Xi

Zaburzenia lękowe. Podręcznik z ćwiczeniami opartymi na terapii poznawczo-behawioralnej

"Zaburzenia lękowe. Podręcznik z ćwiczeniami opartymi na terapii poznawczo-behawioralnej" to książka powstała w celu zwalczania zaburzeń lękowych, które należą do najbardziej rozpowszechnionych i zarazem ograniczających komfort życia problemów psychicznych.Lęk może objawiać się w różny sposób. Czasami jest to permanentne uczucie niepokoju, "zamartwianie się", czy natrętne myśli, a niekiedy ataki pCzytaj więcej

"Zaburzenia lękowe. Podręcznik z ćwiczeniami opartymi na terapii poznawczo-behawioralnej" to książka powstała w celu zwalczania zaburzeń lękowych, które należą do najbardziej rozpowszechnionych i zarazem ograniczających komfort życia problemów psychicznych.

Lęk może objawiać się w różny sposób. Czasami jest to permanentne uczucie niepokoju, "zamartwianie się", czy natrętne myśli, a niekiedy ataki paniki o charakterze nagłym. Niezależnie od rodzaju symptomów, za jeden z najskuteczniejszych sposobów leczenia tego rodzaju zaburzeń uchodzi terapia poznawczo-behawioralna, a autorzy książki to niekwestionowane autorytety w tej dziedzinie.

Pierwszym z nich jest nie kto inny, jak sam twórca tej metody leczenia, światowej sławy uczony Aaron T. Beck, emerytowany profesor psychiatrii Wydziału Medycznego Uniwersytetu Pensylwanii i prezes Instytutu Terapii Poznawczo-Behawioralnej Becka. Współautorem książki jest David A. Clark, doktor psychologii i profesor na Uniwersytecie w Nowym Brunszwiku w Kanadzie, gdzie zajmuje się leczeniem nie tylko lęku, ale również często towarzyszącej mu depresji.

Terapia poznawczo-behawioralna koncentruje się nie tylko na tłumieniu objawów odczuwanych przez pacjenta, ale także na całym procesie psychicznym i odkrywaniu mechanizmów, które doprowadzają do występowania zaburzeń. Służą temu zamieszczone w książce liczne kwestionariusze, ćwiczenia i przykłady. Pacjent świadomy czynników, które wyzwalają poczucie lęku, jest w stanie lepiej nad nim panować, a w efekcie nawet całkowicie wyeliminować ze swojego życia. Poprzez zmianę niesprzyjającego sposobu myślenia możliwe jest odzyskanie wewnętrznego spokoju i powrót do równowagi psychicznej.

"Zaburzenia lękowe. Podręcznik z ćwiczeniami opartymi na terapii poznawczo-behawioralnej" to książka będąca oczywistym wyborem dla psychoterapeutów i innych profesjonalistów zajmujących się leczeniem zaburzeń lękowych, zwłaszcza przy pomocy metody stworzonej przez Aarona T. Becka. Ze względu na swój praktyczny charakter i przystępny język niniejsza pozycja doskonale sprawdzi się również jako lektura wspierająca wszystkie osoby, które chcą pozbyć się obezwładniającego poczucia lęku i móc odważnie stawiać światu czoła bez względu na okoliczności.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
775597
Tytuł
Zaburzenia lękowe. Podręcznik z ćwiczeniami opartymi na terapii poznawczo-behawioralnej
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
304
Data premiery
2018-04-10
Rok wydania
2018
Wymiary produktu [mm]
280 x 210
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.75
Długość
280
Głębokość
210
Wysokość
16
Nasza cena
53,69 zł
Powiązane tematy:
Zobacz więcej
Recenzje
4,9/5
17 recenzji
 • 5
  16
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Agnieszka Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-02-28
  Bardzo przydatny i na czasie - zwłaszcza, że ostatnie wydarzenia wyzwalają wiele lęków w wielu pacjentach. Polecam.
 • Sabina G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-10-16
  Książka składa się z przystępnej teorii oraz ćwiczeń. Każdy etap terapii z książką jest zrozumiale opisany, opracowany. Autorzy dzielą problem lęku na kilka różnych aspektów. Często uwzględnia się w publikacji skorzystanie z fachowej pomocy psychoterapeuty. Myślę, że jest to bardzo dobra pozycja dla osób rozpoczynających walkę z lękiem.
 • Natalia Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-08-05
  Praktyczne ćwiczenia i teoria, dzięki której stajemy się świadomi, rozumiemy co się dzieje, a to daje nam możliwość do przejęcia kontroli. Wiadomo, że każdego nie uleczy, ale myślę, że coś zostanie w każdym i na pewno polepszy sytuację, a nie w drugą stronę. Polecam tę pozycję.
 • Maja A. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-12-07
  Muszę przyznać, ze naprawdę bardzo rzadko kiedy wrzucam opinie na temat danych pozycji w internet, jednak jeśli jest to tak genialna książka to nie sposób jest jej nie propagować. Książka bardzo mi pomogła,. Na nic się zdały wizyty u terapeuty, była we mnie jakaś bariera, która dopiero z tą książką została przełamana. Gratuluję autorom lekkiego pióra i dziękuję za ten ogrom wiedzy którą się podzielili z nami czytelnikami. To naprawdę nieocenione źródło wiedzy. I to zamknięta w tak fantastycznej formie. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam!
 • Sandra A. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-12-06
  Pozycja obowiązkowa dla każdej osoby, która zmaga się z zaburzeniami lękowymi. W pozycji „Zaburzenia lękowe. Podręcznik z ćwiczeniami opartymi na terapii poznawczo-behawioralnej” znajdziecie nie tylko od groma porad i wskazówek, ale także ćwiczenia, które jeśli będą regularnie wykonywane to złagodzą wasze stany lękowe. Bynajmniej tak było w moim przypadku. Polecam jeśli nie chcecie tracić czasu i pieniędzy na zwykłego psychologa, bo ta pozycja jest swego rodzaju psychologiem i to moim zdaniem bardzo skutecznym.
 • Zofia F. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-11-28
  Ta książka jest moim najnowszym odkryciem. Zmagam się z zaburzeniami lękowymi od lat i żaden lekarz nie był mi w stanie pomóc. Dopiero z tą książką nastąpił przełom. Wiedza teoretyczna przedstawiona jest w niezwykle fajny sposób, jest tak życiowo, praktycznie. Poza tym te ćwiczenia są kreatywne i naprawdę skuteczne, trzeba tylko je wykonywać regularnie. Kupiłam za radą mojej pani psycholog i nie żałują, a teraz polecam i wam.
 • Arleta S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-11-23
  Polecam z całego serca zarówno psychologom jak i pacjentom, którzy zmagają się z zaburzeniami lękowymi. Książka wiele tłumaczy, zawiera dużo życiowych przykładów i co najważniejsze w mojej osobistej opinii – jest pełna wiedzy i to takiej konkretnej. Nie spotkacie tutaj lania wody, wszystko to fakty, które naprawdę pomagają. Nie dziwię się, ze ta pozycja ma tyle pozytywnych opinii i cieszy się tak ogromnym powodzeniem wśród czytelników. Ja także bardzo mocno polecam.
 • Wiesława D. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-11-09
  Książka pt. „Zaburzenia lękowe. Podręcznik z ćwiczeniami opartymi na terapii poznawczo-behawioralnej” jest genialna w każdym calu. Jako psycholog polecam każdemu bez wyjątku, bo pozycja ta napisana jest normalnym ludzkim językiem, więc tą wiedzę przyswoi każdy. Oczywiście przede wszystkim przyda się osobom z zaburzeniami lękowymi, jednak ta wiedza jest tak życiowa że posłuży każdemu innemu. Polecam zresztą nie tylko tą ale i wszystkie inne książki tego autorstwa.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
0,00 zł
775597
Ładowanie...