Babilon. Kryminalna historia kościoła - tantis.pl
Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Babilon. Kryminalna historia kościoła

(okładka miękka)

5/5
Wydawnictwo: Agora
Liczba stron: 352

Kup w zestawie:

Babilon. Kryminalna historia kościoła
5/5
31,19 zł 46,99 zł
Bielmo. Co wiedział Jan Paweł II
5/5
31,19 zł 46,99 zł
3 produkty
wartość produktów w zestawie:
138,97 zł
92,27 zł
oszczędzasz 46,70 zł (34%)
-34%

46,99 zł

31,19 zł

oszczędzasz 15,80 zł (34%)

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomat 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Opis

Według autorów: Stanisława Obirka oraz Artura Nowaka, to właśnie cały kościelny system jest jednocześnie największą karą i więzieniem dla współczesnych, wierzących ludzi.

Już wcześniej, w bestsellerowej "Gomorze" ich autorstwa, udowadniali, że system który działa wyłącznie na korzyść kościelnych hierarchów, karmi ich nawet wbrew ich potrzebom.

Co jednak jest najgorsze w tym systemie? Fakt, że pokarmem są ludzie. Wierzący, chcący wierzyć, praktykować, czuć wspólnotę. Z jednej strony oni są największymi ofiarami wyzysku, z drugiej nieustannie są poddawani atakom wywołującym ogromne poczucie winy. To wyznawcy są kreowani na najgorsze ogniwo kościelnego łańcucha, grzeszni, winni, nieposłuszni...

Autorzy udowadniają, że tytuły swoim książkom nadają zupełnie nieprzypadkowo. O ile Sodoma i Gomora to miasta zepsucia i moralnej degrengolady, Babilon to symbol zniewolenia.

Sięgając po tę pozycję czytelnicy przekonają się, na czym polega to zniewolenie. Począwszy od opresji w Kanadzie, poprzez głęboko wdrożoną kulturę gwałtu w Irlandii, aż do Matki Teres bratającej się z przestępcami i uważającej, że cierpienie uświęca, więc nie należy go uśmierzać.

Przedstawione tu wydarzenia przybiorą niestety formę kryminalnej historii Kościoła, który łupił i mordował ofiary, prześladował gejów. W ostatnim aspekcie najgorszy wyda się mocny głos kościoła odbierający gejom człowieczeństwo.

"Babilon" pokazuje też kościół stojący po stronie panów, władców, polityków. Kościół uwikłany w wojny polityczne, kościół ogłupiały wizją synodu, przerażony myślą, że to właśnie wierni na równi z kapłanami mogliby decydować o jego kształcie. Będzie to również pokaz ogromnej nienawiści wobec kobiet. Wszystko, co wierni postrzegają jako wyraz postępu i rozwoju, zostaje ukazane przez hierarchów jako absolutne zagrożenie.

Warto jednak podkreślić, na co także zwracają uwagę autorzy, że nie jest książka antykościelna ani antyreligijna.

Podobnie jak u Frederica Martela w "Sodomie", a wcześniej Obirka i Nowaka w "Gomorze", piętnowane jest tu głównie zakłamanie kościelnych urzędników i ich przekonanie, że właśnie takie działania pomogą oczyścić kościół, pozwolą mu odzyskać wiarygodność, a następnie ją wręcz zwiększyć.

To dla Chrześcijan jest największy cios i jeden z największych zarzutów. Kościół przestał być symbolem wspólnoty i pomocy. Jedyne, co aktualnie symbolizuje to ukrywanie własnych grzechów oraz absolutny brak autorefleksji.

Działania na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat zapędziły Kościół w ślepą uliczkę, lecz jedynie jego hierarchowie i jego decydenci jako jedyni wciąż tego nie widzą...

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 3274449
Tytuł Babilon. Kryminalna historia kościoła
Wydawnictwo Agora
Język wydania polski
Język oryginału polski
Liczba stron 352
Data premiery 2022-09-28
Rok wydania 2022
Wymiary produktu [mm] 210 x 135
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.23
Cena detaliczna 46,99 zł
Nasza cena 31,19 zł
Powiązane tematy: Nowości

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Malgorzata P.

4/5
| 10-10-2022
Książka jest naprawdę mocna, ale obawiam się, że sięgną po nią osoby, które i tak mają podobną wiedzę. Reszta zaraz napisze, że to szczucie na kościół itd. Szkoda, że nie zobaczą, że to fakty, nie wymysły i szkoda, że to nie urzędnicy kościelni sięgną po tę książkę. Powinni wiedzieć, że ludzie wiedzą i widzą. Świetna praca autorów w zebraniu materiałów, wszystko dosyć dobrze sklecone. Niestety w tym wydaniu, kościół to po prostu mafia. Polecam wszystkim, wstrząsająca lektura.

Jarek K.

5/5
| 05-10-2022
Myślę, że książkę czytać będą głównie osoby niewierzące lub osoby, których wiara jest silna, ale bez związku z kościołem. Ciężko, będąc w innej pozycji, przyjąć taką treść. Jest okrutna, coś tam wiemy w tej Polsce, jednak wiele informacji naprawdę do nas nie dociera i taka książka jest świetnym uzupełnieniem dla masakrycznego obrazu kościoła, polskiego, światowego, chrześcijańskiego. Najgorsze jest, że ludzie nadal chcą być częścią wspólnoty, ale przecież nie takiej. Książkę polecam, choć nie jest to relaksująca lektura.

Marzena C.

4/5
| 01-10-2022
Bardzo mocna książka, napisana w bardzo dobry stylu, Pomimo trudnej tematyki, czyta się to dosyć szybko, ale warto robić sobie przerwy, aby nie ulec nadmiernej irytacji. Z jednej strony autorzy poruszają tematy, o których było głośno, z drugiej jednak zadziwiająco szybko się rozmyły w medialnym szumie. Tu największe afery i odkrycia ostatnich kilku dekad zostały zebrane w całość. Książka nie otwiera oczu, bo jak wspomniałam to są znane fakty, ale mnie jako osobie wierzącej jest po prostu przykro, nie wydaje mi się, żeby za naszego życia ten Kościół miał szanse na odbudowę. Zresztą mało kto chciałby takiego Kościoła, chcemy zupełnie innego....

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat 24/7
czas dostawy
1. grudnia, czw. — 2. grudnia, pt.
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
2. grudnia, piątek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
1. grudnia, czwartek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
1. grudnia, czwartek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
1. grudnia, czwartek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
1. grudnia, czwartek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
1. grudnia, czwartek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
1. grudnia, czwartek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...