Xi

Zalękniony mózg

Życie w ciągłym lęku jest wyniszczające nie tylko dla organizmu doświadczającego permanentnego strachu, ale i dla całego otoczenia cierpiącego. Nerwowość, przyspieszone tętno, ataki paniki, napięcie mięśniowe i emocjonalne, frustracja i depresja jako ich następstwa – to wszystko powoduje, że choroba staje się bardzo uciążliwa. Współczesna cywilizacja, zagrożenie epidemiologiczne, niepewna sytuacjaCzytaj więcej

Życie w ciągłym lęku jest wyniszczające nie tylko dla organizmu doświadczającego permanentnego strachu, ale i dla całego otoczenia cierpiącego. Nerwowość, przyspieszone tętno, ataki paniki, napięcie mięśniowe i emocjonalne, frustracja i depresja jako ich następstwa – to wszystko powoduje, że choroba staje się bardzo uciążliwa. Współczesna cywilizacja, zagrożenie epidemiologiczne, niepewna sytuacja na rynku pracy, kryzys gospodarczy, osobiste problemy i nieprzepracowane traumy potęgują odczuwanie lęku.

Czym jest lęk i jak odróżnić go od strachu, który może być przydatną emocją? Ten pierwszy związany jest z przewidywaniem nadchodzącego z zewnątrz lub pochodzącego z wewnątrz organizmu niebezpieczeństwa, objawiający się jako niepokój, uczucie napięcia, skrępowania czy zagrożenia. Strach zaś jest procesem pochodzącym z zewnątrz, związany z bezpośrednim zagrożeniem lub bólem – może on być zatem motywujący i pełnić funkcję ochronną w niebezpiecznych sytuacjach.

Osoby, które zmagają się z napadami lęku, często nie są świadome mechanizmów ich powstawania. Poznanie tych elementów z dziedziny neuronauki może pomóc w radzeniu sobie z tymi nieprzyjemnymi odczuciami. Lęk rodzi się w ciele migdałowatym odpowiadającym za reakcje na zewnętrzne bodźce typu „walcz lub uciekaj” oraz w korze mózgowej związanej z naszymi myślami, czyli zamartwianiem się, obsesjami i ruminacjami. Ale współczesna wiedza o budowie mózgu pozwala nam wreszcie przejąć nad nim kontrolę.

Autorki Catherine Pittman i Elizabeth M. Karle wskazują na sprawdzone strategie walki z lękiem, w zrozumiały i przystępny sposób omawiają jak powstaje lęk w mózgu i jak wykorzystać tę wiedzę w praktyce. Książka zawiera ćwiczenia i wskazówki, które uczą m.in., jak rozpoznawać i eliminować objawy nadchodzącej paniki, wyciszać lęk przed zaśnięciem czy modyfikować negatywne schematy myślowe – a tym samym odzyskać panowanie nad własnym życiem.

Catherine Pittman jest profesorem nadzwyczajnym Saint Mary’s College w Notre Dame w stanie Indiana. Jako psycholog kliniczny specjalizuje się w leczeniu uszkodzeń mózgu i zaburzeń lękowych, prowadzi też prywatną praktykę w South Bend. Jest członkiem Anxiety and Depression Association of America (ADAA). Organizuje warsztaty i seminaria dotyczące lęku i stresu.

Elizabeth M. Karle zarządza księgozbiorem Cushwa-Leighton Library w Saint Mary’s College w Notre Dame. Współpracując z Catherine Pittman, dzieli się nie tylko wynikami badań naukowych, lecz także własnym doświadczeniem osoby cierpiącej na zaburzenia lękowe.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
766105
Tytuł
Zalękniony mózg
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
272
Data premiery
2018-05-15
Rok wydania
2018
Wymiary produktu [mm]
230 x 160
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.41
Długość
230
Głębokość
160
Wysokość
15
Nasza cena
42,89 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,9/5
17 recenzji
 • 5
  16
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Małgorzata K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-12-19
  Książka fenomen. Naprawdę nigdy nie czytałam tak lekkiej i jednocześnie trafiającej w punkt książki, gdzie tłumaczy się prostym językiem mechanizmy stresu, lęku i zmartwienia...Emocje i Mózg - połączenie bardzo silne, ale dzięki tej książce można zyskać świadomość skąd biorą się nasze reakcje, oceny sytuacji i jak to wszystko postrzegamy (świadomie i nieświadomie). Super, polecam, bo naprawdę może pomóc każdemu w zrozumieniu swych odczuć.
 • Izabela K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-07-29
  Polecam! Poznać to jak działa nasz mózg i jak wiele ma "do powiedzenia" w naszym codziennym funkcjonowaniu. Szczególnie zaciekawiły mnie sposób pracy ciała migdałowatego. polecam! polecam!
 • Magda K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-07-22
  Ważna pozycja dla osób, które zmagają się z zaburzeniami lękowymi i szukają odpowiedzi, skąd się to bierze. Książka jest napisana bardzo przystępnym językiem.
 • Agnieszka J. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-05-28
  Książka pomogła mi w zrozumieniu moich lęków. Polecam.
 • Kamila P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-01-24
  Zalękniony mózg. Jak dzięki sile neuronauki pokonać zaburzenia lękowe, ataki paniki i zamartwianie się to pozycja, którą kupiłam za rada mojej koleżanki. Nie żałuję. Książka umiliła mi kilak minionych wieczorów, a w takcie lektury nawet pozaznaczałam sobie najważniejsze dla mnie motywujące, inspirujące fragmenty. Na pewno jeszcze nie raz nie dwa do niej wrócę. Bardzo mi pomogła, taka dobra przyjaciółka. Poza tym odpowiada mi styl językowy jakim posługuje się autor, o trudnych rzeczach pisze lekko i naprawdę miło się to czyta. Polecam.
 • Martyna Z. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-01-21
  Książka „Zalękniony mózg. Jak dzięki sile neuronauki pokonać zaburzenia lękowe, ataki paniki i zamartwianie się” to moje najnowsze odkrycie i uważam ją za nieocenione źródło wiedzy. Nie ma co się dziwić, ze to światowy bestseller który zgarnia same dobre opinie. Ja także jestem zachwycona pod każdym niemal możliwym względem. Oprawa graficzna na plus, przekaz na plus, cena w porządku. Nie ma  totalnie żadnych zastrzeżeń, wobec czego nie pozostaje mi nic innego jak polecić.
 • Janina F. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-01-21
  Pozycja „Zalękniony mózg. Jak dzięki sile neuronauki pokonać zaburzenia lękowe, ataki paniki i zamartwianie się” to must have dla osób, które wiecznie się czymś martwią – takie jest moje zdanie. Sama  należę do grona takich osób i ta pozycja bardzo mi pomogła. Jest pięknie napisana, fajnym językiem, momentami zabawna, aczkolwiek na najwyższym merytorycznym poziomie. Poza tym szata graficzna wow. Osoba odpowiedzialna za szatę graficzną wykonała naprawdę kawał dobrej roboty,. Nie pozostaje mi nic innego jak polecić z całego serducha,
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
0,00 zł
766105
Ładowanie...