Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Uwięzieni w słowach rodziców. Jak uwolnić się od zaklęć, które rzucano na nas w dzieciństwie

Agnieszka Kozak, Jacek Wasilewski

(okładka miękka)

5/5
Znasz ten produkt? Podziel się opinią i zgarnij 100 zł!
Wydawnictwo: Onepress
Liczba stron: 376

Kup w zestawie:

-35%

54,90 zł

35,75 zł

oszczędzasz 19,15 zł (35%)

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomaty 24/7 11,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Poczta Polska 10,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 10,99 zł

Opis

Słowa mogą dawać wsparcie lub głęboko ranić. "Uwięzieni w słowach rodziców. Jak uwolnić się od zaklęć, które rzucano na nas w dzieciństwie" to poradnik psychologiczny, zapewniający wsparcie po trudnych doświadczeniach z dzieciństwa. Człowiek od początku życia jest otoczony słowami. Dzięki nim zdobywa wiedzę o świecie i kształtuje swój światopogląd. Dzieci są bardzo podatne na przekaz, który napływa do nich ze strony rodziców, dziadków lub opiekunów. Przedszkole oraz szkoła dodatkowo wpływają na kształtowanie tożsamości i stylu życia. W ten sposób ludzie powoli uczą się spełniania oczekiwań społecznych. To słowa tworzą wzorce myślenia, towarzyszące człowiekowi przez całe życie.

Słowo nie zawsze jednak zostaje użyte w dobrym celu. Czasami również krzywdzi, przekazując złe poglądy lub wpływając na uczucia. Można mówić dzieciom, że mężczyzna nigdy nie płacze, więc chłopiec później tłumi swoje emocje. Słowa zabierają też odwagę, gdy cały czas krytykuje się podopiecznego, który przez to nie potrafi wyrażać własnego zdania. Podczas źle prowadzonej rozmowy, rodzice nieświadomie potrafią wpłynąć na dziecięcą osobowość, zmieniając ją na wiele lat.

Jak poradzić sobie z niezwykłymi słowami, mocno wpływającymi na człowieka? "Uwięzieni w słowach rodziców. Jak uwolnić się od zaklęć, które rzucano na nas w dzieciństwie" to publikacja wyjaśniająca, w jaki sposób przezwyciężyć ich działanie. Uświadamiając sobie, które słowa wpływają na zachowanie człowieka, możliwa jest zmiana. Niszczycielska moc znika, gdy ludzie zaczynają korzystać z uzdrawiających słów. Zrzucając z siebie złe, masz szansę odwołać się do dobrego słowa i w ten sposób zbudować nową rzeczywistość, w której wreszcie możesz być sobą. Autorzy tego poradnika przekazują wiedzę, ułatwiającą uzdrowienie osobowości człowieka.

Autorzy przychodzą z pomocą wszystkim czytelnikom, którzy w dzieciństwie doświadczyli działania krzywdzących słów. Badacze specjalizują się w tematyce związanej z psychologią i językiem. Agnieszka Kozak jest znaną psychoterapeutką, popularyzującą porozumienie bez przemocy. Pisze książki psychologiczne oraz tworzy programy rozwojowe. Natomiast Jacek Wasilewski to doświadczony socjolingwista, badający wpływ języka na relacje międzyludzkie. Opracowuje strategie komunikacji dla firm. Ponadto jest wykładowcą Uniwersytetu Warszawskiego.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 3242155
Tytuł Uwięzieni w słowach rodziców. Jak uwolnić się od zaklęć, które rzucano na nas w dzieciństwie
Autor Agnieszka Kozak, Jacek Wasilewski
Wydawnictwo Onepress
Język wydania polski
Język oryginału polski
Liczba stron 376
Data premiery 2022-05-24
Rok wydania 2022
Wymiary produktu [mm] 208 x 140
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.45
Cena detaliczna 54,90 zł
Nasza cena 35,75 zł
Powiązane tematy: Bestseller

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Stanisław U.

5/5
| 08-08-2022
To bardzo mądra i rzeczowa książka. Jeśli nie wiecie, gdzie tkwi źródło waszych kompleksów to prawdopodobnie w domu właśnie. Polecam przeczytać skrzywdzonym dzieciom i wszystkim rodzicom, którzy powielają błędy swoich rodziców, bo to jest pętla, nie miejcie żadnych złudzeń. Książka potrzebna i dobra, również jako odnośnik do komunikacji bez przemocy, komunikacji miłości, a także po prostu trafnej i przemyślanej komunikacji w różnych kręgach.

Aneta B.

5/5
| 04-08-2022
Nie spodziewałam się chyba, jak wiele przykrości sprawiały mi słowa rodziców, dopóki nie zaczęłam w siebie wątpić i głupio powtarzać niektóre zwroty w kierunku innych ludzi i ich ranić. To takie przykre, że zupełnie bez świadomości ich mocy, rzucano w nas te słowa, a my robimy tak samo. Tę książkę powinni przeczytać po prostu wszyscy, bo naprawdę wiele się nasłuchaliśmy, a teraz to po prostu utrudnia nam funkcjonowanie i nawet pracę nas sobą, jeśli się takiej podejmiemy. Książka to totalny must have dla wszystkich, którzy chcą się od tych słów po prostu uwolnić.

Lidia E.

5/5
| 31-07-2022
Świetna książka, która zwraca uwagę na najważniejszą i jednocześnie najprostszą rzecz w komunikacji, w wychowaniu, w relacjach, wszędzie - czyli na słowa. Zanim zaczniemy się zagłębiać w różne nurty komunikacji czy wychowania właśnie, warto zacząć od tego podręcznika. Czyli czego absolutnie nie mówić, a to nie takie proste, kiedy strzelamy bezmyślnie słowami, tak samo jak nasi rodzice wypluwali w naszą stronę różne ludowe "mądrości". Pewnie w większości nikt nie miał i nie ma złych intencji, a jednak może czynić innym wielką krzywdę. Książka bardzo mądra, dobrze napisana i wraca do postaw pracy ze sobą, czyli do tego jak odegnać od siebie zły urok słów naszych rodziców. Bardzo polecam!

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomaty 24/7
czas dostawy
4. października, wt. — 5. października, śr.
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
5. października, środa
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
4. października, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
4. października, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
4. października, wtorek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
5. października, środa
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
5. października, środa
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
4. października, wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...