Xi
 » Książki dla dzieci  » Wiek 3-5  » Bajki, opowiadania, wiersze

Najczęściej kupowane razem

Anna Skiba jest klinicznym neurologopedą i specjalistką wczesnej opieki logopedycznej. Popularyzuje wiedzę o rozwoju dziecka, a także zajmuje się diagnozą i terapią dzieci z zaburzeniami komunikacji i wadami wymowy. Stworzyła także wartościową książkę zatytułowaną „Na językach zwierząt. Historyjki logopedyczne".

Lektura okazuje się być wspaniałą zabawą i bezcenną pomocą edukacyjno-logopedyczna. Celem publikacji jest zaproszenie dzieci do gimnastyki artykulacyjnej, a także do pracy nad funkcjami prymarnymi. Nie ma tu jednak nachalności. Wszystko odbywa się w towarzystwie niezwykle sympatycznych bohaterów - zwierzątek, które zajadają swoje ulubione przysmaki. Coś im się jednak przykleja do zębów, coś kręci w nosie - jak zatem im pomóc? Trzeba ćwiczyć buzie i języki! Dzieci mają niezwykłą zdolność utożsamiania się z postaciami z opowiadań - w tym przypadku ze zwierzątkami. W związku z tym, że ćwiczenia są wpisane w historie, dzieci zaangażowane w fabułę chętnie je wykonują, a przy okazji pomagają swoim ulubieńcom w zdobywaniu smakołyków.

W książce „Na językach zwierząt. Historyjki logopedyczne" zawarto również mnóstwo wyrażeń dźwiękonaśladowczych, przez co można z publikacji korzystać podczas ćwiczeń z małymi dziećmi.

Pozycja, która ukazała się nakładem wydawnictwa Mamania świetnie się sprawdzi nie tylko w gabinetach logopedów, ale także podczas czasu wspólnego rodzica z dzieckiem. Specjalnie dla dorosłych zamieszczono na końcu książki przesłanie wraz z poradnikiem zawierającym ważne wskazówki przydatne w pracy nad poprawną artykulacją.

Ćwiczenia zawarte w książce są różnorodne i ciekawe dla małych czytelników. Można z nich korzystać zarówno podczas zajęć indywidualnych, jak i grupowych. Publikacja uświadomi co kryje się w buzi i jak pracują poszczególne mięśnie. Taka świadomość jest niezwykle ważna, by potem odpowiednio trenować artykulację.

Anna Skiba stworzyła „Na językach zwierząt. Historyjki logopedyczne" jako odpowiedź na potrzebę wspierania dzieci w rozwoju mowy. Książka zawiera piękne ilustracje autorstwa Magdaleny Jakubowskiej, które przyciągają uwagę. Do publikacji chce się wracać wielokrotnie! Dzięki tak ciekawej pozycji, wspólny wolny czas, który spędzamy z dzieckiem moze łączyć przyjemne z pożytecznym. Wśród radości i w bezpiecznej, spokojnej atmosferze mamy szansę ćwiczyć artykulację.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Magdalena R.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 18-03-2023 | Recenzja zweryfikowana
"Na językach zwierząt. Historyjki logopedyczne" to książka pełna króciutkich opowiastek o zwierzętach, zawierająca proste ćwiczenia logopedyczne, które można wykonywać w domowym zaciszu. Wspomagają one m.in naukę prawidłowego połykania, gryzienia i żucia, oddychania, wydmuchiwania nosa, a także wzmacniają mięśnie ust, języka, żuchwy i policzków.
Wystarczy poświęcić kilka minut w ciągu dnia na regularne ćwiczenia, by zobaczyć efekty.

Teresa O.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 06-11-2021 | Recenzja zweryfikowana
Fajna książeczka która łączy w sobie walory estetyczne, edukacyjne a także logopedyczne. Mamy tutaj ciekawe opowiastki, ozdobione dużą ilością wyrazów dźwiękonaśladowczych a także ćwiczenia. Dzieciaki mogą pośmiać się z przygody wiewiórek i tak jak one za pomocą jezyka "strzepać orzechy z podniebienia". Albo tak jak kotek oblizać brudny pyszczek. Fajna zabawa która przekłada się na ćwiczenia logopedyczne.

Hubert W.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 06-11-2021 | Recenzja zweryfikowana
Książeczka, która z pewnością rozśmieszy małych czytelników. Mamy tutaj mnóstwo zwierząt, które zajadają się swoimi ulubionymi przysmakami. Jak to przy jedzeniu bywa zwierzaki trochę się brudzą. Dzieci przy użyciu własnych języków pomagają im rozwiązać problem. I to jest właśnie największa moc tej ksiązki, bo przy pomocy dobrej zabawy dzieci stają się bohaterami książki i dodatkowo wykonują ćwiczenia logopedyczne. Bardzo polecam

Weronika H.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 03-11-2021 | Recenzja zweryfikowana
Fajna książeczka dla dzieci pełna ćwiczeń logopedycznych. Wspólnie z głównymi bohaterami, zwierzątkami dzieci mogą poćwiczyć swoje języki. To co jednak najbardziej przykuło moją uwagę to przepiękne ilustracje obok których nie mogłam wprost przejść obojętnie. Książeczka po prostu mnie urzekła.

Dostawa

3087402
Ładowanie...