Natura Śródziemia - tantis.pl
Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Natura Śródziemia

5/5
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Liczba stron: 620

Kup w zestawie:

Natura Śródziemia
5/5
49,65 zł
3 produkty
wartość produktów w zestawie:
219,71 zł
142,94 zł
oszczędzasz 76,77 zł (35%)
-38%

79,91 zł

49,65 zł

oszczędzasz 30,26 zł (38%)

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomat 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Cena minimalna: 47,99 zł 🛈

Opis

"Natura Śródziemia" to książka, która zawładnie wyobraźnią wszystkich miłośników legendarnego "Władcy Pierścieni" i "Hobbita" - to prawdziwa skarbnica wiedzy na temat świata stworzonego przez J.R.R. Tolkiena, oferująca czytelnikom możliwość spojrzenia przez jego ramię w chwili, gdy odkrywał on, budował i formułował intelektualne fundamenty krainy zwanej Śródziemiem. Redaktor Carl F. Hostetter, jeden z największych na świecie znawców twórczości pisarza, opracował pierwszą w historii publikację pism Tolkiena na jej temat, obejmującą najszerszy z możliwych zakres temat, wątków, tajemnic i wielu, wielu niespodzianek.

"Natura Śródziemia" - o czym jest książka?

Śródziemie - w języku angielskim znane jako "Middle-earth" - to kontynent, na którym toczy się akcja większości prac osadzonych w uniwersum stworzonym przez J.R.R. Tolkiena. Określenie to obejmuje zarówno całą Ziemię, czyli Ardę, jak i główny kontynent, na którym toczy się akcja "Hobbita", "Władcy Pierścieni" i "Silmarillionu", czyli Endor. Zastosowana przez kultowego pisarza nazwa jest tłumaczeniem staronordyckiego słowa Midgard, czyli świata ludzi znanego z mitologii nordyckiej. Śródziemie nie jest przy tym po prostu nazwą miejsca znanego z najsłynniejszych powieści Tolkiena - to cała potężna mitologia, historia, języki, geografia, kosmologia, ludy i inne istoty, które to elementy od lat fascynują kolejna pokolenia czytelników i których tajemnice odsłania przed nami Carl F. Hostetter. Słusznie zauważa zatem Bradley J. Birzer, że "Natura Śródziemia" potwierdza, że Tolkien był w istocie największym twórcą mitów XX wieku, a jego wielowymiarowa, pogłębiona i wnikliwie opisana mitologia dościga rangą dokonania Homera, Wergiliusza czy Dantego.

Nad Śródziemiem i wszystkimi jego pasjonującymi, najmniejszymi szczegółami Tolkien pracował całe swoje życie. Książka "Natura Śródziemia" i zawarte w niej szkice pokazują jednoznacznie, że wraz ze stopniowym rozrastaniem się tego wyjątkowego świata pisarz starał się lepiej go zrozumieć, a co za tym idzie dzieło swojego życia doprecyzowywać, zgłębiać wszystkie jego aspekty i pogłębiać związane z nim tematy.

Wyjątkowe wydanie książki "Natura Śródziemia"

Niniejszy tom, wydany przez Zysk i S-ka w twardej oprawie z obwolutą, wzbogacony o ilustracje i mapy, wypełniony jest rozległymi i złożonymi zagadnieniami, pośród których znajdują się między innymi: metafizyka elfickiej nieśmiertelności, pochodzenie mocy Valarów, wygląd mieszkańców poszczególnych krain, opis skrzydlatych bestii Numenoru, geografia rzek i wzgórz Gondoru. Sprawy wielkie i doniosłe, codzienne i przyziemne, wszystko to, co sprawia, że Śródziemie to najdoskonalej opracowane uniwersum w historii kultury - "Natura Śródziemia" to prawdziwa encyklopedia wiedzy, wobec której żaden fan Tolkiena nie może przejść obojętnie!

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 3289973
Tytuł Natura Śródziemia
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Liczba stron 620
Rok wydania 2022
Wymiary produktu [mm] 230 x 155
Waga Produktu [kg] 0.99
Cena detaliczna 79,91 zł
Nasza cena 49,65 zł
Powiązane tematy: Top Fantasy

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Michał L.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 15-12-2022 | Recenzja zweryfikowana
HISTORIA ŚRÓDZIEMIA: DODATEK „Natura Śródziemia”, choć wydana jako samodzielna pozycja, to rzecz, którą postrzegać można jako jeszcze jeden tom „Historii Śródziemia”. Wiele było tam tomów różnorodnych, a to o losach postaci, a to o innych wersjach historii, a to o ludziach Śródziemia. No to teraz mamy o naturze. Ćwierć wieku po ostatniej wydanej odsłonie „Historii” (po polsku jeszcze trochę na kolejne poczekamy), taki suplement. Dodatek dla zagorzałych fanów. Ale jakże świetny, jakże przyjemny i wnoszący coś do i tak już rozbudowanego we wszystkie strony legendarium brytyjskiego mistrza. Ten tytuł „Natura Śródziemia” to tak nie do końca trafiony, bo sugeruje nam faunę i florę, a tu mamy inne tematy raczej. Czas, starzenie się, ciało, umysł, duszę, krainy, mieszkańców – no taki ogół mamy. Dużo o Elfach, o ich dorastaniu, o tempie tego procesu. Ale nie tylko o nich. I nie tylko o tych rzeczach, bo mamy choćby o włosach, o brodach, o gospodarce, domach, grzybach, nawet o produkcji lembasów. Bogato, przekrojowo, ciekawie. I właściwie tak można by to podsumować. Taka to encyklopedyczna pozycja, jak reszta podobnych dodatków. Carl F. Hostetter, informatyk NASA i badacz Tolkiena, lata temu dostał od syna J.R.R. Tolkiena, Christophera, porcję esejów. I tak zaczęła się trwająca ćwierć wieku praca, by z tych esejów, z fragmentów prozy Tolkiena i tym podobnych rzeczy posklejać twór, który zamyka się na 620 stronach i przedstawia nam… no różne rzeczy nam przedstawia, najczęściej nowe, dotąd nieznane – a na pewno nieznane na takim poziomie szczegółowości – i uzupełniające wielką opowieść. Nie da się zatem czytać tego niezależnie? Ależ da, pytanie tylko po co właściwie, skoro to dodatek. No na pewno stylem można się rozkoszować, można smakować detale, ale właśnie cała siła tego tkwi w fakcie tego dopełniania „Hobbita”, „Władcy pierścieni” i całej reszty. Dodawaniu im realizmu, dodawaniu prawdziwości poprzez opisywanie detali z punktu widzenia fabuły i treści w ogóle bez znaczenia, a jednak wprowadzających bogactwo drobiazgów, pokazujących nam, jak Tolkien to wszystko zaplanował, przemyślał i dbał o to wszystko. A przede wszystkim, jak podchodził do swojej twórczości: jakby opisywał coś, co istniało albo istnieje i co ma za sobą całe zaplecze właściwie wszystkiego, co tylko może przyjść nam do głowy. Uwielbiam takie dodatki. Sporo jest ich na rynku, co ciekawe więcej jest tych dodatków do prozy Tolkiena, niż samej prozy jako takiej, ewenement, ale jakże sympatyczny. Super, że rzecz się ukazała, bo jest świetna, świetnie uzupełnia to wszystko, a przy okazji i pięknie wygląda. I na półce, i ot tak po prostu. Aż chce się sięgnąć i czytać. A czytać jest co. I może trochę żal, że nie ma tu ilustracji rodem z niektórych dzieł Tolkiena, ale i bez tego „Natura Śródziemia” to absolutne musisz to mieć dla fanów brytyjskiego mistrza fantasy.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat 24/7
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...