Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

(Nie) tacy sami

 (6 produktów)

Tosia i Julek uczą się dzielić. (Nie) tacy sami

5/5
15,19 24,99 zł −39%
Wysyłka dzisiaj

Tosia i Julek myją zęby. (Nie) tacy sami

5/5
16,39 24,99 zł −34%
Wysyłka dzisiaj

Tosia i Julek idą do przedszkola. (Nie) tacy sami. Tom 3

(okładka twarda)

5/5
16,99 25,00 zł −32%
Wysyłka dzisiaj

Tosia i Julek robią siku. (Nie) tacy sami. Tom 1

5/5
15,89 25,00 zł −36%
Wysyłka dzisiaj

Tosia i Julek czekają na brata. Tom 7 (Nie) tacy sami

15,89 24,99 zł −36%
Wysyłka dzisiaj

Tosia i Julek się kąpią. (Nie) tacy sami. Tom 2

5/5
15,19 24,99 zł −39%
Wysyłka dzisiaj

(Nie) tacy sami

Każdy rodzic staje przed ciężkim tematem wychowania dziecka. Książki z serii „(Nie) tacy sami” pozwalają zrozumieć jedną podstawową zasadę – każde dziecko jest inne. Jednak pomimo tych różnic dzieci potrzebują zawsze tego samego: miłości, zrozumienia i poczucia bliskości.

Autorką serii jest Magdalena Boćko-Mysiorska, która wyszła naprzeciw oczekiwaniom rodziców i stworzyła przystępną formę, która pozwoli porozmawiać z maluszkami na trudne dla nich tematy. To pedagog, a także promotorka Rodzicielstwa Bliskości, Porozumienia bez Przemocy oraz neuropsychologii.

Bohaterami książeczek są bliźnięta ostrożna Tosia oraz żywiołowy Julek. Pomimo tego, że na pierwszy rzut oka mogą wydawać się podobni, różni ich naprawdę wiele. Na szczęście mają rodziców, którzy stają na wysokości zadania – są cierpliwi i uważni, ale przede wszystkim dbają o samopoczucie dzieci. To właśnie te relacje budują ich poczucie własnej wartości oraz sprawiają, że Tosia i Julek czują się bezpiecznie.

Kartonowe strony z zaokrąglonymi rogami nadają się dla małych dzieci, sprawiając, że książeczki są bezpieczne. Ciekawie opowiedziana historia oraz barwne ilustracje Doroty Prończuk tworzą opowieść, do której maluchy z chęcią wracają.

Książki pokazują rodzicom, że nie warto porównywać dziecka do rówieśników, a różnice, które zauważają, wcale nie są wadami. To wsparcie i możliwość rozwoju we własnym tempie jest najlepszym rozwiązaniem dla dzieci. Na końcu każdej książki znajdziesz kilka cennych informacji skierowanych właśnie do rodzica.

W serii „(Nie) tacy sami” znajdziesz:

  • „Tosia i Julek robią siku” to książka, która uzmysławia zarówno dzieciom, jak i dorosłym, że dziecko powinno rozwijać się we własnym tempie. Korzystanie z nocnika przyszło Tosi z łatwością, natomiast Julek ma z tym większy problem.

  • „Tosia i Julek się kąpią” codzienne czynności wydają się rodzicom, czymś oczywistym. Książka opisuje, jak różnie dzieci mogą reagować na wodę, a co się z tym wiąże, jak ważny (w każdym z przypadków) jest dla nich temat wieczornej kąpieli.

  • „Tosia i Julek idą do przedszkola” - książka opisuje temat ważny zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców, czyli pójście do przedszkola. Lekko wycofana Tosia i odważniejszy Julek zupełnie inaczej odnajdują się w nowym środowisku. Na szczęście autorka dobrze opisuje towarzyszące im emocje i podpowiada rodzicom jak zachować się w konkretnym przypadku.

Ładowanie...