Xi
 » Jacek Wasilewski

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Jacek Wasilewski

   (7 produktów)

  Bezecnik gramatyki polskiej

  Jacek Wasilewski, Joanna Star Czupryniak

  (okładka twarda)

  29,99 
  Wysyłka 24 godziny

  Mała książeczka o współpracy

  Jacek Wasilewski, Victor Wekselberg

  (okładka miękka)

  32,89 
  Wysyłka 24 godziny

  Rozmowy przy stole

  (okładka twarda)

  27,19 
  Wysyłka 24 godziny

  Plakaty

  Jacek Wasilewski, Wasilewski Mieczysław

  (okładka twarda)

  12,79 
  Wysyłka 24 godziny

  BAŚNIE WOLNEGO RYNKU

  Jacek Wasilewski

  (okładka miękka)

  47,59 
  Wysyłka 24 godziny

  SWIADOMOSC ZMIAN GLOBALIZACYJNYCH NA POL...-SCHOLAR

  Jacek Wasilewski

  (okładka miękka)

  23,79 
  Wysyłka 24 godziny

  Jacek Wasilewski

  Dr Jacek Wasilewski to znany socjolingwista i autor książek popularnonaukowych o języku. Jest wykładowcą Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Instytutu Kultury i Komunikowania SWPS w Warszawie. Ponadto współpracuje z różnymi firmami, przygotowując strategie komunikacji, uczy prowadzenia wystąpień publicznych i jest scenarzystą programów telewizyjnych.

  Dr Jacek Wasilewski ukończył studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim, a także scenariopisarstwo w Szkole Filmowej w Łodzi. W 2004 r. obronił pracę doktorską napisaną pod kierunkiem prof. Jerzego Bralczyka. W 2014 r. uzyskał habilitację. W swoich badaniach wyjaśnia przede wszystkim wpływ języka na relacje międzyludzkie i rozumienie różnych pojęć, a wśród nich można wymienić chociażby sprawiedliwość lub zaufanie.

  Ten uznany badacz zajmuje się retoryką i językiem mediów. Bierze udział w tworzeniu kampanii edukacyjnych oraz społecznych. Prowadził również wykład dla TEDx o wpływie języka na zdrowie oraz bezpieczeństwo. Dołączył także do Komisji Żywego Słowa Rady Języka Polskiego. Czasami prowadzi gościnnie wykłady na różnych uczelniach, wśród których można wymienić Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Gdański. Ponadto wykonuje ekspertyzy dla sądów, stacji medialnych oraz innych organizacji.

  "Uwięzieni w słowach rodziców" - poradnik autorstwa Agnieszki Kozak i Jacka Wasilewskiego. Badacze wyjaśniają, jak język używany przez rodziców wpływa na tożsamość, a następnie styl życia dziecka. Opisują współczesną edukację oraz typowe wzorce myślenia współczesnego społeczeństwa. Przede wszystkim jednak autorzy podpowiadają czytelnikom, w jaki sposób można poradzić sobie z krzywdzącymi słowami, słyszanymi w dzieciństwie, które niejednokrotnie wywierają wpływ na dorosłe życie człowieka.

  Ładowanie...