Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Igor Brudny

 (1 produktów)

Zaraza. Komisarz Brudny. Tom 4

(okładka miękka)

5/5
29,03 39,99 zł −27%
Wysyłka 2 dni robocze

Igor Brudny

Igor Brudny, bohater serii powieści Przemysława Piotrowskiego, to komisarz warszawskiej policji. Odnosi sukcesy zawodowe, w życiu prywatnym też nie wiedzie mu się najgorzej, jest ceniony wśród współpracowników i przełożonych. Czytelnicy poznają go, gdy w Zielonej Górze, rodzinnym mieście Brudnego, dochodzi do brutalnego morderstwa, w którego rozwiązanie włącza się komisarz.

Stworzona przez autora postać przywodzi na myśli detektywów z powieści kryminalnych nurtu noir, romantycznych, ale nieprzystępnych, twardych i mrocznych, których serce może roztopić piękna kobieta, ale częściej trafiają na straszliwe zbrodnie. Czytelnicy nie są pewni, czy książki z serii o Igorze Brudnym to kryminały, czy też może horrory lub thrillery – bo to nie tylko historie o zbrodniach, ale i o traumach i ranach, których nie widać, a które potrafimy nosić w sobie przez całe życie, czasem nawet ich sobie nie uświadamiając. Może dlatego Igor Brudny nie lubi wracać do przeszłości i grzebać we wspomnieniach.

Przenikający książki nastrój tajemniczości i grozy sprawia, że nie można oderwać się od lektury. Opublikowana przez wydawnictwo Czarna Owca książki przyciągają również niepokojącymi, charakterystycznymi okładkami. To doskonała lektura dla każdego, kto oprócz rozwiązywania kryminalnych zagadek, lubi się też trochę bać, czytając książki.

Autor serii książek o Igorze Brudnym, Przemysław Piotrowski, jest absolwentem Uniwersytetu Zielonogórskiego. Swoją karierę rozpoczynał jako dziennikarz sportowy, później postanowił zająć się dziennikarstwem śledczym. Jego pisarski debiut ukazał się na rynku wydawniczym w 2015 roku. Twórczość autora to przede wszystkim doskonałe thrillery i political fiction.

W skład serii wchodzą:

"Piętno" – Komisarz Brudny wraca do rodzinnego miasta, Zielonej Góry, w którym mężczyznę, łudząco do niego podobnego, poszukuje policja – jest zamieszany w sprawę brutalnego morderstwa. Igor Brudny musi nie dość, że oczyścić się z podejrzeń, to jeszcze rozwikłać tajemnicę swojego pochodzenia. Działający na miejscu inspektor Romuald Czarnecki jest przekonany, że Brudny może okazać się kluczem do złapania sprawcy, który dopiero zaczął realizować swój plan...

"Sfora" - Nieopodal Zielonej Góry odnaleziono odgryzioną przez człowieka rękę, a media natychmiast ogłosiły, że w okolicy grasuje wilkołak. Wkrótce śledczy trafiają na zmasakrowane zwłoki zakonnicy. W skład specjalnej zielonogórskiej grupy śledczej wchodzą Igor Brudny i Julia Zawadzka ze stołecznej policji. Jednak mimo talentu komisarza, śledztwo komplikuje się coraz bardziej.

"Cherub" – W Zielonej Górze zostaje zamordowany prokurator Brunon Kotelski. Sprawę prowadzi prokurator Arleta Winnicka, a ponieważ komisarz Brudny dostaje niepokojącą przesyłkę, włącza się w śledztwo. Szybko okazuje się, że może to być najtrudniejsza sprawa w ich karierze, ostateczny pojedynek między mordercą a stołecznym policjantem. Kto wygra w tym starciu?

"Zaraza" - Nad Zieloną Górą zbierają się ciemne chmury. Brudny jest bezradny i sprawia to, że czuje się sfrustrowany niemożnością pokonania zła, które chyba znów pojawiło się w mieście. Julia Zawadzka po przeniesieniu do komendy w Zielonej Górze, również mierzy się z nowymi wyzwaniami. Prowadzone przez nią śledztwo utknęło w martwym punkcie, a w dodatku w pobliskim lesie znaleziono zwłoki kolejnej zamordowanej kobiety, której sekcja wskazuje, że z ciała ofiary usunięto prawie całą krew.

Ładowanie...