Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Babilon. Kryminalna historia kościoła

Według autorów: Stanisława Obirka oraz Artura Nowaka, to właśnie cały kościelny system jest jednocześnie największą karą i więzieniem dla współczesnych, wierzących ludzi. Już wcześniej, w bestsellerowej "Gomorze" ich autorstwa, udowadniali, że system który działa wyłącznie na korzyść kościelnych hierarchów, karmi ich nawet wbrew ich potrzebom.Co jednak jest najgorsze w tym systemie? Fakt, że pokarCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Agora
 • Data premiery: 2022-09-28
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 352
 • Wymiary: 211 x 137

Według autorów: Stanisława Obirka oraz Artura Nowaka, to właśnie cały kościelny system jest jednocześnie największą karą i więzieniem dla współczesnych, wierzących ludzi.

Już wcześniej, w bestsellerowej "Gomorze" ich autorstwa, udowadniali, że system który działa wyłącznie na korzyść kościelnych hierarchów, karmi ich nawet wbrew ich potrzebom.

Co jednak jest najgorsze w tym systemie? Fakt, że pokarmem są ludzie. Wierzący, chcący wierzyć, praktykować, czuć wspólnotę. Z jednej strony oni są największymi ofiarami wyzysku, z drugiej nieustannie są poddawani atakom wywołującym ogromne poczucie winy. To wyznawcy są kreowani na najgorsze ogniwo kościelnego łańcucha, grzeszni, winni, nieposłuszni...

Autorzy udowadniają, że tytuły swoim książkom nadają zupełnie nieprzypadkowo. O ile Sodoma i Gomora to miasta zepsucia i moralnej degrengolady, Babilon to symbol zniewolenia.

Sięgając po tę pozycję czytelnicy przekonają się, na czym polega to zniewolenie. Począwszy od opresji w Kanadzie, poprzez głęboko wdrożoną kulturę gwałtu w Irlandii, aż do Matki Teres bratającej się z przestępcami i uważającej, że cierpienie uświęca, więc nie należy go uśmierzać.

Przedstawione tu wydarzenia przybiorą niestety formę kryminalnej historii Kościoła, który łupił i mordował ofiary, prześladował gejów. W ostatnim aspekcie najgorszy wyda się mocny głos kościoła odbierający gejom człowieczeństwo.

"Babilon" pokazuje też kościół stojący po stronie panów, władców, polityków. Kościół uwikłany w wojny polityczne, kościół ogłupiały wizją synodu, przerażony myślą, że to właśnie wierni na równi z kapłanami mogliby decydować o jego kształcie. Będzie to również pokaz ogromnej nienawiści wobec kobiet. Wszystko, co wierni postrzegają jako wyraz postępu i rozwoju, zostaje ukazane przez hierarchów jako absolutne zagrożenie.

Warto jednak podkreślić, na co także zwracają uwagę autorzy, że nie jest książka antykościelna ani antyreligijna.

Podobnie jak u Frederica Martela w "Sodomie", a wcześniej Obirka i Nowaka w "Gomorze", piętnowane jest tu głównie zakłamanie kościelnych urzędników i ich przekonanie, że właśnie takie działania pomogą oczyścić kościół, pozwolą mu odzyskać wiarygodność, a następnie ją wręcz zwiększyć.

To dla Chrześcijan jest największy cios i jeden z największych zarzutów. Kościół przestał być symbolem wspólnoty i pomocy. Jedyne, co aktualnie symbolizuje to ukrywanie własnych grzechów oraz absolutny brak autorefleksji.

Działania na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat zapędziły Kościół w ślepą uliczkę, lecz jedynie jego hierarchowie i jego decydenci jako jedyni wciąż tego nie widzą...

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3274449
Tytuł
Babilon. Kryminalna historia kościoła
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
352
Data premiery
2022-09-28
Rok wydania
2022
Wymiary produktu [mm]
211 x 137
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.23
Długość
135
Głębokość
210
Wysokość
137
Cena detaliczna
46,99 zł
Nasza cena
32,59 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,6/5
5 recenzji
 • 5
  3
 • 4
  2
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Malgorzata P. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2022-10-10
  Książka jest naprawdę mocna, ale obawiam się, że sięgną po nią osoby, które i tak mają podobną wiedzę. Reszta zaraz napisze, że to szczucie na kościół itd. Szkoda, że nie zobaczą, że to fakty, nie wymysły i szkoda, że to nie urzędnicy kościelni sięgną po tę książkę. Powinni wiedzieć, że ludzie wiedzą i widzą. Świetna praca autorów w zebraniu materiałów, wszystko dosyć dobrze sklecone. Niestety w tym wydaniu, kościół to po prostu mafia. Polecam wszystkim, wstrząsająca lektura.
 • Jarek K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-10-05
  Myślę, że książkę czytać będą głównie osoby niewierzące lub osoby, których wiara jest silna, ale bez związku z kościołem. Ciężko, będąc w innej pozycji, przyjąć taką treść. Jest okrutna, coś tam wiemy w tej Polsce, jednak wiele informacji naprawdę do nas nie dociera i taka książka jest świetnym uzupełnieniem dla masakrycznego obrazu kościoła, polskiego, światowego, chrześcijańskiego. Najgorsze jest, że ludzie nadal chcą być częścią wspólnoty, ale przecież nie takiej. Książkę polecam, choć nie jest to relaksująca lektura.
 • Marzena C. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2022-10-01
  Bardzo mocna książka, napisana w bardzo dobry stylu, Pomimo trudnej tematyki, czyta się to dosyć szybko, ale warto robić sobie przerwy, aby nie ulec nadmiernej irytacji. Z jednej strony autorzy poruszają tematy, o których było głośno, z drugiej jednak zadziwiająco szybko się rozmyły w medialnym szumie. Tu największe afery i odkrycia ostatnich kilku dekad zostały zebrane w całość. Książka nie otwiera oczu, bo jak wspomniałam to są znane fakty, ale mnie jako osobie wierzącej jest po prostu przykro, nie wydaje mi się, żeby za naszego życia ten Kościół miał szanse na odbudowę. Zresztą mało kto chciałby takiego Kościoła, chcemy zupełnie innego....
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 6. marca, środa
0,00 zł

O Autorze


3274449
Ładowanie...