Xi

Umiejętności społeczne. Trening dla dzieci

Co robić, a czego się wystrzegać, by zdobyć przyjaciół i ich nie stracić? Jak odszyfrować wskazówki związane z mową ciała? Jak najlepiej podtrzymać rozmowę? Podobnie jak tabliczka mnożenia umiejętności społeczne nie są wrodzone – każde dziecko musi się ich nauczyć. Na szczęście 50 ćwiczeń zawartych w tej książce sprawi, że zdobywanie umiejętności społecznych stanie się łatwe i przyjemne!Książka "UCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Harmonia
 • Serie: Emocje dzieci
 • Data premiery: 2021-04-01
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 148
 • Wymiary: 235 x 190

Co robić, a czego się wystrzegać, by zdobyć przyjaciół i ich nie stracić? Jak odszyfrować wskazówki związane z mową ciała? Jak najlepiej podtrzymać rozmowę? Podobnie jak tabliczka mnożenia umiejętności społeczne nie są wrodzone – każde dziecko musi się ich nauczyć. Na szczęście 50 ćwiczeń zawartych w tej książce sprawi, że zdobywanie umiejętności społecznych stanie się łatwe i przyjemne!

Książka "Umiejętności społeczne. Trening dla dzieci" pomoże chłopcom i dziewczynkom w wieku od 6 do 10 lat nabrać pewności siebie i odnaleźć się w sytuacjach społecznych w domu, szkole oraz innych miejscach. Dzięki ciekawym i zabawnym ćwiczeniom dzieci zdobędą nowe supermoce – między innymi nauczą się zręcznie utrzymywać "piłkę konwersacyjną” w grze, osiągać kompromis, a także przestrzegać zasad dobrego zachowania przy stole.

W rozdziale pierwszym książka mówi o tym, czym są umiejętności społeczne i komu są potrzebne (podpowiedź – wszystkim)? Zawiera ćwiczenia związane z odblokowaniem supermocy społecznych, mówiące o tym, kiedy używać społecznych supermocy i co nas powstrzymuje przed ich używaniem. Kolejne rozdziały związane są z umiejętnościami rozmowy i słuchania, rozwijaniem i praktykowaniem tych umiejętności w szkołach, na placach zabaw i w domu.

"Umiejętności społeczne. Trening dla dzieci" to 50 ćwiczeń dla dzieci i rodziców, które dotyczą zaprzyjaźniania się, prowadzenia rozmów i zrozumienia reguł społecznych, które funkcjonują w środowisku, w którym żyje dziecko i z którym styka się na co dzień. Każde ćwiczenie opatrzone jest obrazkiem, który pokazuje sytuację, w której potencjalnie może znaleźć się dziecko i miejscem na odpowiedzi na pytania o jego zachowanie w tej sytuacji, odczucia z nią związane i sposoby rozwiązania.

Książka "Umiejętności społeczne. Trening dla dzieci" wydana została przez Wydawnictwo Harmonia, specjalizujące się książkach dotyczących terapii i ćwiczeń dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Na prawie 150 stronach zawarte są ważne dla każdego dziecka umiejętności i pomoc dla rodziców, którzy wychowują dzieci, w tym dzieci lękliwe i mające problem z interakcjami międzyludzkimi.

Natasha Daniels jest terapeutką dziecięcą i pisarką. Poświęciła swoją karierę pomaganiu dzieciom z OCD i ich rodzinom, zarówno w praktyce (prowadzi praktykę i podcast), jak i poprzez swoje książki. Jej pierwsza książka, How to Parent Your Anxious Toddler, była pierwszą książką o lęku poświęconą wyłącznie lękowi małego dziecka.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
2988091
Tytuł
Umiejętności społeczne. Trening dla dzieci
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
148
Data premiery
2021-04-01
Rok wydania
2021
Wymiary produktu [mm]
235 x 190
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.43
Długość
235
Głębokość
190
Wysokość
12
Zobacz więcej
Recenzje
4,5/5
12 recenzji
 • 5
  9
 • 4
  2
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  1
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Irena T. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-10-26
  książka ładnie i ciekawie wydana, można skorzystać z ciekawych propozycji zabaw i ćwiczeń, przydatna w pracy - polecam.
 • Anna J. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2021-08-20
  Książka wymaga zaangażowania osoby dorosłej. polecam.
 • Klaudia K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-06-15
  Ksiązka pomaga dziecku w wieku 5-10 lat okiełznać znajomość tego jak zachowywać się w społeczeństwie, jak się zachowywać czy jak zdobyć znajomych. Niektóre dzieci (w tym nasza córka) są albo bardzo nieśmiałe, albo boją się nawiązywać kontakty z innymi dziećmi. Ważne jest żeby nad tym pracować, żeby w dorosłym życiu nie miały już takich problemów. Ta książka okazała się dla nas wielką pomocą. Polecamy
 • Lucyna B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-06-13
  Książka przeznaczona dla dzieci, które mają trudności z nawiązywaniem znajomości czy utrzymaniem rozmowy. Tego trzeb Asię nauczyć dokładnie tak jak uczymy się matematyki. Warto zacząć ćwiczyć z dzieckiem wcześniej niż potem jak będzie starsze. W książce mamy dużo zadań, które pomagają dziecku ulepszać swoje umiejętności społeczne. My już zaczęliśmy ćwiczyć i Idze sprawnie także polecam książkę :)
 • Izabela W. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-06-11
  Relacje z rówieśnikami to dla dzieci coś naturalnego. Tak przynajmniej mogło by się wydawać. Niestety nie zawsze jest różowo i dzieci mogą spotkać się z nieprzychylnością ze strony innych. Może też stać się tak, że maluchy nie są gotowe na takie relacje. Na szczęście Pani w przedszkolu widząc, że syn nie do końca jest w stanie zaaklimatyzować się z grupą poleciła nam ten trening dla dzieci. Ponad 50 różnorodnych ćwiczeń pozwala na dopasowanie do nastroju dziecka. Bardzo polecam
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 28. maja, wtorek
0,00 zł
2988091
Ładowanie...