Xi

Wiersze wszystkie

"Wiersze wszystkie" to doskonała okazja, by poznać poetycki świat Wisławy Szymborskiej, który znów zachwyca czytelników bogactwem wyobraźni autorki i znakomitymi przemyśleniami, tak ważnymi dla polskiej kultury. Z okazji stulecia narodzin noblistki opracowano wspaniałą publikację, doskonale obrazującą jej twórczość poetycką. Czytelnik znajdzie tu debiutanckie utwory, a nawet wyjątkowe wiersze, któCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Znak
 • Data premiery: 2023-02-22
 • Okładka: twarda
 • Liczba stron: 800
 • Wymiary: 217 x 152

"Wiersze wszystkie" to doskonała okazja, by poznać poetycki świat Wisławy Szymborskiej, który znów zachwyca czytelników bogactwem wyobraźni autorki i znakomitymi przemyśleniami, tak ważnymi dla polskiej kultury. Z okazji stulecia narodzin noblistki opracowano wspaniałą publikację, doskonale obrazującą jej twórczość poetycką. Czytelnik znajdzie tu debiutanckie utwory, a nawet wyjątkowe wiersze, które nigdy wcześniej nie zostały opublikowane. Na uwagą zasługuje również znakomity komentarz prof. Wojciecha Ligęzy, wybitnego znawcy poezji.

O czym są "Wiersze wszystkie"?

"Wiersze wszystkie" Wisławy Szymborskiej to wydanie zbiorcze poezji, dzięki któremu możesz poznać całokształt twórczości znakomitej polskiej poetki. Poetycki świat autorki łączy drobne sprawy codzienności i uniwersalne wartości, kształtujące los całej ludzkości. Znajdziesz tu wielkie pytania o to, na czym polega człowieczeństwo oraz gdzie szukać go w codziennych sprawach i wielkich wydarzeniach historycznych. Sugestywne utwory polskiej noblistki pełne są wciąż aktualnej tematyki oraz tworzą obraz człowieka, który zmaga się nie tylko z wyzwaniami rzucanymi przez świat, ale także przez samego siebie.

"Wiersze wszystkie" - opinie

Dzięki temu rewelacyjnemu wydaniu możesz odkryć, jak zmieniała się twórczość autorki i dokładnie poznać tematy, które podejmowała w swoich utworach. To świetna okazja, by wrócić do wybitnych dzieł noblistki, a także spojrzeć na nie z nowej strony. Szczegółowe posłowie prof. Wojciecha Ligęzy pozwala odkryć nieznane warstwy w tych wspaniałych wierszach. W ten sposób współczesny czytelnik może również na nowo odczytać dobrze znane mu utwory.

Niezwykła wrażliwość polskiej noblistki wciąż zachwyca, a jej rewelacyjne utwory nie tracą nic ze swojej mocy. Znów zachęcają do tego, by na chwilę się zatrzymać i zastanowić nad tym, co otacza oraz kształtuje współczesnego człowieka. Przenikliwe refleksje autorki nadal zadziwiają trafnością, bogactwem wyobraźni i mądrością. Utwory tej wybitnej poetki zachęcają do tego, by próbować odkryć, co właściwie czyni nas ludźmi.

Wisława Szymborska to znakomita polska poetka i noblistka, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Polskim czytelnikom dała się również poznać jako świetna eseistka, tłumaczka oraz krytyczka literatury. Kierowała działem poezji w "Życiu Literackim", a także współpracowała z "Tygodnikiem Powszechnym". To również współzałożycielka Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Wiersze tej wybitnej autorki przetłumaczono na kilkadziesiąt języków. Dzieło poetki kontynuuje obecnie Fundacja Wisławy Szymborskiej, która nie tylko dba o jej twórczość, ale także przyznaje nagrody lub stypendia literackie uzdolnionym autorom.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3336811
Tytuł
Wiersze wszystkie
Wydawnictwo
Liczba stron
800
Data premiery
2023-02-22
Rok wydania
2023
Wymiary produktu [mm]
217 x 152
Okładka
okładka twarda
Waga Produktu [kg]
1.05
Długość
140
Głębokość
205
Wysokość
152
Nasza cena
64,59 zł
Zobacz więcej
Bądź pierwszy!
Twoja recenzja produktu “Wiersze wszystkie” będzie bardzo przydatna dla innych użytkowników.
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 21. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 21. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 22. maja, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 21. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 22. maja, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 21. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 22. maja, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 21. maja, wtorek
0,00 zł

O Autorze


3336811
Ładowanie...