Xi

Artysta

"Artysta" zapewnia świetną okazję, by wrócić do twórczości Sławomira Mrożka, jednego z najsłynniejszych polskich pisarzy. Krótkie opowieści wydane wcześniej w dwóch cyklach "Kogut, Lis i ja" i "Nowosądecki, Majer i ja" po raz pierwszy są teraz dostępne dla czytelników w jednym wydaniu zbiorczym. Sławomir Mrożek od lat zachwyca krytyków literackich oraz miłośników dobrej literatury. Jak nikt inny pCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Noir sur Blanc
 • Data premiery: 2019-11-06
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 112
 • Wymiary: 186 x 114

"Artysta" zapewnia świetną okazję, by wrócić do twórczości Sławomira Mrożka, jednego z najsłynniejszych polskich pisarzy. Krótkie opowieści wydane wcześniej w dwóch cyklach "Kogut, Lis i ja" i "Nowosądecki, Majer i ja" po raz pierwszy są teraz dostępne dla czytelników w jednym wydaniu zbiorczym. Sławomir Mrożek od lat zachwyca krytyków literackich oraz miłośników dobrej literatury. Jak nikt inny potrafił uchwycić absurdalne elementy rzeczywistości, celnie komentując ludzkie zalety i wady oraz problemy społeczne. Chociaż od wydania niektórych utworów tego pisarza minęło już wiele lat, to jednak nadal w zaskakujący sposób pozostały aktualne!

Poznaj paradoksalne sytuacje, a także egzystencjalne problemy postaci z krótkich utworów Sławomira Mrożka! W tej rzeczywistości pewien Lis zdobywa fałszywe dokumenty, a Kogut może być prawdziwym artystą. Czy należy przegrać w karty, biorąc pod uwagę względy humanitarne? Dzielni bohaterowie utworów pisarza zmagają się z tymi i innymi absurdami egzystencji, poszukując przy tym, jak zapewne wszyscy czytelnicy oraz ludzie w ogóle, własnego miejsca w dziwnym świecie, który ich otacza.

Sławomir Mrożek sięga po baśniową stylistykę, w żartobliwy sposób odsłaniając typowo ludzkie cechy u swoich zwierzęcych bohaterów. Pisze o przesadnej ambicji, poszukiwaniu szczęścia lub sławy, a także wchodzeniu w nieoczekiwane role w kontaktach z innymi osobami. Groteskowe sytuacje, prowadzące zwierzęce postacie do niespodziewanych wydarzeń, w satyryczny sposób ujawniają, jaka bywa natura człowieka. "Artysta" przypomina przy tym czytelnikom, jak często ludzie w życiu społecznym zapominają o zdrowym rozsądku.

Sławomir Mrożek to jeden z najbardziej znanych polskich pisarzy i dramaturgów, którego sztuki wciąż trafiają na sceny teatrów z różnych krajów świata. Utwory tego autora przetłumaczono na kilkanaście języków. Urodził się w 1930 r. w Borzęcinie. Studiował architekturę, filozofię oraz sztukę. Na początku publikował rysunki satyryczne, które zdobywały dużą popularność. To jednak jego satyryczne opowiadania i sztuki teatralne zapewniły mu prawdziwe uznanie w środowisku artystycznym. Już w latach sześćdziesiątych zdobył również międzynarodową popularność.

W 1963 r. dramatopisarz przeniósł się do Włoch, a wkrótce wszedł w konflikt z władzami komunistycznymi, w związku z czym pozostał na emigracji. Przez pewien czas wydawanie jego dzieł było w Polsce zakazane. Mieszkał we Francji (gdzie zdobył nawet Legię Honorową za wkład w rozwój literatury francuskiej) i w Meksyku, a dopiero w 1996 r. powrócił do ojczyzny. Zmarł w 2013 r. w Nicei. Utwory Sławomira Mrożka wciąż są chętnie wznawiane przez zagraniczne wydawnictwa, a jego dramatopisarstwo należy do repertuarów teatrów z wielu krajów. Autor znakomicie komentował absurdalną rzeczywistość komunistyczną oraz groteskowość wielu norm społecznych.

W kategorii "Literatura piękna" znajdziesz nowe wydania utworów najwybitniejszych polskich pisarzy.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3241347
Tytuł
Artysta
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
112
Data premiery
2019-11-06
Rok wydania
2022
Wymiary produktu [mm]
186 x 114
Okładka
miękka
Waga Produktu [kg]
0.12
Długość
110
Głębokość
180
Wysokość
114
Nasza cena
20,89 zł
Powiązane tematy:
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
1 recenzja
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 16. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 16. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier DPD
data dostawy 16. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 16. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 16. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 16. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 16. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 16. lipca, wtorek
0,00 zł

Produkty od autora:


3241347
Ładowanie...