Neurofizjologiczne podstawy emocji i przywiązania (Stephen W. Porges) - tantis.pl
Xi

Neurofizjologiczne podstawy emocji i przywiązania

Stephen W. Porges, Chris Lowney, Aleksander Gomola

(okładka miękka)

5/5
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Liczba stron: 544

SUPER CENA

Cena detaliczna: 89,99 zł

66,49 zł

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomat® 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Najniższa cena: 64,99 zł

Opis

"Neurofizjologiczne podstawy emocji i przywiązania" to zbiór tekstów Stephena W. Porgesa, twórcy rewolucyjnej teorii poliwagalnej, napisanych na przestrzeni kilkudziesięciu lat jego praktyki badawczej. Autor zawarł w swoich tekstach zapis powstawania teorii poliwagalnej, która zakłada, że życie emocjonalne człowieka ma podłoże biologiczne, a doświadczenia psychiczne jednostki ściśle wiążą się z procesami zachodzącymi w ciele.

Teoria poliwagalna, zaprezentowana w przez S.W. Porgesa w 1994 roku, łączy ewolucję autonomicznego układu nerwowego ssaków z zachowaniem społecznym i podkreśla rolę stanu fizjologicznego w problemach z zachowaniem i zaburzeniach psychiatrycznych. Teoria poliwagalna jest dzisiaj podstawą innowacyjnych form terapii uwzględniających mechanizmy fizjologiczne leżące u podstaw symptomów obserwowanych w wielu zaburzeniach psychicznych, fizycznych i behawioralnych. Wg niej ewolucja regulacji neuronalnej serca łączy się z doświadczeniem afektywnym, wyrażaniem emocji, mimiką, komunikacją głosową i zachowaniami społecznymi będącymi reakcją na zachowanie innych ludzi.

Autor książki pokazuje klinicystom, terapeutom, wykładowcom, a nawet pracownikom społecznym, w jaki sposób zapobiegać chorobom psychicznym, identyfikować je i leczyć. Wnikliwie wyjaśnia poszczególne aspekty swojej teorii, pokazując jej potencjalne zastosowanie w terapii lęku, depresji, traumy i zaburzeń ze spektrum autyzmu.Teorię Porgesa wykorzystują psychoterapeuci na całym świecie, udowadniając, że autonomiczny układ nerwowy ściśle wiąże się z zaangażowaniem społecznym, zaufaniem i poczuciem bliskości.

W "Neurofizjologicznych podstawach emocji i przywiązania" omawiane są podstawy teoretyczne, regulacja biobehawioralna w okresie wczesnego rozwoju człowieka, komunikacja społeczna i relacje z innymi, perspektywy terapeutyczne i kliniczne oraz zachowanie społeczne a zdrowie.

Stephen W. Porges to profesor Uniwersytetu Indiany oraz założyciel i dyrektor Stress Research Consortium na tejże uczelni. Profesor psychiatrii Uniwersytetu Karoliny Północnej oraz profesor emerytowany na Uniwersytecie Illinois w Chicago i Uniwersytecie Maryland. W 2018 roku prof. Porges został laureatem nagrody Pioneer Award, opublikował ponad dwieście pięćdziesiąt recenzowanych artykułów naukowych z takich dziedzin, jak anestezjologia, inżynieria biomedyczna, fizjologia wysiłku fizycznego, neurologia, psychiatria, psychologia oraz badanie i terapia uzależnień.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 2996464
Tytuł Neurofizjologiczne podstawy emocji i przywiązania
Autor Stephen W. Porges, Chris Lowney, Aleksander Gomola
Wydawnictwo Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Liczba stron 544
Data premiery 2021-03-29
Rok wydania 2021
Wymiary produktu [mm] 230 x 155
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.81
Cena detaliczna 89,99 zł
Nasza cena 66,49 zł

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Michalina C.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 23-04-2021 | Recenzja zweryfikowana
Książka dla specjalistów obracających się w kręgach pomocy psychologicznej: dla terapeutów, wykładowców i studentów, a być może i pracowników społecznych. Fajne, rzetelne i proste w odczycie informacje pozwalają zrozumieć poszczególne choroby, czy też problemy, a nawet myśle, że wiedza tutaj zawarta może zapobiegać większym problemom.

Patrycja G.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 21-04-2021 | Recenzja zweryfikowana
Książka, czy też podręcznik skupia się przede wszystkim na połączeniu ewolucji regulacji neuronalnej serca z doświadczeniami afektywnymi. To wyrażanie emocji, mimika, zachowania społeczne czy też ton głosu oraz jakość naszej wzajemnej komunikacji pokazuje naszę realcje na zachowanie innych. Można tu znaleźć zastosowanie terapii w depresji, czy też podczas leczenia osób ze spektrum autyzmu.

Joanna H.

Klient niezweryfikowany

4/5
| 18-04-2021 | Recenzja zweryfikowana
Książka pokazuje jak ludzkie zachowanie łączy się z funkcjonowaniem układu nerwowego. Skierowana głównie do osób pracujących z ludzmi z problemami, dlatego, też naukowy język może momentami przerazić, ale jednak nadal zachęcałabym do zapoznania się z treścią. Myśle, że lektura pozwoli dojrzeć pewne schematy, które rządzą naszym życiem, a nie zawsze tak musi być.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat® 24/7
czas dostawy
13. czerwca, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
13. czerwca, wtorek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
13. czerwca, wtorek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
13. czerwca, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
13. czerwca, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
13. czerwca, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
13. czerwca, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
13. czerwca, wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...