Czasami w naszym życiu mają miejsca wydarzenia, które zmieniają nas na zawsze. Czasem zupełnie przypadkowo trafiamy w jakieś miejsce, w którym dzieją się rzeczy niezwykłe, albo spotykamy kogoś na swojej drodze, kto okazuje się mieć ogromny wpływ na nasze dalsze losy. We współczesnej gonitwie za pieniędzmi i życiowym sukcesem łatwo pogubić to, co najważniejsze i przegapić z pozoru błahe momenty, które decydują o naszym szczęściu i samozadowoleniu. Drobne przyjemności, czułe gesty, zwyczajne sprawy, dzielone z bliskimi, wartościowa rozmowa w przyjaznej, życzliwej atmosferze. Odrobina spokoju i wytchnienia dla siebie. Głęboka akceptacja swoich mocnych i słabych stron...
John P. Strelecky miał 32 lata i dobrze płatną pracę, kiedy postanowił zwolnić i odnaleźć zagubiony sens życia. Wyruszył w długą podróż dookoła świata w czasie której przewartościował całe swoje dotychczasowe życie. W odległych zakątkach globu powoli odkrywał siebie, spotykał wyjątkowych ludzi i doświadczał niezwykłej przemiany duchowej. Po powrocie, niemal z dnia na dzień, zdecydował się, że napisze książkę o swoim doświadczeniu drogi. Choć nie miał kierunkowego wykształcenia literackiego, bez trudu przelał na papier swoje przemyślenia. Tak właśnie powstała „Kawiarnia na końcu świata. Opowieść o sensie życia”.
Powieść Strelecky'ego inspiruje do działania i poszukiwania sensu życia zgodnie z samym sobą i własnymi pragnieniami. Autor zadaje czytelnikom ważne pytania i zachęca ich do odbycia podróży w głąb siebie, celem znalezienia właściwych odpowiedzi. Dzieli się swoimi refleksjami z podróży i pokazuje jak złapać oddech w świecie nastawionym na konsumpcjonizm i szybkie wzbogacanie się. Jednocześnie przekazuje odbiorcom moc pozytywnej energii i podpowiada jak zbudować harmonię pomiędzy ciałem a duchem.
Wędrówka po kontynentach i spotkanie z odmiennymi kulturami są tu przedstawione jako doskonały sposób na nabranie dystansu do własnych, codziennych problemów. Wejście do tajemniczej kawiarni o wiele znaczącej nazwie "Dlaczego tu jesteś" pozwala podróżującemu zatrzymać się na chwilę, złapać oddech i zastanowić nad własnym istnieniem. W kawiarni panuje niespieszna atmosfera, sprzyjająca medytacji i odpoczynkowi od zgiełku świata. Spotkania z bywalcami kafejki stają się impulsem do poszukiwania własnej drogi i zagubionej świadomości.
Książka „Kawiarnia na końcu świata” szybko stała się czytelniczym bestsellerem. Została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków. Przesłanie autora dotarło do ponad 4 milionów czytelników na całym świecie (nawet na Antarktydę).
Publikacja wydaje się być niepozorna, ale ma niesamowitą siłę oddziaływania. Skłania odbiorców do wzięcia odpowiedzialności za swoje życie i wprowadzenia realnych zmian do swojego świata.