Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Globus 250 polityczno fizyczny podświetlany

Jest to globus zawierający mapę polityczną świata, natomiast po podświetleniu pojawia się mapa fizyczna. Oprawa drewniana.Czytaj więcej

 • Producent: Zachem
 • Data premiery: 2019-01-21
 • Wymiary: 390 x 365 x 260
Polecamy podobne produkty
Jest to globus zawierający mapę polityczną świata, natomiast po podświetleniu pojawia się mapa fizyczna. Oprawa drewniana.
Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
782425
Tytuł
Globus 250 polityczno fizyczny podświetlany
Producent
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Data premiery
2019-01-21
Rok wydania
2021
Wymiary produktu [mm]
390 x 365 x 260
Waga Produktu [kg]
2.48
Długość
390
Głębokość
365
Wysokość
260
Cena detaliczna
230,82 zł
Nasza cena
192,99 zł
Powiązane tematy:
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
5 recenzji
 • 5
  5
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Grażyna P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-01-02
  Dobrze wykonany, świetnie i z przyjemnością zastępuje lampkę nocną!
 • Edward W. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-12-16
  Ten model kulisty Ziemi zaciekawił mnie, mężczyznę "starej dat" i uradował bardzo moją wnuczkę, uczennicę szkoły podstawowej, dla której, z myślą o doskonałym prezencie na Mikołaja, zakupiłem w sklepie tantis.pl. I jest to najbardziej ceniony przez nią prezent, spośród wszystkich otrzymanych w tym dniu; dniu, z jakże gorącymi emeocjami , co roku oczekiwanym przez wszystkie dzieci na świecie.
  Ten zakupiony przeze mnie globus 250 polityczno fizyczny podświetlany, w drewnianej obudowie, był mi do niedawna nieznany.
  Zaciekawił mnie on, bowiem odbiegał wyraźnie od wyrobionego przeze mnie pojęcia modelu naszej planety, odciśniętego głęboko w myśli jeszcze w odległych czasach nauki szkolnej, następnie utrwalanego sporadycznie podczas lekcji z moimi uczniami, bądź w czasie zakupów dokonywanych w księgarniach lub sklepach ze szkolnymi przyborami, bo ów zapamiętany globus był zazwyczaj eksponowany przez sprzedawców w najbardziej widocznych miejscach przeznaczonych na atrakcyjne towary.
  Dla mnie, emerytowanego nauczyciela, zakup ten jest szczególnie udanym środkiem poglądowym, bardzo przydatnym w nauczaniu, gdyż łączy w sobie niejako dwie pomoce naukowe: globus fizyczny przedstawiający w ustalonych kolorach obszary płaskie, pagórkowate i górzyste, depresje, niziny, wyżyny, pasma górskie z najwyższymi szczytami, morza i oceany, większe jeziora i rzeki, oraz globus polityczny - z nazwami wyodrębnionych krajów, ich stolic, a także większych miast. Zatem jest wartościowszym od dotychczas mi znanych.
  Jest on estetycznie wykonany, posiada stabilną podstawę i waży 2480 gramów. Jego istotną zaletą jest właśnie ta jego podstawa umożliwiająca niskie zawieszenie obrotowej kuli; dzięki temu trudno jest go przewrócić, uszkodzić.
  Syn i moja synowa wyróżnili jeszcze inną jego zaletę stwierdzając, iż stanowi atrakcyjną lampkę nocną, po włączeniu go do standardowego gniazdka elektrycznego w pokoju ich dzieci. I przyznaję im rację.
  W estetycznym jego wykonaniu szczególnie przyciągają ludzki wzrok barwy. Po rozświetleniu ukrytej w jego wnętrzu żarówki, przez starannie dobraną gamę kolorów zdaje się on kierować ku nam słowa z zapytaniem: "Spójrzcie i przyznajcie. Czyż wasza planeta, na której żyjecie - Ziemia, nie jest piękna?"
  Zaś po jej zgaszeniu, uwidocznieniu państw i miast - ludzkich siedlisk, wydaje się krzyczeć, jak człowiek przeczuwający, że nadchodzi straszliwy kataklizm: "Ludzie ocknijcie się! Opamiętajcie się, póki jeszcze nie za późno! Nie niszczcie tej pięknej Ziemi - waszej żywicielki, domu waszego i przyszłych pokoleń - zaśmiecając ją i zatruwając swym nierozważnym i nieuprawnionym postępowaniem! Nie zabijajcie życia na Ziemi!
  Moim zdaniem, ten właśnie globus o wymiarach 33x25x38 centymetrów, zakupiony we wspomnianym sklepie za przystępną cenę, powinien znaleźć się w klasach szkolnych, gdzie dzieci nasze zdobywają wiedzę o otaczającym ich świecie, powinien być jakby "pod ręką" uczniów, także wszędzie tam, gdzie tę wiedzę oni utrwalają, wykonując zadane im prace domowe.
  Powinniśmy go mieć w domach (mieszkaniach), również po opuszczeniu ich przez nasze dzieci, gdyż w miarę upływu lat, okazuje się być nam nieodzowny w zrozumieniu zachodzących zmian na naszej planecie. Coraz częściej żona, oglądając program telewizyjny, pyta mnie gdzie leży jakaś rzeka, egzotyczna kraina, jakieś miasto znajdujące się być może w pobliskim, bądź odległym kraju. Coraz częściej i ja muszę odwoływać się do źródeł, dzięki którym udaje mi się zniwelować powstałe luki w wiadomościach z zakresu geografii fizycznej lub politycznej.
  Taki globus może być bardzo przydatnym, według niektórych obdarowanych, także i darczyńców. "utrafionym" prezentem. Z okazji różnych uroczystych, podniosłych chwil w naszym życiu może być wręczony każdemu - z wyjątkiem najmłodszych dzieci przedszkolnych w wieku do lat trzech, według wskazań zaleconych przez producenta.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

Kurier DPD
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 27. lutego, wtorek
0,00 zł
782425
Ładowanie...