Xi
 » Książki  » Nauki społeczne i humanistyczne  » Psychologia, socjologia

Teoria poliwagalna została sformułowana w 1994 roku przez Stephena W. Porgesa.  Jest ona rezultatem jego wieloletnich obserwacji i badań klinicznych. Fundamentem tej teorii jest stwierdzenie, że istnieje biologiczne podłoże emocjonalności człowieka. Badacz udowadnia, że funkcjonowanie nerwu błędnego ma ogromne znaczenie dla ludzkiej psychiki. Dodatkowo wyjaśnia, że doświadczenie psychiczne każdego człowieka ściśle się łączy z zachodzącymi procesami w ciele.

Teoria poliwagalna została uznana za jedną z najważniejszych psychologicznych teorii. Z powodzeniem jest wykorzystywana przez terapeutów na całym świecie, szczególnie tych zajmujących się traumą i zespołem stresu pourazowego.

Deb Dana swoją książkę zatytułowaną „Teoria poliwagalna w psychoterapii” adresuje przede wszystkim do psychologów, ale również dla ich klientów, którzy pod czujnym okiem swojego terapeuty mogą korzystać z metod pracy proponowanych przez autorkę publikacji. Deb Dana klarownym, zrozumiałym językiem wyjaśnia istotę teorii Porgesa. Prezentuje również mapy układu nerwowego i arkusze swojego autorstwa, które ułatwiają obserwowanie wzorców reakcji autonomicznych ciała. W książce można znaleźć przydatne ćwiczenia i medytacje aktywujące zdolności regulacyjne układu błędnego brzusznego. Stanowią one niezwykle użyteczne narzędzie regulacji autonomicznego układu nerwowego.

Deb Dana to zdolna terapeutka, która łączy teorię poliwagalną z leczeniem klinicznym.  Wiele zawdzięcza teorii Porgesa, której narzędzia wykorzystuje na codzień w pracy z klientami. Jest doświadczoną klinicystką  więc książka jej autorstwa „Teoria poliwagalna w psychoterapii:” to źródło wielu konkretnych, praktycznych informacji podanych w przystępny sposób.

W książce wartościowe treści znajdą nie tylko początkujący terapeuci, ale także ci z wieloletnim stażem, Bogate doświadczenie autorki „Teorii poliwagalnej w praktyce” jest niewątpliwą zaletą wspomnianej publikacji. W książce odnajdziemy wiele szczegółowych wskazówek dla osób po traumie,które pomogą dokonać wglądu w siebie, a tym samym odnaleźć radość  z życia, poczucie bezpieczeństwa i łączności z innymi. To niezwykle ważne aspekty funkcjonowania człowieka, które mają znaczący wpływ na wzrost jakości życia.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Patrycja M.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 31-01-2021 | Recenzja zweryfikowana
 Pozycja obowiązkowa dla każdego kto i interesuje się psychiatrią, psychoterapią. Bardzo fascynujące wszystko o czym pisze autor, fajnym językiem napisane Do tego bardzo estetyczna szata graficzna i dobra cena. Nic tylko czerpać wiedze pełnymi garściami, polecam, polecam i jeszcze raz polecam.

Ewa P.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 24-01-2021 | Recenzja zweryfikowana
Kupiłam ta książkę skuszona pozytywnymi opiniami w internecie i nie żałuję. Jest genialna pod każdym możliwym względem. Wciąga na całego od początku do końca, a dzięki temu, ze napisana jest bardzo fajnym językiem, zrozumiałym, to cała ta wiedza zostaje w głowie. Polecam bardzo mocno wszystkim.

Patrycja M.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 24-01-2021 | Recenzja zweryfikowana
Must have dla każdego studenta psychologii. Wiele odkrywczych informacji, wiele ciekawostek. Poza tym podoba mi się styl językowy jakim posługuje się autor. Nie ma tutaj wielu fachowych zwrotów, dzięki czemu tak naprawdę każdy może ze zrozumieniem przeczytać tą książkę. Polecam.

Dostawa

2842326
Ładowanie...