Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Moje poczytajki

 (2 produktów)

Czarna owieczka. Moje poczytajki

(okładka miękka)

Moje poczytajki

8,99 12,44 zł −28%
Wysyłka 24 godziny

Nie płacz, koziołku. Moje poczytajki

(okładka miękka)

Moje poczytajki

8,99 12,44 zł −28%
Wysyłka 24 godziny

Moje poczytajki

MOJE POCZYTAJKI

Seria “Moje poczytajki” składa się z utworów idealnych dla wszystkich dzieci, które zaczynają swoją przygodę z samodzielnym czytaniem. Nie są to typowo szkolne, krótkie czytanki, tylko teksty z fabułą. Wydane jednak w takiej formie, by nie zniechęcić czytelników – stosunkowo duża czcionka, poręczny format.

W skład „Moich poczytajek” wchodzą utwory takie jak:

- „Zaczarowana zagroda” Aliny i Czesława Centkiewiczów – interesująca i zagadkowa historia o tym, w jaki sposób pingwiny zamknięte w zagrodzie przez polarników, którzy chcą je zaobrączkować, uciekają; Czy ktoś im pomaga?   

- „Jak Wojtek został strażakiem” Czesława Janczarskiego – mały Wojtek marzy o tym, by zostać strażakiem; niestety podobno jest jeszcze za młody… Czy aby na pewno?

- „Szewczyk Dratewka” Janiny Porazińskiej – czy szewczyk wykona trudne zadania i uwolni księżniczkę uwięzioną w wieży?

- „Nie płacz, koziołku” Siergieja Michałkowa – historia nieposłusznego koziołka, który ostatecznie otrzymuje nauczkę na całe życie.

Każde działanie, które prowadzi do tego, że młody człowiek będzie z chęcią sięgał po książki również w dalszej części swojego życia, ma sens. Dlatego tak istotne, by nie zniechęcać dzieci do czytania! Warto pokazywać im atrakcyjnie wydane pozycje, które zaciekawią historią, ale także nie przerażą, na przykład dużą ilością stron czy małą czcionką, która będzie utrudniać czytanie. Nie ma idealnej recepty na to, by nasze dziecko jednoznacznie pokochało książki. Warto jednak robić wszystko, co w naszej mocy, by lektura nie kojarzyła się z nieprzyjemnym obowiązkiem. Seria „Moje poczytajki” przychodzi nam z pomocą! Książki opisują ciekawe i różnorodne historie. Każda rozwinie wyobraźnie i może być wspaniałym początkiem dalszych aktywności – zabaw i rozmów. Niektóre niewątpliwie zainspirują do pogłębienia wiedzy, na przykład o Antarktydzie, pingwinach. Inne mogą zachęcić do poznawania kolejnych legend i baśni. To bardzo ważne, by od najmłodszych lat prezentować dzieciom literaturę poruszającą różnorodną tematykę, pisaną zarówno wierszem jak i prozą. W serii „Moje poczytajki” odnajdziemy to bogactwo, co jest dużą zaletą tego cyklu.  

  

Ładowanie...