Xi

Kresowa Atlantyda Tom 19

Przed czytelnikami kolejny już, dziewiętnasty tom rewelacyjnej serii historycznej, której autorem jest wybitny historyk Stanisław Sławomir Nicieja. Tak, jak w poprzednich tomach "Kresowej Atlantydy" i tutaj na czytelników czekają historie napisane mądrze, barwnie i z powabem. Dodatkową zaletą urozmaicającą lekturę i dająca lepsze wyobrażenie opisywanych terenów są fotografie i indeksy nazwisk. KsiCzytaj więcej

Przed czytelnikami kolejny już, dziewiętnasty tom rewelacyjnej serii historycznej, której autorem jest wybitny historyk Stanisław Sławomir Nicieja. Tak, jak w poprzednich tomach "Kresowej Atlantydy" i tutaj na czytelników czekają historie napisane mądrze, barwnie i z powabem. Dodatkową zaletą urozmaicającą lekturę i dająca lepsze wyobrażenie opisywanych terenów są fotografie i indeksy nazwisk. Książka zawiera ponad 250 fotografii, a indeks ok. 1000 nazwisk.

O czym opowiada 19 tom książki "Kresowa Atlantyda"?

Dziewiętnasty tom zawiera historię czterech miast kresowych: Żółkwi, Mostów Wielkich, Brodów i Czortkowa oraz kilkadziesiąt biografii niezwykłych mieszkańców tamtych okolic, w tym polskiego zdobywcy Kremla hetmana Stanisława Żółkiewskiego, światowej sławy twórców: Józefa Rotha pisarza i Wojciecha Kilara kompozytora, piewcy Lwowa Jerzego Janickiego czy matki psychologa Zygmunta Freuda.

W najnowszym tomie Stanisław Sławomir Nicieja poruszył także historię słynnej szkoły policyjnej w Mostach Wielkich oraz dalsze losy jej wychowanków. Na kolejnych stronach na czytelników czeka także ostra polemika z wyznawcami tezy o polskich kolonizatorach na Kresach. Kto wyjdzie z niej zwycięską ręką?

"Kresowa Atlantyda Tom 19" - opinie o książce

Należy podkreślić, że to już dziewiętnasta niezwykle cenna książka Stanisława Sławomira Niciei. Zawiera niespotykany wcześniej w polskiej literaturze zbiór opowiadań o Kresach, ich historii oraz wspomnień o ludziach z tamtych terenów.

Książka jednak nie ma nic wspólnego z nudnymi, historycznymi świadectwami. Styl autora, jego umiejętności i ogromna wiedza sprawiły, ze kolejne historie czyta się z zapartym tchem. Doświadczony historyk i pisarz prowadzi narrację w niesamowicie ciekawy powodując, że ma się ochotę zagłębić w lekturę.

Nie tylko ratuje od zapomnienia wspomnienia z Kresów II Rzeczypospolitej, terytoriów niezwykle ważnych dla wielu Polaków, lecz także oferuje ogromną dawkę świetnej literatury.

Autor - Prof. Stanisław Nicieja jest historykiem Kresów dawnej Polski i wybitnym naukowcem. Opublikował ponad 30 książek, ok. 1000 artykułów naukowych, publicystycznych i popularyzujących historię, recenzji oraz kilkadziesiąt biogramów i artykułów biograficznych (m.in. Edwarda Raczyńskiego, Karola Zbyszewskiego, Marii Danilewicz-Zielińskiej, prymasa Augusta Hlonda, Adama Kossowskiego – rzeźbiarza i malarza).

Był promotorem dwunastu doktoratów i recenzentem w kilkunastu przewodach habilitacyjnych, m.in. na uniwersytetach: Wrocławskim, Warszawskim, Rzeszowskim, Olsztyńskim, Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3351118
Tytuł
Kresowa Atlantyda Tom 19
Wydawnictwo
Liczba stron
320
Data premiery
2023-03-28
Rok wydania
2023
Wymiary produktu [mm]
243 x 182
Okładka
okładka twarda
Długość
182
Głębokość
243
Wysokość
182
Nasza cena
75,20 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
1 recenzja
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 21. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 21. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 22. maja, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 21. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 22. maja, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 21. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 22. maja, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 22. maja, środa
0,00 zł

O Autorze


3351118
Ładowanie...