Rachel Bright i Jim Field znowu razem w akcji! Zgrany duet autorów ze swadą i humorem opowiada najmłodszym czytelnikom o otaczającym nas świecie. Jednocześnie w nienachalny sposób zachęca maluchy do pokonywania własnych słabości i przełamywania barier. "Koala, który się trzymał" to kolejny tytuł w serii sympatycznych picture booków o zwierzątkach, która podbiła serca odbiorców w każdym wieku, pod każdą szerokością geograficzną.
“Koala, który się trzymał”- o czym jest ta książka?
Życie małego Koali polega na ciągłym trzymaniu się drzewa. Czas spędza na drzemkach, żuciu i obserwacjach z ukrycia innych zwierząt. Nie czuje się jednak gotowy, by opuścić swoją gałąź. Nie bardzo wie, co może go spotkać na dole i jak zachować się w nieznanym miejscu i nietypowej dla siebie sytuacji.
Koala regularnie odmawia propozycjom, jakie składają mu znajomi, niezrażeni ponurym usposobieniem kolegi. Rezygnuje z zabaw z innymi i zamyka się w swoim bezpiecznym kokonie. Z wysokości świat poza drzewem wydaje mu się zbyt duży, zbyt hałaśliwy i zbyt dynamiczny.
Pewnego razu nieoczekiwany splot wydarzeń zmusza go do opuszczenia swojego azylu. Co go czeka na dole? Jak przyjmą go zaskoczeni koledzy? Czy świat dookoła jest rzeczywiście ciemny i pełen strachów? Co stanie się z koalą, kiedy odpuści trzymanie?
Picture book “Koala, który się trzymał” - opinie
“Koala, który się trzymał” to przezabawna opowieść dla wszystkich, którzy trwają uparcie przy swoim i nie umieją odpuszczać. Najmłodsi, wspólnie z Koalą, dowiadują się jak wiele wspaniałych rzeczy można robić, kiedy nie trwa się bezsensownie w uporze. Choć w pierwszej chwili wydaje się to niemożliwe, wewnętrzna zgoda na zmianę może przynieść dużo dobrego w życiu i umożliwić odkrycie czegoś nowego, co da nieoczekiwaną przyjemność i radość.
Autorzy podchodzą do tematu z przymrużeniem oka i znakomicie tłumaczą młodym czytelnikom sztukę odpuszczania. Przesłanie historii jest bardzo czytelne, ale pozbawione nużącego moralizatorskiego tonu.
Książeczka bawi i uczy zarazem. Ciepłe ilustracje przykuwają uwagę najmłodszym. Mnogość szczegółów na rozkładówkach pobudza dziecięcą wyobraźnię i tworzy przestrzeń do wesołej zabawy, trenującej spostrzegawczość i koncentrację. Rymowany tekst opowiadania jest dostosowany do potrzeb i możliwości poznawczych dzieci w wieku przedszkolnym. Słowa łatwo wpadają w ucho i mogą na stałe zagościć w języku domowym.