Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Grecko-polski Nowy Testament. Wydanie interlinearne z kodami gramatycznymi

Nowy Testament to druga część Biblii chrześcijańskiej, składająca się z 27 ksiąg, napisanych przez 15 lub 16 autorów w latach 50-120 naszej ery. Do czasów współczesnych przekazany był w postaci odpisów i kopii. Najstarsze manuskrypty, adresowane do osób indywidualnych i wspólnot chrześcijańskich, pochodzą z II wieku, a pełnen odpis z IV wieku.Nowy Testament to jeden z najważniejszych, dla zrozumieCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Vocatio
 • Data premiery: 2014-09-16
 • Okładka: twarda
 • Liczba stron: 1140
 • Wymiary: 16

Nowy Testament to druga część Biblii chrześcijańskiej, składająca się z 27 ksiąg, napisanych przez 15 lub 16 autorów w latach 50-120 naszej ery. Do czasów współczesnych przekazany był w postaci odpisów i kopii. Najstarsze manuskrypty, adresowane do osób indywidualnych i wspólnot chrześcijańskich, pochodzą z II wieku, a pełnen odpis z IV wieku.

Nowy Testament to jeden z najważniejszych, dla zrozumienia ludzkiej historii, tekstów. Kształtował postawy i zachowania chrześcijan przez dwa tysiące lat i nadal pozostaje głównym źródłem doktryny chrześcijańskiej.

"Grecko-polski Nowy Testament. Wydanie interlinearne z kodami gramatycznymi, z kodami Stronga i Popowskiego oraz pełną transliteracją greckiego tekstu" to wydanie Nowego Testamentu zawierające tekst grecki, literalne tłumaczenie polskie, klucze gramatyczne oraz kody Stronga i Popowskiego, które ułatwiają korzystanie ze słowników. Zawiera również fonetyczną transkrypcję tekstu greckiego, a tekst dostosowany jest do najnowszych wydań krytycznych Nowego Testamentu.

Przekład ten skierowany jest do biblistów, studentów kierunków teologicznych i humanistycznych, będzie też cenny dla osób, które na co dzień nie zajmują się profesjonalnie teologią, m.in. dla duszpasterzy, liderów wspólnot chrześcijańskich czy po prostu dla chrześcijan, którzy chcieliby na nowo obcować ze Słowem Bożym Nowego Testamentu.

 „Grecko-polski Nowy Testament” pozwala na wgląd w jego głębię i pierwotny kontekst językowy. Autorami książki i tłumaczami Nowego Testamentu są ksiądz profesor dr hab. Remigiusz Popowski i profesor dr hab. Michał Wojciechowski.

Wydana przez Oficynę Wydawnicza VOCATIO księga liczy sobie 1440 stron, oprawiona jest w twardą okładkę, szyta, dodatkowo zaopatrzona w obwolutę.

 Ks. prof. dr hab. Janusz Frankowski mówi o tym wydaniu: "Posiadamy, owszem, różne specjalistyczne podręcz­niki i książki (…) mogą one służyć właściwie osobom, które się poświęcają odpowiednim studiom, i służą tylko w ograniczonym zakresie. "Grecko-polski Nowy Testament" daje możliwość dostępu do całego nowotestamen­talnego tekstu, dostępu niemal bezpośredniego (tzn. bez dłuższych przygotowań) i to właściwie wszystkim zainteresowanym. Dzieło zostało bardzo dobrze zaprojekto­wane i bardzo starannie opracowane. Znaczenia tego dzieła nie można chyba przecenić. Sądzę, że będzie ono jednym z najważniejszych narzędzi pracy z dziedziny nauk humanistycznych".

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
458791
Tytuł
Grecko-polski Nowy Testament. Wydanie interlinearne z kodami gramatycznymi
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
1140
Data premiery
2014-09-16
Rok wydania
2014
Wymiary produktu [mm]
16
Okładka
okładka twarda
Waga Produktu [kg]
2.18
Długość
240
Głębokość
168
Cena detaliczna
299,00 zł
Nasza cena
195,79 zł
Powiązane tematy:
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
8 recenzji
 • 5
  8
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Przemysław D. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-04-21
  Jedno z najlepszych opracowań tesktu języka starogreckiego obecnych na polskim rynku. Ja sięgnąłem po niego jako student filologii klasycznej, dlatego polecam go serdecznie nie tylko jako tekst religijny, ale i w celach naukowych. Przejrzyście opracowany tekst opatrzony niezbędnymi do nauki dodatkami - kodami Stronga, transkrypcją fonetyczną. Wszystko w jednym miejscu. Polecam wszystkim zainteresowanym starożytną greką i językoznawstwem.
 • Monika B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-04-20
  Genialna praca naukowa i piękne źródło wiedzy duchowej. Uważam, że tego potrzebuje dziś Kościół - spojrzenia bardziej naukowego, analitycznego, otwarcia wiernym możliwości samodzielnych rozważań zamiast jednostronnego narzucania swojego punktu widzenia. Publikacja jest poza tym bardzo interesująca pod względem historycznym, językowym, pomaga dowiedzieć się więcej na temat okresu początku chrześcijaństwa. Kosztuje sporo, ale cena jest jak najbardziej uzasadniona.
 • Liliana S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2015-11-30
  Świetnie opracowany Nowy Testament, bardzo pomocny również przy nauce i praktyce języka starogreckiego.
  Jasny, przejrzysty.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 28. lutego, środa
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 28. lutego, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 28. lutego, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 28. lutego, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 28. lutego, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 28. lutego, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 28. lutego, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 28. lutego, środa
0,00 zł

O Autorze


458791
Ładowanie...