Xi
Ponad 100 000 dostępnych
książek i gier planszowych
Najlepsze ceny
i liczne promocje
Tania, szybka
i bezpieczna wysyłka
14 dni na zwrot
produktu
Producent: Zachem
Kategorie: Artykuły papiernicze
-27%

175,94 zł

128,55 zł

oszczędzasz 47,39 zł (27%)

Dostępność 24 godziny
InPost Paczkomaty 24/7 9,99 zł
Kurier InPost 12,99 zł
Kurier UPS 11,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Paczka w Ruchu 6,99 zł

Opis

Jest to globus zawierający mapę polityczną świata, natomiast po podświetleniu pojawia się mapa fizyczna. Oprawa drewniana.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 782425
Tytuł Globus 250 polityczno fizyczny podświetlany
Producent Zachem
Wymiary produktu [mm] 2600 x 3900 x 3650
Cena detaliczna 175,94 zł
Nasza cena 128,55 zł

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1
DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Edward W.

5/5
| 16-12-2020
Ten model kulisty Ziemi zaciekawił mnie, mężczyznę "starej dat" i uradował bardzo moją wnuczkę, uczennicę szkoły podstawowej, dla której, z myślą o doskonałym prezencie na Mikołaja, zakupiłem w sklepie tantis.pl. I jest to najbardziej ceniony przez nią prezent, spośród wszystkich otrzymanych w tym dniu; dniu, z jakże gorącymi emeocjami , co roku oczekiwanym przez wszystkie dzieci na świecie.
Ten zakupiony przeze mnie globus 250 polityczno fizyczny podświetlany, w drewnianej obudowie, był mi do niedawna nieznany.
Zaciekawił mnie on, bowiem odbiegał wyraźnie od wyrobionego przeze mnie pojęcia modelu naszej planety, odciśniętego głęboko w myśli jeszcze w odległych czasach nauki szkolnej, następnie utrwalanego sporadycznie podczas lekcji z moimi uczniami, bądź w czasie zakupów dokonywanych w księgarniach lub sklepach ze szkolnymi przyborami, bo ów zapamiętany globus był zazwyczaj eksponowany przez sprzedawców w najbardziej widocznych miejscach przeznaczonych na atrakcyjne towary.
Dla mnie, emerytowanego nauczyciela, zakup ten jest szczególnie udanym środkiem poglądowym, bardzo przydatnym w nauczaniu, gdyż łączy w sobie niejako dwie pomoce naukowe: globus fizyczny przedstawiający w ustalonych kolorach obszary płaskie, pagórkowate i górzyste, depresje, niziny, wyżyny, pasma górskie z najwyższymi szczytami, morza i oceany, większe jeziora i rzeki, oraz globus polityczny - z nazwami wyodrębnionych krajów, ich stolic, a także większych miast. Zatem jest wartościowszym od dotychczas mi znanych.
Jest on estetycznie wykonany, posiada stabilną podstawę i waży 2480 gramów. Jego istotną zaletą jest właśnie ta jego podstawa umożliwiająca niskie zawieszenie obrotowej kuli; dzięki temu trudno jest go przewrócić, uszkodzić.
Syn i moja synowa wyróżnili jeszcze inną jego zaletę stwierdzając, iż stanowi atrakcyjną lampkę nocną, po włączeniu go do standardowego gniazdka elektrycznego w pokoju ich dzieci. I przyznaję im rację.
W estetycznym jego wykonaniu szczególnie przyciągają ludzki wzrok barwy. Po rozświetleniu ukrytej w jego wnętrzu żarówki, przez starannie dobraną gamę kolorów zdaje się on kierować ku nam słowa z zapytaniem: "Spójrzcie i przyznajcie. Czyż wasza planeta, na której żyjecie - Ziemia, nie jest piękna?"
Zaś po jej zgaszeniu, uwidocznieniu państw i miast - ludzkich siedlisk, wydaje się krzyczeć, jak człowiek przeczuwający, że nadchodzi straszliwy kataklizm: "Ludzie ocknijcie się! Opamiętajcie się, póki jeszcze nie za późno! Nie niszczcie tej pięknej Ziemi - waszej żywicielki, domu waszego i przyszłych pokoleń - zaśmiecając ją i zatruwając swym nierozważnym i nieuprawnionym postępowaniem! Nie zabijajcie życia na Ziemi!
Moim zdaniem, ten właśnie globus o wymiarach 33x25x38 centymetrów, zakupiony we wspomnianym sklepie za przystępną cenę, powinien znaleźć się w klasach szkolnych, gdzie dzieci nasze zdobywają wiedzę o otaczającym ich świecie, powinien być jakby "pod ręką" uczniów, także wszędzie tam, gdzie tę wiedzę oni utrwalają, wykonując zadane im prace domowe.
Powinniśmy go mieć w domach (mieszkaniach), również po opuszczeniu ich przez nasze dzieci, gdyż w miarę upływu lat, okazuje się być nam nieodzowny w zrozumieniu zachodzących zmian na naszej planecie. Coraz częściej żona, oglądając program telewizyjny, pyta mnie gdzie leży jakaś rzeka, egzotyczna kraina, jakieś miasto znajdujące się być może w pobliskim, bądź odległym kraju. Coraz częściej i ja muszę odwoływać się do źródeł, dzięki którym udaje mi się zniwelować powstałe luki w wiadomościach z zakresu geografii fizycznej lub politycznej.
Taki globus może być bardzo przydatnym, według niektórych obdarowanych, także i darczyńców. "utrafionym" prezentem. Z okazji różnych uroczystych, podniosłych chwil w naszym życiu może być wręczony każdemu - z wyjątkiem najmłodszych dzieci przedszkolnych w wieku do lat trzech, według wskazań zaleconych przez producenta.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomaty 24/7
czas dostawy
4 Sierpień, Środa
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
5 Sierpień, Czwartek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier UPS
czas dostawy
4 Sierpień, Środa
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
Poczta Polska
czas dostawy
5 Sierpień, Czwartek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
5 Sierpień, Czwartek
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Paczka w Ruchu
czas dostawy
5 Sierpień, Czwartek
przedpłata
6,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
4 Sierpień, Środa
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne

Produkty od Producenta:

Ładowanie...