Anna Skiba jest klinicznym neurologopedą i specjalistką wczesnej opieki logopedycznej. Popularyzuje wiedzę o rozwoju dziecka, a także zajmuje się diagnozą i terapią dzieci z zaburzeniami komunikacji i wadami wymowy. Stworzyła także wartościową książkę zatytułowaną „Na językach zwierząt. Historyjki logopedyczne".
Lektura okazuje się być wspaniałą zabawą i bezcenną pomocą edukacyjno-logopedyczna. Celem publikacji jest zaproszenie dzieci do gimnastyki artykulacyjnej, a także do pracy nad funkcjami prymarnymi. Nie ma tu jednak nachalności. Wszystko odbywa się w towarzystwie niezwykle sympatycznych bohaterów - zwierzątek, które zajadają swoje ulubione przysmaki. Coś im się jednak przykleja do zębów, coś kręci w nosie - jak zatem im pomóc? Trzeba ćwiczyć buzie i języki! Dzieci mają niezwykłą zdolność utożsamiania się z postaciami z opowiadań - w tym przypadku ze zwierzątkami. W związku z tym, że ćwiczenia są wpisane w historie, dzieci zaangażowane w fabułę chętnie je wykonują, a przy okazji pomagają swoim ulubieńcom w zdobywaniu smakołyków.
W książce „Na językach zwierząt. Historyjki logopedyczne" zawarto również mnóstwo wyrażeń dźwiękonaśladowczych, przez co można z publikacji korzystać podczas ćwiczeń z małymi dziećmi.
Pozycja, która ukazała się nakładem wydawnictwa Mamania świetnie się sprawdzi nie tylko w gabinetach logopedów, ale także podczas czasu wspólnego rodzica z dzieckiem. Specjalnie dla dorosłych zamieszczono na końcu książki przesłanie wraz z poradnikiem zawierającym ważne wskazówki przydatne w pracy nad poprawną artykulacją.
Ćwiczenia zawarte w książce są różnorodne i ciekawe dla małych czytelników. Można z nich korzystać zarówno podczas zajęć indywidualnych, jak i grupowych. Publikacja uświadomi co kryje się w buzi i jak pracują poszczególne mięśnie. Taka świadomość jest niezwykle ważna, by potem odpowiednio trenować artykulację.
Anna Skiba stworzyła „Na językach zwierząt. Historyjki logopedyczne" jako odpowiedź na potrzebę wspierania dzieci w rozwoju mowy. Książka zawiera piękne ilustracje autorstwa Magdaleny Jakubowskiej, które przyciągają uwagę. Do publikacji chce się wracać wielokrotnie! Dzięki tak ciekawej pozycji, wspólny wolny czas, który spędzamy z dzieckiem moze łączyć przyjemne z pożytecznym. Wśród radości i w bezpiecznej, spokojnej atmosferze mamy szansę ćwiczyć artykulację.