Xi
 » Aaron T. Beck

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Aaron T. Beck

   (4 produktów)

  Zaburzenia lękowe. Podręcznik z ćwiczeniami opartymi na terapii poznawczo-behawioralnej

  David Clarke, Aaron T. Beck

  (okładka miękka)

  55,39 
  Wysyłka 24 godziny

  Terapia poznawcza zaburzeń osobowości

  (okładka miękka)

  84,45 
  Wysyłka 24 godziny

  Miłość nie wystarczy. Jak rozwiązywać nieporozumienia i konflikty małżeńskie

  Aaron T. Beck, Andrzej Jankowski

  (okładka miękka)

  37,59 
  Wysyłka 24 godziny

  Terapia poznawcza jako teoria integrująca psychoterapię

  Brad A. Alford, Aaron T. Beck

  (okładka miękka)

  34,69 
  Wysyłka 24 godziny

  Aaron T. Beck

  Aaron Beck to wybitny psychiatra, który wywarł niezaprzeczalny wpływ na współczesną psychologię. Ten wyjątkowy uczony, pochodzący z Providence, urodził się w 1921 r. w rodzinie żydowskich emigrantów. Najpierw studiował na Uniwersytecie Browna, a następnie kontynuował naukę na Uniwersytecie Yale. Jego zainteresowania naukowe dotyczyły medycyny, psychiatrii i neurologii. Opracowana przez niego Skala Depresji Becka jest stosowana nawet współcześnie.

  Wiedza tego sławnego psychiatry wyrosła na koncepcjach psychoanalitycznych, które jednak później zamienił na terapię poznawczą, przynoszącą znakomite rezultaty. Jest uznawany za jednego z najważniejszych badaczy zajmujących się tematyką psychopatologii. Był gościem wielu największych uniwersytetów świata. Opracował ponad 600 artykułów naukowych. Ponadto napisał (czasem współpracując z innymi badaczami) 25 książek.

  Aaron Beck prowadził Pracownię Badań nad Depresją w filadelfijskim szpitalu General Hospital. Założył również Instytut Terapii Poznawczej i Badań, szkolący terapeutów. Koncepcje naukowe tego psychiatry należą do psychologii poznawczej, według której człowiek bada rzeczywistość, a następnie na podstawie obserwacji opracowuje swoje przekonania. Najważniejsze są tu struktury poznawcze, czyli system informacji o świecie i o swojej osobowości, powodujący określone zachowanie osoby. Aaron Beck jest twórcą programu terapii poznawczej, wpływającej na nieprawidłowe przekonania pacjenta.

  "Zaburzenia lękowe" - podręcznik, w którym Aaron Beck wyjaśnia założenia terapii poznawczo-behawioralnej. W środku znajdują się nie tylko opisy najczęściej występujących objawów, ale także różne ćwiczenia. To książka przeznaczona zwłaszcza dla wszystkich osób związanych zawodowo z psychologią.

  Ładowanie...