Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Stephen W. Porges

   (3 produktów)

  Teoria poliwagalna. Przewodnik

  Stephen W. Porges, Chris Lowney, Aleksander Gomola

  (okładka miękka)

  42,39 
  Wysyłka dzisiaj

  Bezpieczeństwo poliwagalne. Przywiązanie, komunikacja, samoregulacja

  Stephen W. Porges

  (okładka miękka)

  62,79 
  Wysyłka dzisiaj

  Neurofizjologiczne podstawy emocji i przywiązania

  Stephen W. Porges, Chris Lowney, Aleksander Gomola

  (okładka miękka)

  70,39 
  Wysyłka dzisiaj

  Stephen W. Porges

  Stephen W. Porges jest profesorem Uniwersytetu Indiany, założyłem i dyrektorem tamtejszego Konsorcjum Badań nad Stresem Traumatycznym, profesorem psychiatrii Uniwersytetu Karoliny Północnej oraz profesorem emerytowanym na Uniwersytecie Illinois w Chicago i Uniwersytecie Maryland. Pełnił również funkcję prezesa Society for Psychophysiological Research i Federation of Associationsin Behavioral & Brain Sciences. Najbardziej zasłynął jako twórca zaprezentowanej w 1994 roku teorii poliwagalnej, którą łączy ewolucję autonomicznego układu nerwowego ssaków z zachowaniem społecznym oraz podkreśla rolę stanu fizjologicznego w problemach z zachowaniem i zaburzeniach psychicznych.

  Teoria poliwagalna jest rezultatem wieloletnich badań klinicznych i obserwacji Stephena W. Porgesa. Zakłada ona, że życie emocjonalne człowieka ma podłoże biologiczne, a nasze doświadczenia psychiczne ściśle związane są z procesami zachodzącymi w ciele. Jednocześnie twórca teorii przywiązuje szczególną wagę do nerwu błędnego, którego wpływ na ludzką psychikę jest ogromny. Słowem: wszystko, co dzieje się w naszym ciele wpływa na nasze zachowanie i relacje z innymi. Porges w swoich badaniach proponuje konkretne strategie terapeutyczne, które mają na celu przywrócić równowagę biologiczno-behawioralną pacjentów, zwłaszcza tych zmagających się z traumą i depresją. Jego książka "Teoria poliwagalna. Przewodnik" udowadnia, że Stephen W. Porges ma wyjątkową zdolność do przekształcenia zawiłych koncepcji naukowych w przystępne pojęcia i konkretne wskazówki.

  Teoria poliwagalna jest podstawą wielu innowacyjnych form terapii, które uwzględniają mechanizmy fizjologiczne leżące u podstaw symptomów w wielu zaburzeniach psychicznych, fizycznych i behawioralnych. W 2018 roku Stephen W. Porges za swoje osiągnięcia naukowe został laureatem nagrody Pioneer Award przyznawanej przez Amerykańskie Towarzystwo Psychoterapii Somatycznej. Ponadto jest twórcą opartej na muzyce Safe and Sound Protocol, z której korzysta ponad 1400 terapeutów. Opublikował ponad 300 artykułów naukowych z takich dziedzin, jak psychiatria, psychologia, neurologia, terapia uzależnień, fizjologia, anestezjologia, inżynieria biomedyczna. Jest autorem wielu cenionych przez specjalistów i czytelników książek, w tym "Neurofizjologiczne podstawy emocji i przywiązania w teorii poliwagalnej".

  Ładowanie...