Xi
 » Książki  » Nauki ścisłe, medycyna  » Biologia, ekologia

Grzyby od wieków zdumiewają badaczy świata natury. Zadziwiają naukowców wyjątkowymi zdolnościami adaptacyjnymi, produkują substancje o niezwykłym działaniu, a także pomagają w utrzymaniu równowagi przyrody. "Strzępki życia" Merlina Sheldrake'a przekazują wiedzę o świecie grzybów, pomagając czytelnikowi zrozumieć, jak ważne miejsce w naturze zajmują te istoty i czym tak naprawdę są. Ziemia bez nich byłaby zupełnie innym miejscem, a może nawet nie przetrwałoby na niej życie!

O czym są "Strzępki życia"? Zobacz zdumiewające królestwo grzybów!

Czym są grzyby? Te istoty nie należą do roślin czy zwierząt. Grzyb jest czymś pomiędzy, stworzeniem łączących cechy roślinne i zwierzęce. Wygląda, jakby przybył na naszą planetę z innego świata! Ziemia obfituje w przeróżne gatunki grzybów, a praktycznie nie ma takiego miejsca, gdzie nie występowałby chociaż jeden z nich. Potrafią zamieszkać nawet w środku ludzkiego organizmu! To jednak jeszcze nie wszystko! Najnowsze badania udowadniają, że dzięki grzybom rośliny tworzą sieć komunikacji, która potrafi obejmować cały las.

Mogą być niewidoczne dla człowieka lub zajmować ogromną przestrzeń. Grzyby to prawdziwi zdobywcy. Przetrwają podróż kosmiczną, a nie zaszkodzi im brak tlenu czy promieniowanie. Dzięki nim powstaje wiele produktów spożywczych, w tym pieczywo i alkohol. Co ciekawe, grzyb rozwiązuje napotkany problem, chociaż... nie ma mózgu! Ponadto jest w stanie wpłynąć na decyzje podejmowane przez inne stworzenia. Ludzkość przez całą swoją historię korzysta z dobrodziejstw grzybów. Tworzy z nich lekarstwa, a także środki odurzające. Grzyb ma również zastosowanie w przemyśle, rozkładając szkodliwe odpady, ale wiele gatunków wciąż pozostaje dla człowieka tajemnicą.

"Strzępki życia" - opinie o publikacji odsłaniającej tajemnice przyrody

"Strzępki życia" przybliżają czytelnikowi zdolności wspaniałych istot, które są nieodłącznym elementem naszej rzeczywistości, chociaż często nie rzucają się w oczy. Dzięki tej publikacji zobaczysz, jak grzyby wpływają na swoje otoczenie i ile zawdzięczają im natura oraz ludzka cywilizacja. Na czytelnika czeka pełna zdumiewających faktów i wspaniałych ciekawostek wyprawa do krainy istot, które są niepozorne, ale niesamowicie pożyteczne. Zobacz, jak zdumiewające kształty oraz właściwości mogą mieć stworzenia występujące wszędzie, a mimo to wciąż nie do końca rozumiane przez człowieka!

Szukasz ciekawej literatury popularnonaukowej? Przejdź do kategorii "Książki", by wybrać ulubioną tematykę!

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

3430578
Ładowanie...