Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Psychiatria i psychoterapia

 (10 produktów)

Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne

(okładka zintegrowana)

Psychiatria i psychoterapia

42,29 50,00 zł −15%
Wysyłka 24 godziny

Terapia dialektyczno-behawioralna DBT Trening umiejętności

(okładka miękka)

Psychiatria i psychoterapia

85,79 99,99 zł −14%
Wysyłka 3 dni robocze

Terapia poznawcza depresji oparta na uważności profilaktyka nawrotów

Psychiatria i psychoterapia

67,99 88,00 zł −23%
Wysyłka 24 godziny

Autyzm... Co to dla mnie znaczy?

(okładka miękka)

Psychiatria i psychoterapia

56,89 59,99 zł −5%
Wysyłka 24 godziny

Opracowanie przypadku w terapii dzieci i młodzieży

(okładka miękka)

Psychiatria i psychoterapia

53,99 69,90 zł −23%
Wysyłka 24 godziny

Komunikacja terapeutyczna

(okładka miękka)

Psychiatria i psychoterapia

51,89 67,10 zł −23%
Wysyłka 24 godziny

Metoda Wczesnego Startu dla dziecka z autyzmem

Psychiatria i psychoterapia

58,69 70,88 zł −17%
Wysyłka 24 godziny

Terapia poznawcza zaburzeń osobowości

Psychiatria i psychoterapia

72,99 94,50 zł −23%
Wysyłka 24 godziny

Dialog motywujący w terapii zaburzeń lękowych

(okładka miękka)

Psychiatria i psychoterapia

56,39 78,99 zł −29%
Wysyłka 3 dni robocze

Psychiatria i psychoterapia

Psychiatria jest jedną ze specjalizacji medycznych. Zajmuje się leczeniem, zapobieganiem oraz badaniem zaburzeń i chorób psychicznych. Uwzględnia kontekst biologiczny, społeczny i rodzinno – genetyczny każdego schorzenia.  Początki naukowej psychiatrii datuje się na wiek XVIII, ale dopiero w wieku XX  stała się regularną dyscypliną naukową z rozbudowanym zapleczem teoretycznym.

Psychoterapia powstała zasadniczo jako element składowy psychoanalizy. Z czasem jednak sformułowano wiele innych podejść, które z poglądami Freuda niewiele mają wspólnego. Celem psychoterapii jest pomoc ludziom, którzy zmagają się z różnymi problemami. Wsparcie jest profesjonalne, bo oparte na podstawach naukowych i ogromną rolę odgrywa w nim kontakt klienta z terapeutą.

W obecnych czasach psychoterapia przeżywa rozkwit. Z jednej strony tempo życia i wyzwania, jakie codzienność stawia przed ludźmi sprawiają, że wielu z nas zmaga się z coraz większą ilością kłopotów. Na szczęście powoli znika też wstyd związany ze zwracaniem się po wsparcie do terapeuty i z każdym rokiem więcej ludzi szuka profesjonalnej pomocy. Zwiększa się też świadomość człowieka dotycząca psychicznego rozwoju. Psychoterapia pomaga również wzrastać i pozytywnie wpływa na jakość życia.    

Lekarze psychiatrzy również nie narzekają współcześnie na brak zajęć. Zakres problemów, z którym się spotykają na co dzień w swoich gabinetach jest bardzo szeroki. Dużo osób cierpi obecnie na zaburzenia odżywiania, stany lękowe i depresje. W wielu przypadkach najlepsze efekty daje współpraca terapeuty z psychiatrą.

Seria „Psychiatria i psychoterapia” powstała z myślą nie tylko o profesjonalistach, ale także wszystkich zainteresowanych tymi tematami. Lektura niektórych pozycji z tej serii zalecana jest także osobom zmagającym się z konkretnymi problemami psychicznymi.

Książki z tego cyklu prezentują różnorodne podejścia teoretyczne i związane z nimi rozwiązania praktyczne.  Opisane są zagadnienia dotyczące autyzmu, zaburzeń odżywiania i depresji. W serii „Psychiatria i psychoterapia” znajdziemy między innymi następujące tytuły:

- „Praktyka uważności. Ośmiotygodniowy program ćwiczeń pozwalający uwolnić się od depresji i napięcia emocjonalnego” – próby kliniczne przeprowadzone w różnych miejscach na świecie potwierdzają skuteczność treningu uważności na poprawę jakości życia; w książce znajdziemy konkretne ćwiczenia i otrzymamy rady, jak sprawdzać nasze postępy; do publikacji dołączono płytę z instrukcjami do ćwiczeń,

- „Terapia dialektyczno-behawioralna (DBT). Trening umiejętności” –  świetna pozycja dla wszystkich terapeutów, którzy pragną się dokształcić w temacie treningu umiejętności; tego rodzaju terapia daje dobre rokowanie młodzieży z tendencjami samobójczymi, a także osobom nadużywającym substancji psychoaktywnych,

- „Zaburzenia kompulsywno-obsesyjne. Poradnik z ćwiczeniami opartymi na uważności i terapii poznawczo-behawioralnej” – w publikacji znajdziemy narzędzia oparte na treningu uważności i metodach zaczerpniętych z terapii poznawczo-behawioralnej, które mogą realnie pomóc wszystkim zmagającym się natrętnymi myślami i kompulsywnymi zachowaniami.

Każdą książkę z serii „Psychiatria i psychoterapia” napisali wybitni specjaliści w swojej dziedzinie. Autorzy są więc ekspertami w danym temacie. To niezwykle ważne, by informacje o tak delikatnych sprawach jak ludzka psychika były rzetelne i zgodne ze stanem obecnej nauki.

   

 

 

Ładowanie...