ćwoczyć w słuchawkach. Jeśli jakieś dziecko ich nie akceptuje to książka może nie być aż tak przydatna lub może warto spróbować na głośnikach jednak.
 • Alicja G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-11
  Bardzo podoba mi się, że do książki dołączona jets płyta. Myślę że sami nie dali byśmy rady poprawnie nauczyć wymowy naszego syna, bo sami mamy naleciałości i wymawiamy w określony sposób, brak nam wiedzy w tym temacie
 • Jola A. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-11
  Mamy już kilka książek z tego pakietu, a w ten tytuł zainwestowaliśmy niedawno. Bardzo zależy mi, aby córka prawidłowo artykułowała pojedyncze głoski i całe wyrazy, a takie ćwiczenia z pewnością pozwola jej szlifować tę umiejętność. Na razie widzimy postępy, więc będziemy ćwiczyć dalej.
 • Roksana U. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-10
  Książeczka z płytą do nauki wyraźnej wymowy. Bardzo krótkie lekcjie nie zniechęcają.
 • Bozena H. Klient niezweryfikowany
  3.0
  2020-04-28
  Ze względu na słabej jakości papier to ja ją musiałam pokserować i dopiero potem dać synkowi. Tak więc za treść 5 a za jakość 2.
 • Ania G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-25
  Ćwieczenie artykulacji z ta książeczką jest bardzo przyjemne. Razem z dzieckiem pracujemy nad polepszeniem jego umiejętności, a ten pakiet książek polecił nam logopeda. Uważam, że ksiazka jest ładnie wydana, a same ćwiczenia dobrze dobrane i przynoszące efekt, jeśli wykonuje się je codziennie. Warto spróbować, serdecznie polecam.
 • Marcelina S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-21
  Ćwiczymy codziennie z tą książeczką i widze a raczej słyszę u córki postępy – polecam do kształcenia w domu.
 • Teresa R. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-16
  Fajny pomysł zamiast kolejnej głupiej gazetki. Tutaj się dzieciak rozwija
 • Gosia R. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-10
  Świetny zestaw ćwiczeń. Kupiłam go z polecenia logopedy i teraz systematycznie wykonujemy zadania w domu. Efekty pracy są zauważalne, a dziecko z chęcia wykonuje ćwiczenia. Polecam.
 • Magdalena A. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2020-04-04
  Dobra książeczka dla dzieci jakość trochę do dopracowania. Ale w sumie za taką cenę to może być
 • Dominika L. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-03-26
  To jedna z książek, które wchodzą w skład pakietu dla dzieci, które maja problemy z mową i słuchem. Zawarte w niej ćwiczenia są odpowiednio dostosowane do potrzeb małych odbiorców, a także ciekawe i różnorodne. Ten zeszyt ma na celu usprawnienie artykulacji samogłosek oraz wykrzyknień. Jak dla mnie jest super opracowany,a ćwiczenia daja dobry efekt.
 • Grażyna I. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-03-23
  Super pozycja do ćwiczeń z dzieckiem. Polecam zarówno rodzicom jak i nauczycielom.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 5. marca, wtorek
0,00 zł

O Autorze


554207
Ładowanie...