Opowieści o Ojczyźnie (Dmitry Glukhovsky) - tantis.pl
Xi

Opowieści o Ojczyźnie

Dmitry Glukhovsky

(okładka miękka)

4/5
Wydawnictwo: Insignis
Liczba stron: 336

SUPER CENA

Cena detaliczna: 44,99 zł

32,99 zł

Zamów do 15:00, aby otrzymać w poniedziałek
InPost Paczkomat® 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Najniższa cena: 30,61 zł

Opis

Na wydany przez Insignis tom "Opowieści o Ojczyźnie" składają się nieopublikowane dotąd w Polsce opowiadania niepokornego rosyjskiego pisarza, dziennikarza i felietonisty, a także autora światowych bestsellerów, Dmitrija Glukhovsky'ego. To lektura szczególnie wartościowa w dobie wojny rosyjsko-ukraińskiej - dzieło Glukhovsky'ego, który wielokrotnie wypowiadał się publicznie przeciwko temu konfliktowi, zawiera mnóstwo gorzkiej prawdy, ale też iskierkę nadziei, jakiej wszyscy bardzo potrzebujemy. Autor, uznany w swoim kraju za "agenta obcego wpływu" i ścigany listem gończym, stworzył zbiór i zaskakujących i dających do myślenia opowiadań, które pozwalają zajrzeć do wnętrza rosyjskiej duszy.

O czym jest książka "Opowieści o Ojczyźnie"?

"Opowieści o Ojczyźnie" Dmitrija Glukhovsky'ego jest zbiorem błyskotliwie, bezkompromisowo napisanych opowieści, które obnażają rosyjską rzeczywistość, a także mrok ludzkiej natury. Autor zawiera nas w przedziwną, przerażającą i fascynującą zarazem podróż, w ramach której trafiamy za kulisy rosyjskich wyborów, odkrywamy mechanizm wydawania drakońskich, niesprawiedliwych wyroków, podążamy absurdalnymi ścieżkami awansu partyjnych aparatczyków, lądujemy w samym środku etnicznego konfliktu w armii grożącego anihilacją Kaukazu, przenosimy się do spowitego siarkową mgłą mrocznego Norylska czy nowobogackiej Rublowki. W "Opowieściach o Ojczyźnie" Dmitrij Glukhovsky korzysta z bogatego, różnorodnego kontekstu gatunkowego - w oparciu o elementy science fiction, postapokaliptycznej zabawy, absurdu, karykatury czy realizmu magicznego dotyka najważniejszych współczesnych problemów i uniwersalnych emocji.

"Opowieści o Ojczyźnie" - opinie

Książka "Opowieści o Ojczyźnie odsłania przed czytelnikami bezlitosną prawdę o rosyjskim systemie społeczno-politycznym i skomplikowanej, uwarunkowanej historycznie mentalności tamtejszego społeczeństwa. To zbiór niezwykle odważny i udowadniający, że krytyka własnej ojczyzny nie odbiera nikomu prawa do patriotyzmu, szacunku do historii, tradycji czy własnych rodaków. Ironiczno-groteskowo, a przy tym bezlitośnie szczery Dmitrij Glukhovsky potwierdza przy tym swój niezaprzeczalny, mistrzowski talent do operowania słowem i korzystania z różnych gatunków literackich, służących powiedzeniu prawdy - nie zawsze komfortowej, ale sugestywnej i odsłaniającej bolesne tajemnice współczesnej Rosji.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 3337389
Tytuł Opowieści o Ojczyźnie
Autor Dmitry Glukhovsky
Wydawnictwo Insignis
Liczba stron 336
Data premiery 2023-02-22
Rok wydania 2023
Wymiary produktu [mm] 195 x 125
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.23
Cena detaliczna 44,99 zł
Nasza cena 32,99 zł
Powiązane tematy: Top Fantasy, Dzień Matki 2023

Recenzje

4/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Chomiczkowe R.

Klient niezweryfikowany

4/5
| 03-04-2023 | Recenzja zweryfikowana
"Opowieści o ojczyźnie" Glukhovskiego to ostra krytyka własnego kraju. Autor nie boi się opisywać wszystkich wad własnej ojczyzny, która uznała go za wroga obcego wywiadu. Szczerze mówiąc, czytając ten tytuł, aż ciężko uwierzyć, że może istnieć kraj, w którym mogą dziać się rzeczy takie, na podstawie, których autor oparł swoją satyrę. Fabuła niektórych opowiadań była bardzo wciągająca, ciekawa i zabawna, w sposób, w jaki satyra takiego kraju może być. Niestety, uważam że niektóre teksty nie trzymały dobrego poziomu, przez co czasem musiałem przerywać lekturę, by odpocząć. Styl autora uważam, za ciekawy i nie psuł mi on lektury. Co ciekawe, z tego co kojarzę, była ta pierwsza książka Glukhovskyego, którą czytałem. Nie do końca, jednak przypasowała mi forma książki, czyli taka polityczna satyra. Po prostu, nie moje klimaty, ale nadal uważam, że jest to książka warta sięgnięcia, by zobaczyć jaki pogląd na Rosję mają jej mieszkańcy.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat® 24/7
czas dostawy
5. czerwca, poniedziałek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
5. czerwca, poniedziałek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
5. czerwca, poniedziałek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
5. czerwca, poniedziałek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
5. czerwca, poniedziałek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
5. czerwca, poniedziałek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
5. czerwca, poniedziałek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
5. czerwca, poniedziałek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...