Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Kobiety, które czują za bardzo

„Nadwrażliwość to mój wróg, przerost duszy nad rozumem.” – śpiewała kiedyś Katarzyna Nosowska.No właśnie: dar czy przekleństwo? Wyjątkowa, czy też wysoka wrażliwość stanowi coraz częstszy temat debaty publicznej, jak się bowiem okazuje, co piąta osoba w społeczeństwie może być naznaczona tą cechą.  Ważne jest, by sobie uświadomić, że wysoka wrażliwość nie jest chorobą czy zaburzeniem. To nieoCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Rebis
 • Data premiery: 2021-02-23
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 296
 • Wymiary: 200 x 140

„Nadwrażliwość to mój wróg, przerost duszy nad rozumem.” – śpiewała kiedyś Katarzyna Nosowska.

No właśnie: dar czy przekleństwo? Wyjątkowa, czy też wysoka wrażliwość stanowi coraz częstszy temat debaty publicznej, jak się bowiem okazuje, co piąta osoba w społeczeństwie może być naznaczona tą cechą.  Ważne jest, by sobie uświadomić, że wysoka wrażliwość nie jest chorobą czy zaburzeniem. To nieodłączna cecha związana ze specyficzną budową układu nerwowego, która przekłada się na wyjątkową podatność na różne bodźce. Highly Sensitive Person, czyli osoba wysoko wrażliwa (WWO) nie nabywa tej cechy z wiekiem, ani z niej nie wyrasta. Taka się po prostu rodzi.  

Szacuje się, że wrażliwcy stanowią od 15 do 20 procent społeczeństwa. Nie oznacza to jednak, że pozostałe osoby są zupełnie niewrażliwe - wrażliwość ma bowiem różne poziomy. Do cech pomagających rozpoznać ponadprzeciętną wrażliwość mogą należeć: bogate życie wewnętrzne, wyjątkowo rozwinięta intuicja, duża wrażliwość na ból fizyczny, roztrzęsienie, gdy w krótkim czasie musimy zrobić wiele rzeczy, lękliwość, niechęć do obrazów przemocy, podatność na działanie kofeiny, wrażliwość na ostre światło i głośne dźwięki, niechęć do rywalizacji i bycia obserwowanym w pracy, nadmiernie przejmowanie się krytyką i zdaniem innych.

Psycholożka i psychoterapeutka Katarzyna Kucewicz pracuje z osobami czującymi za mocno od lat, dzięki czemu zagadnienie wysokiej wrażliwości zna od podszewki. W swojej książce  pt. „Kobiety, które czują za bardzo” doradza wysoko wrażliwym kobietom jak mogą o siebie zadbać w mocno niewrażliwych czasach i odnaleźć się w wysoko ekstrawertycznym, przebodźcowanym świecie oraz jak czerpać siłę z posiadania tej wyjątkowej cechy osobowości. Dowiemy się z niej m.in.: czym jest wysoka wrażliwość, skąd się bierze i jak się przejawia w życiu codziennym, dlaczego niektóre kobiety czują za bardzo, jak zaakceptować swoją wrażliwą naturę i odetchnąć pełną piersią, czy wrażliwość może być twoim sprzymierzeńcem, w jaki sposób pokierować swoją karierą, będąc kobietą wysoko wrażliwą, a także jak znaleźć miłość, czując za bardzo.

Warto swoją wrażliwość „oswoić”, spojrzeć na siebie bez oceniania, czy bycie wrażliwym jest lepsze, czy gorsze od niewrażliwości.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
2972314
Tytuł
Kobiety, które czują za bardzo
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
296
Data premiery
2021-02-23
Rok wydania
2021
Wymiary produktu [mm]
200 x 140
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.31
Długość
200
Głębokość
140
Wysokość
23
Cena detaliczna
39,90 zł
Nasza cena
27,49 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
9 recenzji
 • 5
  9
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Katarzyna B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-12-06
  Polecam zarówno dla siebie jak i dla bliskiej nam osoby.
 • Wioletta F. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-03-09
  Bardzo się cieszę, że temat wysokiej wrażliwości w końcu wypłynał na powierzchnię. Książka "Kobiety, które czują za bardzo" skupia się na pełnej akceptacji naszej wrażliwej natury i pozwala zrozumieć dlaczego tak się dzieje. Niesie z sobą niesamowite przesłanie i ułatwia życie. Pozwala zamienić wysoką wrażliwość w coś pozytywnego, co napędza nas do działania.
 • Wioleta G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-03-05
  W dobie pandemii wydawałoby się, że introwertycy są zachwyceni siedząc w domach na home office. Jednak nie da się uciec od ludzi i obowiązków. Wysoce wrażliwe kobiety w końcu otrzymują pomoc. Katarzyna Kucewicz zdanie po zdaniu tłumaczy czym tak na prawdę jest rosnący w nas stres i strach i pozwala ujażmić tego potwora. Akceptując swoje mankamenty zyskujemy przewagę nad potworami, które dotychczas dominowały nasze życie.
 • Asia G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-03-02
  Często kobiety czują się słabe i bezbronne, przytłoczone ogromem obowiązków, boją się poprosić o pomoc. Bo przecież nie wypada, bo to przecież nasza praca. Jednak kiedy uświadomisz sobie, że masz prawo czuć się źle i gorzej zaczynasz uwalniać się od tego piętna cierpiętnicy. Autorka książki w znakomity sposób pokazuje jak pokochać siebie, co robić, by czuć się szczęśliwą i spełnioną kobietą. Niesamowicie ważna pozycja, która może być wspaniałym prezentem dla koleżanki.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 23. lutego, piątek
0,00 zł

O Autorze


2972314
Ładowanie...