Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Szukany produkt jest niedostępny - może podobny produkt?

16,91 zł 19,90 zł

Niedostępny
InPost Paczkomaty 24/7 9,99 zł
Kurier InPost 12,99 zł
Kurier DPD 11,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 9,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Orlen Paczka 6,99 zł

Opis

Pakiet "Historia Poznania" to obowiązkowa pozycja w biblioteczce rodowitych poznaniaków i wielkopolan, miłośników historii, architektury i urbanistyki. Przepięknie wydana monografia autorstwa Przemysława Matusika dokumentuje szczegółowo dzieje stolicy Wielkopolski od czasów przednowoczesnych i lokacji miasta aż do wieków XX i XXI, gdy Poznań podnosił się z gruzów po zawierusze II wojny światowej i dążył do dzisiejszej pozycji nowoczesnej europejskiej metropolii.

  • Tom I - Historia Poznania do 1793 r.

Czytelnicy poznają dzieje terenów współczesnego Poznania w okresie przed lokacją miasta. Głównym ośrodkiem polityczno-wojskowym oraz sakralnym był wówczas Ostrów Tumski. Kolejne rozdziały poświęcone są historii Poznania jako zamożnego, prężnie rozwijającego się gospodarczo ośrodka miejskiego, ale i miejsca targanego konfliktami oraz niszczącą działalnością natury. Treść kończy się na rozbiorze Polski i przejściu Poznania pod władanie Prus.

  • Tom II - Historia Poznania 1793-1918

Życie w zajętym przez Prusy Poznaniu zmieniło się diametralnie. Miasto przybrało postać twierdzy - Prusacy ciasno zabudowali je fortyfikacjami, a rozwój urbanistyczny zszedł na dalszy plan. Sytuacja zmieniła się dopiero na początku XX wieku, gdy rozebrano budowle militarne, a na terenie miasta wzniesiono piękne, nowoczesne jak na swój czas obiekty z neoromańską rezydencją cesarza Wilhelma II na czele. Proces ten zakończył się wraz z wybuchem I wojny światowej, która rozpoczęła zupełnie nowy etap dziejów miasta.

  • Tom III - Historia Poznania 1918-1945

W młodym państwie polskim Poznań był ważnym ośrodkiem akademickim i gospodarczym - to tutaj zorganizowano słynne Targi Poznańskie, a także bezprecedensowe w polskim dwudziestoleciu międzywojennym wydarzenie, jakim niewątpliwie była Powszechna Wystawa Krajowa.

Wraz z wybuchem II Wojny Światowej wszystkie siły władz i obywateli miasta zostały rzucone do walki z okupantem. Naziści okrutnie rozprawiają się ze społecznością żydowską i miejską inteligencją, a ich konfrontacja z siłami Armii Czerwonej w 1945. kończy się zdruzgotaniem zabytkowej części Poznania. Wojna kończy się zwycięstwem ZSRR, a Poznań zaczyna mozolnie podnosić się z gruzów...

  • Tom IV - Historia Poznania 1945-2016

Urbanistyczny układ miasta nabiera nowego oblicza - planiści wyznaczają nowe ułożenie kwartałów i modyfikują bieg Warty. Poznań odradza się z wojennych zniszczeń, lecz jego mieszkańcy nie godzą się na dyktat socjalistycznego rządu pod sterami Sowietów: Poznański Czerwiec, czyli pierwszy strajk generalny w PRL i jego brutalna pacyfikacja, jest jednym z najważniejszych wydarzeń w historii miasta i całej współczesnej Polski.

U progu XXI wieku Poznań mierzy się z kolejnymi wyzwaniami: kryzysem demograficznym, upadkiem przemysłu i związanym z nim deficytem miejsc pracy, a także poszukiwaniem nowoczesnej tożsamości. Jaki będzie jej efekt?

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 2991997
Tytuł Pakiet: Historia Poznania. Tom 1-4
Autor Przemysław Matusik
Wydawnictwo Wydawnictwo Miejskie Posnania
Liczba stron 1544
Rok wydania 2021
Wymiary produktu [mm] 2460 x 1850
Waga Produktu [kg] 5.51
Cena detaliczna 289,00 zł
Nasza cena 209,53 zł

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1
DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Bartosz C.

5/5
| 27-07-2021
Genialna seria, która spodoba się każdemu kto interesuje się historią różnych polskich miast. Tutaj akurat mamy Poznań. Dużo szczegółowych opisów, wnikliwy komentarz autora sprawa że czyta się z fascynacją. Dużo rycin, zdjęć, dużo ciekawostek o których jako znawca historii dotychczas nie miałem bladego pojęcia. Koniecznie muszę przyjrzeć się innym pozycjom tego autorstwa. Tymczasem tę serię bardzo mocno polecam.

Daria K.

5/5
| 26-07-2021
Nie pozostaje mi nic innego jak dołączyć do grona fanów tej pozycji. Nie dość, że pięknie wydana, tak estetycznie, to jeszcze jaka ciekawa. Szata graficzna robi wrażenie, ale to właśnie to co znajdziemy an łamach poszczególnych tomów – wow. Tyle ciekawostek, tyle obrazków, fotografii. Odkąd ją przeczytałam patrzę na moje miasto z zupełnie innej perspektywy. Tak jakbym poznała je na nowo. Polecam oczywiście wszystkim mieszkańcom poznania, ale i wszystkim związanym jakkolwiek z tym miastem

Konrad C.

5/5
| 26-07-2021
Jedna z lepszych pozycji na temat historii poznania jaka ujrzała światło dzienne. Wnikliwa i fascynująca, bogata w ilustracje, a do tego cena jaka atrakcyjna. Miejscami autor trochę przynudzał, ale generalnie, całościowo bardzo mi się podobało. Na pewno jeszcze nie raz wrócę do tej pozycji. Szkoda, że nie ma czegoś podobnego na temat Gorzowa Wielkopolskiego z którego pochodzę. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam – i to nie tylko miłośnikom historii, ale i samego poznania, tak po prostu J

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomaty 24/7
czas dostawy
22 Wrzesień, Środa
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
23 Wrzesień, Czwartek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
22 Wrzesień, Środa
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
23 Wrzesień, Czwartek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
23 Wrzesień, Czwartek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
23 Wrzesień, Czwartek
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
23 Wrzesień, Czwartek
przedpłata
6,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
22 Wrzesień, Środa
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...