Xi

Wybrana

KIEDY JEST TEN MOMENT, W KTÓRYM TRACISZ KONTROLĘ NAD SWOIM ŻYCIEM I ZISZCZA SIĘ NAJCZARNIEJSZY SCENARIUSZ? Komisarz Iwona Banach jest szefem zespołu realizującego zatrzymania osób. Podczas jednej z takich realizacji ginie jej kolega z zespołu, a ona sama zabija napastnika. Obarczona odpowiedzialnością za nieudaną akcję zostaje dyscyplinarnie zwolniona z policji, w tym samym czasie opuszcza ją wiCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Filia
 • Data premiery: 2023-03-22
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 384
 • Wymiary: 206 x 135

KIEDY JEST TEN MOMENT, W KTÓRYM TRACISZ KONTROLĘ NAD SWOIM ŻYCIEM

I ZISZCZA SIĘ NAJCZARNIEJSZY SCENARIUSZ?

Komisarz Iwona Banach jest szefem zespołu realizującego zatrzymania osób. Podczas jednej z takich realizacji ginie jej kolega z zespołu, a ona sama zabija napastnika. Obarczona odpowiedzialnością za nieudaną akcję zostaje dyscyplinarnie zwolniona z policji, w tym samym czasie opuszcza ją wieloletni partner.

Była policjantka z wilczym biletem jest łakomym kąskiem dla ludzi z półświatka i kiedyś musi nastąpić ten moment, gdy zostawiona sama sobie, zmieniając prace na coraz gorsze stoczy się na samo dno i nie będzie miała wyjścia.

Jak nisko trzeba upaść, żeby móc się odrodzić jako człowiek? Ile można dać siebie, kiedy nie ma się już niczego?

PIERWSZA CZĘŚĆ NOWEJ SERII KRYMINALNEJ AUTORA BESTSELLERÓW!

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3345278
Tytuł
Wybrana
Wydawnictwo
Liczba stron
384
Data premiery
2023-03-22
Rok wydania
2023
Wymiary produktu [mm]
206 x 135
Okładka
miękka
Waga Produktu [kg]
0.39
Długość
206
Głębokość
206
Wysokość
135
Nasza cena
30,89 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,9/5
7 recenzji
 • 5
  6
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Tatiasza i. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-05-03
  „Nie wiesz, jak to jest sięgnąć dna... Nie wiesz, ile jest się w stanie zrobić, żeby się z niego dźwignąć i nigdy więcej tam nie osiąść”. Komisarz Iwona Banach podczas interwencji zabija napastnika, który wcześniej zastrzelił jej kolegę. Na nią spada odpowiedzialność za nieudaną akcję. Zostaje dyscyplinarnie zwolniona z policji, jakby tego było mało, po wielu wspólnych latach opuszcza ją, bez słowa wyjaśnienia wieloletni partner. Zostawiona sama sobie staje się celem ludzi z półświatka, których do tej pory ścigała. Jej życie kompletnie się wali, a ona sama krok po kroku zmierza w stronę dna. Czy będzie w stanie z niego się podnieść? Stojąc, nad przepaścią dostaje propozycję od gangsterów, silnie przekonana, że nie ma dla niej odwrotu, przyjmuje ich propozycję współpracy. Czy była komisarz poradzi sobie w przestępczym półświatku? Akcja powieści toczy się dość dynamicznie, intryguje i niepokoi. Wyraźnie czujemy delikatne napięcie, które wzrasta z rozwojem wydarzeń. Autor ma przyjemne, lekkie pióro, okraszone szczyptą dobrego humoru. Ciekawie wykreowani bohaterowie, nietuzinkowe, wyraziste, charakterne osobowości. Do Iwony poczułam ogromną sympatię to twarda, odważna, silna, inteligentna, niepokorna, charyzmatyczna kobieta. Ma za sobą bolesne przeżycia. I Kura, bardzo mnie jego postać zaintrygowała. Dialogi między tą parą zasługują na duży plus, wywołały uśmiech. Powieść od pierwszych stron całkowicie wciąga, jest to rewelacyjny początek nowej serii. Napięcie wibruje, liczne zwroty akcji, niedopowiedzenia, tajemnice. Autor porusza szereg trudnych, złożonych problemów, handel ludźmi, narkotyki, prostytucja, nadużycia, przemoc, niebezpieczni ludzie. W to wszystko zostaje wrzucona nasza bohaterka. Zostaje uwikłana w sprawy, które przerosłyby niejednego. Musi podjąć trudne decyzje i mierzyć się z ich konsekwencjami. Skomplikowana, intrygująca, bardzo realnie opowiedziana historia. Autor zadbał o każdy szczegół i odpowiednią, niepokojącą atmosferę. I to zaskakujące zakończenie... uch, tyle pytań bez odpowiedzi. Już z niecierpliwością czekam na kontynuację. Zdecydowanie polecam.
 • Agnieszka N. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-04-12
  "Wybrana" to 4 tytuł autora, który mam przyjemność poznać i, poza "Skruchą" i "Krzywdą", które tworzyły spójną całość, ciągle jestem zaskakiwana. Zupełnie nie spodziewałam się tak mrocznego klimatu. Powyższa książka rozpoczyna nam nowy cykl, którego główną bohaterką jest komisarz Iwona Banach. Podczas jednej z akcji, w których uczestniczyła ginie jej kolega z zespołu, za co Iwona ponosi odpowiedzialność i zostaje dyscyplinarnie wydalona ze służby. Zdarzenie to zbiega się w czasie z opuszczeniem jej przez wieloletniego partnera. Życie Iwony zupełnie się rozsypuje, ale z uczucia beznadziei wyciąga ją pewien człowiek z półświatka, który składa jej intratną propozycję. Ta propozycja i łatwość podjęcia decyzji przez Iwonę była mi niczym sól w oku i nie mogłam zaakceptować przejścia na drugą stronę barykady. Niezrażona czytałam jednak dalej, by wszystkie elementy niczym układanka zaczęły się układać, wskakiwać na swoje miejsce, tworząc zrozumiały obraz całości. I co zrobił z tym autor na koniec? Wpadł niczym huragan i zburzył mi pięknie ułożony obraz. ? Nie czuję jednak zawodu, a zupełne zaskoczenie i nie mogę wyjść z szoku. Wiem, że nie ma opcji, bym nie poznała kontynuacji tej serii. Czego możecie się spodziewać po "Wybranej"? Dusznego klimatu, pełnego grozy, przemocy, brutalności świata przestępczego, ciągłego napięcia i nieprzewidywalności. Za każdym razem, gdy czułam, że gorzej być nie może, że to zupełne dno, z którego główna bohaterka musi się odbić, autor niczym mistrz tworzenia skomplikowanej fabuły mówił mi: "to patrz!". Czułam się, jakbym śniła niekończący się koszmar. Koszmar, który wciąga i nie daje i sobie zapomnieć. Chyba do końca życia ferma drobiu będzie nasuwała mi jedno skojarzenie. Polecam fanom mocnych wrażeń!
 • Ewelina P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-04-11
  Książka wywarła na mnie spore wrażenie. Jest dopracowana w najdrobniejszych szczegółach, które nie wyglądają na przekombinowane, tylko na naturalne. Główna bohaterka to twarda sztuka, choć miewa czasem małe załamanie nerwowe. Jest policjantką, więc opanowanie, planowanie i szybkie wyjście z nadzwyczajnych sytuacji nie są jej obce. Z powodu krótkich włosów wygląda na chłopczycę, i może dlatego reszta kumpli ma do niej szacunek. Na początku książki do wezwania przygotowuje się zwyczajnie, jednak wszystkie szczegóły i opisy sugerują, że tym razem coś się wydarzy. I od tego momentu dzieje się naprawdę sporo i za każdym wątkiem stoi znak zapytania. Dojdzie do sytuacji, kiedy zmuszona będzie użyć broni. Ze splotu dziwnych wydarzeń straci przez to pracę. Wracając z akcji do domu zauważy dziwną wiadomość, po której jej wybranek zniknie. Wszędzie widać tutaj spisek, nic nie jest dla nikogo jasne, a matka zamiast ją pocieszyć, wychodzi na osobę chorą psychicznie.
  Bardzo łatwo idzie wszystkim osądzanie jej, choć głównych dowodów nie podają. W międzyczasie napominają o zaginięciu jej Krzysztofa i tutaj można obrać kilka opcji odnośnie jego zniknięcia. Ona przyparta do muru zmienia pracę jak skarpetki. Co jedna to bardziej zagmatwana, aż trafi na prawdziwe bagno. Według pewnego bohatera każdy ma swoją cenę, tylko trzeba zacząć mu ją odpowiednio przedstawiać. Następnie potwierdzi się teza, że człowiek do wszystkiego może się przyzwyczaić, jeśli nie ma wyjścia. Przekonamy się o tym, że im ktoś bogatszy, tym jego mózg jest bardziej zepsuty. Nie ma również takich przekrętów, które prędzej czy później by się nie wydały. Nasza postać o wszystko musi tutaj walczyć, gdyż wie, że tylko jej samej na siebie samej może zależeć najbardziej. Pytanie tylko brzmi, czy ktoś tu robi ją w balona, czy faktycznie życie człowieka samo może się zmienić diametralnie bez interwencji drugiej osoby? Na myśl przychodzi mi tutaj stwierdzenie, by nie osądzać drugiego tą samą miarą, gdyż wielu z nich przeszło większe piekło, tylko o tym nie mówi. I na podstawie tych wszystkich scen z książce można podpiąć ją pod dwuwątkową. Co prawda koniec niezbyt jest do przewidzenia i co nie co łączy ze sobą. Czyta się ją bardzo szybko, każdy rozdział to osobna opowieść o innej osobie. Historia bardzo wciąga, gdyż pytania co rusz się tutaj mnożą i mamy wrażenie, że nigdy się nie skończą. Zawody ukazane są bardziej od negatywnej strony, by pokazać, że w nawet najprostszej pracy może być pełno brudów. Bohaterka ma tutaj haki na innych, dlatego niekiedy ktoś jej tu ulega. Prawie wszędzie mamy ciemne interesy, brudne pieniądze lub ich brak, z dodatkiem ukazania w delikatnej wersji wykorzystywania kobiecego ciała bez względu na wiek. Te wszystkie informacje mnie tu szokowały, dlatego nie mogłam się od książki oderwać. Tak do końca nie należy tu nikomu ufać, tym bardziej osobom, które sprawiają wrażenie dobrych i niewinnych. Wszystkie za i przeciw przedstawi nam tu główna postać. Mnie mocno zaintrygowała, dlatego bardzo ją polecam!
 • Mommy_and_books Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-03-29
  "Wybrana" to wyjątkowy thriller Marka Stelara, który pochłonęłam w ciągu jednego dnia. Główna bohaterka mnie do siebie przekonała. Jej postawa mnie zachwyciła. Pomimo ciężkich przeżyć nie poddała się i ostro idzie do przodu. Nie cofnie się przed niczym. Pokazała mi, że żadnej pracy się nie boi. Zwolniona z wysokiego stanowiska potrafiła pracować jako ochrona butiku czy nawet jako stróż na parkingu. Co zrobi, gdy pewnego razu przyjdzie do niej starszy pan z propozycją nie do odrzucenia. Czy podejmie ogromne ryzyku? W razie wpadki pójdzie siedzieć do więzienia na 15 lat. Czy warto brnąć w takie szambo?
  Naszą bohaterką jest Iwona Banach. Pracuje w policji. Jest komisarzem. Pewnego razu traci stanowisko i zostaje usunięta z "firmy". Dlaczego? Komu zależało, żeby już tam nie pracowała? Teraz jest łatwym celem dla przestępców. Oprócz problemów z pracą ma także problemy osobiste. Przeszła przez prawdziwe piekło, ale o tym przeczytacie sami. Do tego wszystkiego zaginął jej życiowy partner. Matka ma demencje. Czasami bywa bardzo wredna dla swojej córki. Nasza bohaterka nie poddaje się i chce pokazać wszystkim, że jeszcze coś znaczy. Podobają mi się teksty wypowiadane przez Iwonę. Ta dziewczyna nie da sobą pomiatać. W nowej robocie pewien młody człowiek będzie mówił na nią "Mamuśka". Dlaczego akurat tak?
  Jestem zachwycona całą historią i już się nie mogę doczekać kolejnej części. "Wybraną" Marek Stelar zapoczątkował nową wyśmienitą serię.
  Nie oderwiecie się od czytania. Fabuła powali was na kolana. Końcówka książki zatrzyma wasze serca i spowoduje utratę oddechu. Zakończenie to doskonała wisienka na torcie. Czytając ją, dosłownie miałam gęsią skórkę na całym ciele. Mam nadzieję, że kolejna część będzie również pyszna jak ta.
  Doskonała fabuła, wartka akcja i bohaterka jak marzenie sprawiają, że warto zajrzeć do "Wybranej".
  Będzie mocno, będzie grubo, fantastycznie i bardzo niebezpiecznie.
  Musicie uważać na "Mamuśkę", gdy nadepniecie jej na ogon, to lepiej uważajcie na siebie.
  "Wybrana" to moim zdaniem wielka czytelnicza bomba. Nigdy nie można być pewnym kiedy wybuchnie. Mnóstwo emocji i niebezpiecznych sytuacji. Poznacie ludzi, od których należy trzymać się jak najdalej.
  Czy jesteście gotowi poznać Iwonkę vel "Mamuśkę"? Zapnijcie pasy i zacznijcie jazdę wprost do prawdziwego piekła.
  Autor Marek Stelar w swoim najnowszym dziele poruszył bardzo ważny, trudny i niebezpieczny temat, który niestety obecnie jest na czasie. Dla milionerów i bogatych ludzi nie ma rzeczy niemożliwych. Płacą i mają dosłownie, to co chcą i jak chcą. Zaciekawiłam? Odsyłam was do książki "Wybrana".
 • Paula C. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2023-03-28
  Podczas ostatniej akcji Komisarz Iwony Bonach dzieje się zdecydowanie za dużo. Kobieta zabija napastnika, ale również ginie jej kolega z zespołu. Iwona krótko po tym incydencie zostaje wydalona z policji. Wszystko zaczyna się komplikować, a na domiar złego zaczynają interesowność się nią ludzie z półświatka. Dostaje propozycję nie do odrzucenia…

  Skusiła mnie piękna okładka i nie żałuję. Nie czytałam żadnej książki tego autora więc to moje pierwsze spotkanie, i nie żałuję. Pióro przypadło mi do gustu. Czyta się lekko, historia fajna, jak dla mnie mogło by być więcej krwawych opisów. Czekam na kolejne części.

  Iwona „Mamuśka” dawała radę. Lubię takie postaci w książkach, a jeszcze bardziej z takim charakterem. Jeśli chodzi o duet Iwony i Kury? Uwielbiam. Słowne potyczki, dogryzanie, ich przygody i sytuacje w których kobieta ratowała chłopakowi tyłek? Mistrzowskie.

  Dobrze wykreowani bohaterowie z którymi czytelnik w jakimś stopniu się zżywa. Nawet tych ze „złej strony mocy” polubiłam.

  Na plus również zasługuje fakt, jak dobrze autor przygotował się do tej książki, ogółem wiedza na temat samoobrony, walk, broni czy pracy policji. Jak najbardziej na plus. Wszystko czytało się tak dobrze, że na podstawie „Wybranej” powstałby świetny serial.

  Książka zaskakująca, trzymająca w napięciu, to jedna z tych, które tak dobrze się czyta, że nie chcesz kończyć, a jednocześnie już chcesz się dowiedzieć jak to wszystko się zakończyło. Serdecznie polecam!
 • Kamila Z. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-03-24
  Komisarz Iwona Banach od zawsze kochała swoją pracę i to mimo wszelkich jej cieni. Każdy szczebel kariery pokonywała z uporem własną ciężką pracą nigdy nie idąc na skróty. Kobieta jest szefową niewielkiej grupy której głównym zadaniem jest zatrzymywanie osób poszukiwanych. Niestety , podczas jednej z nich śmierć ponosi jeden z funkcjonariuszy zaś sama Banach zabija poszukiwanego mężczyznę. W wyniku dość osobliwego postępowania dyscyplinarnego pani komisarz traci pracę w ukochanej formacji, a to dopiero początek jej kłopotów. Życie prywatne Iwony, choć wcześniej stabilne rozpada się z dnia na dzień po tym jak znika wieloletni partner kobiety -Krzysztof. Sprawa jest tym bardziej niepokojąca, że nie zniknęły ubrania , telefon i inne rzeczy należące do mężczyzny. Wychodząc z domu zabrał on ze sobą jedynie służbowy laptop. Ukochanej zaś pozostawił lakoniczną wiadomość- Kocham i przepraszam. By przetrwać nasza bohaterka zaczyna przyjmować różne, coraz bardziej uwłaczające jej wykształceniu posady. Dodatkowo zaczynają się nią interesować ci których wcześniej sama pomogła zamknąć w więzieniu. Czy desperacja Iwony okaże się na tyle silna, że ta złamie wszystkie zasady, których do tej pory niezłomnie przestrzegała? Czy da się wciągnąć w machinę rządzącą przestępczością zorganizowaną? Tego musicie się dowiedzieć sami. "Wybrana" to moje pierwsze pełnowymiarowe spotkanie z twórczością Marka Stelara, wcześniej zdarzało mi się czytać jedynie antologie w których autor opublikował krótkie opowiadania, jednak jego najnowsza książka wydała mi się bardzo kusząca, choć szczerze mówiąc nie wiedziałam czego właściwie się spodziewać. Tymczasem otrzymałam naprawdę świetnie napisany, dynamiczny, pełen nieoczywistych zwrotów akcji kryminał z bardzo wyrazistą główną postacią kobiecą w który wciągnęłam się od pierwszego przeczytanego zdania. Tu nie ma miejsca na nudę i zbyt długie nic nie wnoszące opisy ,rozdziały zaś zdają się znikać jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Mogę śmiało powiedzieć, że znalazłam w tej fabule dosłownie wszystko. Trudne złożone sprawy w których nic nie jest takie jak się wydaje, mroczne tajemnice, trudną przeszłość i świetnie wykreowanych bohaterów z krwi i kości. A wszystko to zakończone elektryzującym finałem, który sprawia, że wprost nie mogę się doczekać kolejnej części tej serii. Gorąco polecam.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 18. czerwca, wtorek
0,00 zł

Produkty od autora:


3345278
Ładowanie...