Zalękniony mózg (Catherine M. Pittman) - tantis.pl
Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Zalękniony mózg

Catherine M. Pittman, Elizabeth M. Karle

(okładka miękka)

5/5
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Liczba stron: 272

Produkty powiązane:

-20%

46,99 zł

37,79 zł

oszczędzasz 9,20 zł (20%)

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomat 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Cena minimalna: 33,02 zł 🛈

Opis

Życie w ciągłym lęku jest wyniszczające nie tylko dla organizmu doświadczającego permanentnego strachu, ale i dla całego otoczenia cierpiącego. Nerwowość, przyspieszone tętno, ataki paniki, napięcie mięśniowe i emocjonalne, frustracja i depresja jako ich następstwa – to wszystko powoduje, że choroba staje się bardzo uciążliwa. Współczesna cywilizacja, zagrożenie epidemiologiczne, niepewna sytuacja na rynku pracy, kryzys gospodarczy, osobiste problemy i nieprzepracowane traumy potęgują odczuwanie lęku.

Czym jest lęk i jak odróżnić go od strachu, który może być przydatną emocją? Ten pierwszy związany jest z przewidywaniem nadchodzącego z zewnątrz lub pochodzącego z wewnątrz organizmu niebezpieczeństwa, objawiający się jako niepokój, uczucie napięcia, skrępowania czy zagrożenia. Strach zaś jest procesem pochodzącym z zewnątrz, związany z bezpośrednim zagrożeniem lub bólem – może on być zatem motywujący i pełnić funkcję ochronną w niebezpiecznych sytuacjach.

Osoby, które zmagają się z napadami lęku, często nie są świadome mechanizmów ich powstawania. Poznanie tych elementów z dziedziny neuronauki może pomóc w radzeniu sobie z tymi nieprzyjemnymi odczuciami. Lęk rodzi się w ciele migdałowatym odpowiadającym za reakcje na zewnętrzne bodźce typu „walcz lub uciekaj” oraz w korze mózgowej związanej z naszymi myślami, czyli zamartwianiem się, obsesjami i ruminacjami. Ale współczesna wiedza o budowie mózgu pozwala nam wreszcie przejąć nad nim kontrolę.

Autorki Catherine Pittman i Elizabeth M. Karle wskazują na sprawdzone strategie walki z lękiem, w zrozumiały i przystępny sposób omawiają jak powstaje lęk w mózgu i jak wykorzystać tę wiedzę w praktyce. Książka zawiera ćwiczenia i wskazówki, które uczą m.in., jak rozpoznawać i eliminować objawy nadchodzącej paniki, wyciszać lęk przed zaśnięciem czy modyfikować negatywne schematy myślowe – a tym samym odzyskać panowanie nad własnym życiem.

Catherine Pittman jest profesorem nadzwyczajnym Saint Mary’s College w Notre Dame w stanie Indiana. Jako psycholog kliniczny specjalizuje się w leczeniu uszkodzeń mózgu i zaburzeń lękowych, prowadzi też prywatną praktykę w South Bend. Jest członkiem Anxiety and Depression Association of America (ADAA). Organizuje warsztaty i seminaria dotyczące lęku i stresu.

Elizabeth M. Karle zarządza księgozbiorem Cushwa-Leighton Library w Saint Mary’s College w Notre Dame. Współpracując z Catherine Pittman, dzieli się nie tylko wynikami badań naukowych, lecz także własnym doświadczeniem osoby cierpiącej na zaburzenia lękowe.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 766105
Tytuł Zalękniony mózg
Autor Catherine M. Pittman, Elizabeth M. Karle
Wydawnictwo Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Liczba stron 272
Data premiery 2018-05-15
Rok wydania 2018
Wymiary produktu [mm] 230 x 160
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.41
Cena detaliczna 46,99 zł
Nasza cena 37,79 zł

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Małgorzata K.

Klient zweryfikowany

5/5
| 19-12-2021 | Recenzja zweryfikowana
Książka fenomen. Naprawdę nigdy nie czytałam tak lekkiej i jednocześnie trafiającej w punkt książki, gdzie tłumaczy się prostym językiem mechanizmy stresu, lęku i zmartwienia...Emocje i Mózg - połączenie bardzo silne, ale dzięki tej książce można zyskać świadomość skąd biorą się nasze reakcje, oceny sytuacji i jak to wszystko postrzegamy (świadomie i nieświadomie). Super, polecam, bo naprawdę może pomóc każdemu w zrozumieniu swych odczuć.

Izabela K.

Klient zweryfikowany

5/5
| 29-07-2021 | Recenzja zweryfikowana
Polecam! Poznać to jak działa nasz mózg i jak wiele ma "do powiedzenia" w naszym codziennym funkcjonowaniu. Szczególnie zaciekawiły mnie sposób pracy ciała migdałowatego. polecam! polecam!

Magda K.

Klient zweryfikowany

5/5
| 22-07-2021 | Recenzja zweryfikowana
Ważna pozycja dla osób, które zmagają się z zaburzeniami lękowymi i szukają odpowiedzi, skąd się to bierze. Książka jest napisana bardzo przystępnym językiem.

Agnieszka J.

Klient zweryfikowany

5/5
| 28-05-2021 | Recenzja zweryfikowana
Książka pomogła mi w zrozumieniu moich lęków. Polecam.

Kamila P.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 24-01-2021 | Recenzja zweryfikowana
Zalękniony mózg. Jak dzięki sile neuronauki pokonać zaburzenia lękowe, ataki paniki i zamartwianie się to pozycja, którą kupiłam za rada mojej koleżanki. Nie żałuję. Książka umiliła mi kilak minionych wieczorów, a w takcie lektury nawet pozaznaczałam sobie najważniejsze dla mnie motywujące, inspirujące fragmenty. Na pewno jeszcze nie raz nie dwa do niej wrócę. Bardzo mi pomogła, taka dobra przyjaciółka. Poza tym odpowiada mi styl językowy jakim posługuje się autor, o trudnych rzeczach pisze lekko i naprawdę miło się to czyta. Polecam.

Martyna Z.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 21-01-2021 | Recenzja zweryfikowana
Książka „Zalękniony mózg. Jak dzięki sile neuronauki pokonać zaburzenia lękowe, ataki paniki i zamartwianie się” to moje najnowsze odkrycie i uważam ją za nieocenione źródło wiedzy. Nie ma co się dziwić, ze to światowy bestseller który zgarnia same dobre opinie. Ja także jestem zachwycona pod każdym niemal możliwym względem. Oprawa graficzna na plus, przekaz na plus, cena w porządku. Nie ma  totalnie żadnych zastrzeżeń, wobec czego nie pozostaje mi nic innego jak polecić.

Janina F.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 21-01-2021 | Recenzja zweryfikowana
Pozycja „Zalękniony mózg. Jak dzięki sile neuronauki pokonać zaburzenia lękowe, ataki paniki i zamartwianie się” to must have dla osób, które wiecznie się czymś martwią – takie jest moje zdanie. Sama  należę do grona takich osób i ta pozycja bardzo mi pomogła. Jest pięknie napisana, fajnym językiem, momentami zabawna, aczkolwiek na najwyższym merytorycznym poziomie. Poza tym szata graficzna wow. Osoba odpowiedzialna za szatę graficzną wykonała naprawdę kawał dobrej roboty,. Nie pozostaje mi nic innego jak polecić z całego serducha,

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat 24/7
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...