Xi
 » Książki  » Książki dla młodzieży  » Przygodowe i fantastyka

Najczęściej kupowane razem

Niewidziani. Zaginione Miasta. Tom 4
5/5
30,49 zł
2 produkty
wartość produktów w zestawie:
63,28 zł

"Niewidziani. Zaginione Miasta. Tom 4" Shannon Messenger to kolejna część serii dla wszystkich fanów Harry'ego Pottera.

Główna bohaterka książki to trzynastoletnia dziewczynka, której życie znacznie różni się od znanego pozostałym nastolatkom. Sophie to telepatka, która potrafi odczytywać myśli innych ludzi. Ta niesłychana zdolność jest z jednej strony fantastycznym, a z drugiej uciążliwym elementem. Jakie przygody i wyzwania tym razem pojawią się na drodze młodej bohaterki?

W książce "Niewidziani. Zaginione Miasta. Tom 4" Sophie musi uciekać, ale na szczęście nie jest sama i odnajduje wsparcie wśród przyjaciół z Zaginionych Miast. Wspólnie chcą dołączyć do Czarnego Łabędzia, choć wciąż nie opuszczają ich liczne wątpliwości i niewiadome związane z ta zagadkową organizacją. Bohaterowie uważają, że przyłączenie się do grupy pozwoli im poznać odpowiedzi na wszelkie nurtujące ich pytania. Okazuje się, że tajemnice, które udaje im się odkryć są bardzo zaskakujące i nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw...

Największa trudność tkwi w tym, że wrogowie nie odpuszczają i doprowadzają do wybuchu budzącej postrach zarazy, która zagraża bezpieczeństwu całego gatunku. Sophie wraz z przyjaciółmi walczą na wszelkie możliwe sposoby - również z pomocą nowych sojuszników. Niestety, każdy wybór niesie ze sobą pewne konsekwencje, a każdy nieodpowiednio wykonany ruch może okazać śmiertelnie niebezpieczny.

W celu dotarcia do prawdy młoda bohaterka musi podważyć całą swoją dotychczasową wiedzę, ponieważ za jej sprawą jej świat może zostać ocalony lub całkowicie zniszczony.

Cykl "Zaginione Miasta" to połączenie elementów "Alicji w Krainie Czarów", "Harry'ego Pottera" oraz "Władcy Pierścieni". Całość zachwyca szybką akcją oraz znakomicie wykreowanymi sylwetkami bohaterów. Przy takiej lekturze nie sposób się nudzić!

Shannon Messenger to mieszkająca na co dzień w południowej Kalifornii amerykańska pisarka. Ukończyła studia na University of Southern California. Studiowała sztukę, scenopisarstwo oraz produkcję filmów. Po zakończeniu edukacji postanowiła jednak, że będzie chciała zajmować się pisaniem książek dla dzieci. Jest autorką bestsellerów New York Timesa i USA Today , a także zdobywczynią wielu nagród. Publikacje jej autorstwa znalazły się na listach lektur wielu stanów, przetłumaczono je na wiele języków.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Grazyna L.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 09-11-2021 | Recenzja zweryfikowana
Jak wszystkie poprzednie części także i ten przeczytałam w 1 weekend <3 i jak zawsze mamy tu niesamowite zwroty akcji, mnóstwo sekretów i niespodzianek, fajne relacje między bohaterami (zwłaszcza Sofia i Keefe), jednym słowem wszystko czego szukam w książkach fantastycznych. Zauważyłam też nowe wątki, na przykład rozwinięte opisy uniwersum, wewnętrzne rozterki bohaterów. Z tego co wiem, seria ma więcej części niż te które są dostępne w Polsce, więc następne tomy zapowiadają się mega ciekawie :)

Julia B.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 09-11-2021 | Recenzja zweryfikowana
Jak dla mnie to zdecydowanie najlepszy tom, ale też najcięższy, najtrudniejszy pod względem emocji. W poprzednich częściach nie było tylu analiz psychiki bohaterów, ich lęków, samotności, niedoskonałości. Dla mnie bomba, mam 17 lat i chociaż uwielbiam całą serię, to poprzednie części były dla mnie trochę zbyt powierzchowne, takie historie dla relaksu. Taka poglębiona psychika dużo bardziej mnie interesuje i cieszę się, że autorka poszła w tym kierunku.

Sandra A.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 02-11-2021 | Recenzja zweryfikowana
Nie mogę zgodzić się z porównaniami do Alicji w Kranie Czarów albo Harrego Pottera, to jednak nie ta klasa, ale jako powieści rozrywkowe czyta się bardzo przyjemnie, także przez osoby dorosłe, do których należy też moja skromna osoba :). Podoba mi się rozwój głównych postaci, którzy dorastają z każdym kolejnym tomem i widać w nich coraz większą dojrzałość, echa doznanych przeżyć. Autorka wprowadza też wątki polityczne, rozwija świat przedstawiony, pamiętając o tym, że jej czytelnicy też są coraz starsi i można podnosić im poprzeczkę.

Dostawa

3174066
Ładowanie...