Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Ilustrowane karty do nauki zachowań społecznych

Zachowania społeczne to zachowanie między dwoma lub więcej osobami, które wpływa na nie wzajemnie. Mogą wpływać na nie zarówno cechy jednostki, jak i czynniki środowiskowe (sytuacyjne), co oznacza, że zachowanie społeczne może być determinowane zarówno indywidualnymi cechami osoby, jak i sytuacją, w której się znajduje. Głównym aspektem zachowań społecznych jest komunikacja.Zachowań społecznych, jCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Harmonia
 • Data premiery: 2021-09-20
 • Okładka: pudełko
 • Liczba stron: 50
 • Wymiary: 191 x 183

Zachowania społeczne to zachowanie między dwoma lub więcej osobami, które wpływa na nie wzajemnie. Mogą wpływać na nie zarówno cechy jednostki, jak i czynniki środowiskowe (sytuacyjne), co oznacza, że zachowanie społeczne może być determinowane zarówno indywidualnymi cechami osoby, jak i sytuacją, w której się znajduje. Głównym aspektem zachowań społecznych jest komunikacja.

Zachowań społecznych, jak wielu innych rzeczy, musimy się uczyć. Z pomocą w nauce przychodzi zestaw "Ilustrowane karty do nauki zachowań społecznych". Może on służyć jako pomoc terapeutyczna, ale można go wykorzystywana zarówno podczas treningów umiejętności społecznych z dziećmi w wieku 7–14 lat, jak i w domu, podczas zabawy. Dzięki zestawowi dzieci uczą się rozróżnienia zachowań społecznie pożądanych i nieakceptowanych i sprawdzają, jak dane zachowanie może wpływać na relacje z innymi.

Ćwiczenia można wykorzystywać na dwa sposoby. W pierwszym używa się kart z ilustracjami zachowań społecznych, kart z opisami zadań i pytaniami oraz plansz z określeniami częstotliwości, a zadaniem dziecka jest wylosowanie zadania, a następnie wykonanie go przy użyciu kart z ilustracjami lub plansz częstotliwości. Drugi sposób na ćwiczenie to losowanie żetonów z opisami sytuacji, odnalezienie kart zachowań i podanie sposobów zachowania, negatywnego i pozytywnego.

"Ilustrowane karty do nauki zachowań społecznych" to kolorowe karty z prostymi rysunkami i jasnym tekstem. W skład zestawu wchodzą kolorowe kart z ilustracjami przedstawiającymi różne zachowania społeczne (30 sztuk), żetony z opisami różnych codziennych sytuacji (9 sztuk), karty z opisami zadań i pytaniami (12 sztuk), plansze z określeniami częstotliwości – zawsze, często, nigdy (3 plansze). Do zestawu dołączona jest również instrukcja, pozwalająca na sprawne używanie kart w czasie ćwiczeń. Całość zapakowana jest w estetyczne, trwałe, kartonowe pudełko, co zapobiega gubieniu elementów.

Autorka zestawu, Paulina Pawłowska, jest psychologiem. Ukończyła Uniwersytet SWPS w Sopocie w specjalizacji psychologia dzieci i młodzieży oraz studia pedagogiczne podyplomowe. Od lat pracuje z dziećmi i młodzieżą, zarówno w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, szkołach i przedszkolach, jak i prowadząc warsztaty, prowadzi również szkolenia dla specjalistów pracujących z dziećmi.

Zestaw opublikowany został przez Wydawnictwo Harmonia, które od 28 lat zajmuje się publikacjami edukacyjnymi i terapeutycznymi dla uczniów i nauczycieli uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Pozycje wydawnictwa są aktualizowane w zgodzie z podstawą programową oraz zdobyczami nauki, by jak najlepiej służyć dzieciom, ich opiekunom i pedagogom w przygotowaniu młodych ludzi do jak najbardziej samodzielnego życia.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3155884
Tytuł
Ilustrowane karty do nauki zachowań społecznych
Producent
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
50
Data premiery
2021-09-20
Rok wydania
2021
Wymiary produktu [mm]
191 x 183
Okładka
okładka pudełko
Waga Produktu [kg]
0.24
Długość
145
Głębokość
145
Wysokość
32
Cena detaliczna
65,00 zł
Nasza cena
43,29 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,5/5
15 recenzji
 • 5
  10
 • 4
  3
 • 3
  2
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Małgorzata M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-12-18
  Bardzo ciekawe karty dla uczniów szkoły podstawowej. Uczy jak rozróżniać zachowania nieakceptowalne i niepożądane, i jak sobie z nimi radzić.
 • Szkoła P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-12-14
  Gorąco polecam bardzo przydatne w pracy zawodowej psychologa i pedagoga specjalnego
 • Kalina C. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-10-09
  Super karty. Można używać pisaka zmywalnego. Świetna zabawa z dziećmi. Polecam serdecznie.
 • Krystyna H. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2022-10-03
  Produkt spełnił moje oczekiwania. Karty są interesujące dla uczniów, trwałe, jednak brakuje mi jeszcze innych zachowań społecznych.
 • Małgorzata J. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2022-05-28
  Gra, którą wykorzystam na zajęciach rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne.
 • Edyta P. Klient niezweryfikowany
  3.0
  2022-04-08
  Czytając opis, opinie innych wydawało mi się, że to będzie świetna gra. Trochę jednak mnie rozczarowała. Czuję niedosyt w ilości kart z zadaniami i pytaniami. Świetna baza kart z emocjami i zachowaniami, które można wykorzystać na wiele sposobów. Świetne wykonanie, dobrze się je trzyma w ręce i nimi operuje. Sam zamysł gry jest dobry, ale jakoś wszystkiego jest mało, brakuje mi odniesienia do codziennych życiowych sytuacji, z którymi mogą spotykać się uczniowie. Dostrzegam plusy i minusy tej gry.
 • Barbara J. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-02-02
  Pozycje „Ilustrowane karty do nauki zachowań społecznych” kupiłam za rada tych wszystkich dobrych opinii, jakie możemy znaleźć w internecie i totalnie nie żałuję. Wszystko jest tutaj dopracowane w każdym nawet najmniejszym szczególe, od formy przekazu, przez szare graficzna no i sama cena także niczego sobie. Nie pozostaje mi nic innego jak podpisać sie obiema rękoma pod tymi wszystkimi dobrymi opiniami. Szczerze polecam.
 • Sonia R. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-01-30
  Ilustrowane karty do nauki zachowań społecznych to jedna. Lepszych pozycji jakie ostatnio kupiłam. Duża pomoc dla mojego dziecka, któremu trudno jest zrozumieć pewne społeczne zachowania. Z ta pozycją wszystko przychodzi o wiele, wiele łatwiej. Poza tym piękna szata graficzna, dobra cena, wszystko solidnie wykonane, karty na pewno posłużą długo. No nie mam do czego sie przyczepić, więc szczerze, z czystym sumieniem polecam.
 • Julia J. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-01-26
  Ilustrowane karty do nauki zachowań społecznych to mus have dla każdego rodzica, którego dziecko. Ma z 9-14 lat. Poprzez wspólna zabawę wasza pociecha będzie w stanie zrozumieć dlaczego dane zachowania są społecznie nieakceptowalne. Uważam, że to ogromna pomoc, gdyż niektóre zachowania naprawdę trudno jest samodzielnie dziecku przedstawić, wytłumaczyła. Tu jest wszystko fajnie i ładnie zilustrowane.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 11. marca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 11. marca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 11. marca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 11. marca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 11. marca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 11. marca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 11. marca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 11. marca, poniedziałek
0,00 zł

O Autorze


3155884
Ładowanie...