Sensoryczne niemowlę (Aleksandra Charęzińska) - tantis.pl
Xi
Niedostępny
InPost Paczkomat® 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Opis

Książka o integracji sensorycznej przeznaczona dla wszystkich rodziców małych dzieci. Autorki zgłębiają złożony temat, odnosząc się do zabaw, ale też nie zapominając o radości rodzicielstwa. Jest tu mowa o harmonijnym rozwoju dziecka i radzeniu sobie z problemami jego funkcjonowania w świecie pełnym bodźców. Zaburzenia integracji sensorycznej powodują, że dziecięcy mózg nie zawsze jest w stanie prawidłowo przetwarzać przyswajane informacje. Może to powodować wiele trudności w codziennym życiu. Autorki podejmują temat regulacji oraz samoregulacji, a także integracji sensorycznej, omawiając okres od urodzenia do 18 miesiąca życia dziecka. Książka zawiera nie tylko wiedzę na ten temat, ale także propozycje rozwijających ćwiczeń.

Warto zaznaczyć, że "Sensoryczne niemowlę" to propozycja przeznaczona nie tylko dla rodziców dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej. Umożliwia dodatkowe towarzyszenie każdemu dziecku w poznawaniu świata, zapewniając przy tym odpowiednie wsparcie w naturalnym ćwiczeniu jego umiejętności. Wyjaśnia rodzicom, jak zmieniają się zmysły dzieci, a także jak można pobudzać je do rozwoju. Książka dostarcza wielu informacji o pierwszych 18 miesiącach życia dziecka, uświadamiając przy tym dorosłym, jak wiele zmian zachodzi w umyśle małego człowieka w tym czasie. Zwróć uwagę również na 50 propozycji ćwiczeń, które możesz wykonać w domowych warunkach.

Książka powstała dzięki współpracy dwóch wyjątkowych autorek. Aleksandra Charęzińska jest pedagogiem i wykładowcą akademickim. Od wielu lat zajmuje się terapią integracji sensorycznej dziecka. Ponadto prowadzi zajęcia dla rodziców oraz osób pracujących z dziećmi, na których prezentuje najnowsze wyniki badań naukowych. Natomiast Joanna Szulc to dziennikarka i redaktorka, współpracująca ze znanymi czasopismami. Studiowała psychologię, zgłębiając zwłaszcza tematykę związaną z rozwojem dziecka. "Sensoryczne niemowlę" to tylko jeden z wielu zbiorów porad tej autorki. Sprawdź również inne, zamieszczone w "Jest z nami dziecko". Dzięki wiedzy oraz doświadczeniu prezentowanych autorek powstał specjalistyczny poradnik, przekazujący informacje o wysokiej jakości merytorycznej.

Wydawnictwo Mamania powstało, by nieść pomoc. Jego zadaniem jest wspieranie rodziców w opiece nad dzieckiem i rozwijanie ich umiejętności. Oferuje inspirujące książki, które pomagają w trudach rodzicielstwa. Ponadto znajdziecie tu serie ilustrowanych książek dla dzieci. Za swoją działalność wydawnictwo zdobyło wiele nagród oraz wyróżnień, w tym wyróżnienie samego Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 934801
Tytuł Sensoryczne niemowlę
Autor Aleksandra Charęzińska, Joanna Szulc
Wydawnictwo Mamania
Język wydania polski
Język oryginału polski
Liczba stron 273
Data premiery 2019-10-04
Rok wydania 2019
Wymiary produktu [mm] 271 x 171
Okładka okładka twarda
Waga Produktu [kg] 0.6
Cena detaliczna 49,90 zł
Nasza cena 31,99 zł

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Marta M.

Klient zweryfikowany

5/5
| 09-05-2022 | Recenzja zweryfikowana
Uwielbiam tą książkę. Bardzo pomaga mi w pracy z najmłodszymi.

Daria L.

Klient zweryfikowany

5/5
| 02-11-2021 | Recenzja zweryfikowana
Pozycja ukazująca jak ważne są zmysły małego człowieka, wskazująca na intergacje sensoryczną i pomagająca te zmysły odpowiednio stymulować ;-)

Klaudia J.

Klient zweryfikowany

5/5
| 17-04-2021 | Recenzja zweryfikowana
Książka bardzo ciekawa w sposób jasny i ciekawy wyjaśnia zagadnienia dotyczące integracji sensorycznej niemowląt, podając przykłady z życia i metody rozwiazywania roznych problemów oraz ciekawe ćwiczenia z podziałem na wiek dziecka. Polecam wszystkim troskliwym rodzicom którym sensoryczny rozwój ich dziecka nie jest obojętny.

Jagoda N.

Klient zweryfikowany

5/5
| 19-01-2021 | Recenzja zweryfikowana
Zbyt mało konkretów, jak dla mnie. Myślę, że dla osób, które pierwszy raz spotykają się z zagadnieniem SI jest to dobra pozycja. Ja sporo już wiem na ten temat. Ale ogólnie pozycja warta polecenia.

Anna U.

Klient zweryfikowany

5/5
| 25-11-2020 | Recenzja zweryfikowana
Książka napisana bardzo przystępnym językiem. Pojawia się w niej dużo rad i wskazówek dla przyszłych rodziców i tych którzy już nimi zostali. Obowiązkowa pozycja, szczególnie w czasach coraz większych problemów z sensoryķą.

Renata Z.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 15-09-2020 | Recenzja zweryfikowana
Bardzo ciekawa książka. Otrzymałam ją w prezencie na baby shower. Okazała się  dla mnie nieocenionym źródłem wiedzy o wychowaniu mojej córeczki. Oczywiście nie do wszystkich porad się zastosuję, ale do większości na pewno. Polecam.

Karolina F.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 07-09-2020 | Recenzja zweryfikowana
Fantastyczna książka, która nam bardzo pomogła. Chcieliśmy od samego początku wspierać rozwój naszego maluszka. I dzięki tej pozycji udaje nam się. Autorki zasypują nam poradami praktycznymi, jak wpłynąć na rozwój zarówno fizyczny, jak i emocjonalny. Uwierzcie mi, ze to ma niesamowicie pozytywne konsekwencje w późniejszym wieku dziecka. Zresztą przekonajcie się samo. Polecam nie tylko tą, ale i wszystkie inne książki napisane przez te panie.

Magdalena P.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 07-09-2020 | Recenzja zweryfikowana
Jedna z lepszych książek dla przyszłych rodziców z jaką miałam do czynienia, a uwierzcie mi sporo już tego przeczytałam. Bardzo często do niej zaglądam. Znajdziecie tu porady dwóch doświadczonych kobiet, a wskazówek tych na próżno szukać w internecie. Polecam przede wszystkim tym wszystkim rodzicom, którym rozwój dziecka, zarówno fizyczny jak i psychiczny, emocjonalny nie jest obojętny – zatem polecam wszystkim przyszłym mamusiom i tatusiom J

Zofia D.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 05-09-2020 | Recenzja zweryfikowana
Ta książka to istna skarbnicy wiedzy o dziecku w wieku od 0 do 18. miesiąca życia. Polecam ją wszystkim przyszłym rodzicom. Owszem, można przeczytać ją jak już maluch pojawi się na świecie, ale moim zdaniem lepiej zawczasu się przygotować i od samego początku, od pierwszych dni wspierać rozwój. Książka napisana jest miły, lekkim językiem aczkolwiek jest też bardzo merytoryczna. Nie ma tu miejsca na lanie wody, same konkrety, a to bardzo sobie cenię. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam

Elzbieta N.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 04-09-2020 | Recenzja zweryfikowana
Bardzo dawno nie czytałam tak wciągającej książki. Podczas lektury aż musiałam sobie robić notatki. Tyle ciekawostek, tyle przydatnych informacji. Autorki spisały się mistrzowsko i nie pozostaje mi nic innego jak im pogratulować. Moim zdaniem to lekarze powinni każdą kobietę w ciąży uczyć przed porodem co i jak, albo nie wiem, może jakaś położna. No ale tak nie jest, więc kobitki, generalnie rodzice, zdobywajcie ta wiedze sami.

Alicja F.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 02-09-2020 | Recenzja zweryfikowana
Książka „Sensoryczne niemowlę” to moje najnowsze odkrycie. W zasadzie trafiłam na nią za sprawą przyjaciółki, która dała mi ją w prezencie przed porodem. Dzięki niej wiedziałam jak przygotować się na pierwsze chwile z dzieckiem. I nie mam tu na myśli kwestii pielęgnacji niemowlęcia, ale wspierania rozwoju. No właśnie! Wiedzieliście, że już od pierwszych dni możecie pomóc dziecku? Ta pozycja została stworzona z myślą o maluszkach do 18 roku życia, Traktuję ją jak biblię i szczerze polecam.

Halina D.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 31-08-2020 | Recenzja zweryfikowana
Kiedy dziecko wolniej przyswaja sobie nowe umiejętności i słabo reaguje na elementy otoczenia, warto sprawdzić, czy nie jest to głębszy problem. Książka Aleksandry Charęzińskiej i Joanny Szulc ma na celu wprowadzenie w tematykę integracji sensorycznej oraz wyjaśnia, jak mózg małego dziecka przetwarza informacje dochodzące do niego z zewnątrz. W książce znajdziecie wyjaśnienie wielu objawów, których łatwo można nie zauważyć.

Judyta K.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 29-08-2020 | Recenzja zweryfikowana
Genialna książka, szkoda że nie miałam jej pod ręką przy pierwszym dziecku. No ale jak to się mówi, lepiej późno niż wcale. Niby dużo już wiedziałam o rozwoju dziecka. Kilak technik opisanych przez autorki było mi znanych, ale i tak większość była nowością i od razu wdrożyłam je do życia. Widzę jak moje dziecko cudnie się rozwija, reaguje na bodźce. Naprawdę ta książka to skarb, który warto mieć na półce i praktykować całą wiedze. Polecam po stokroć z  całego serca.

Anna T.

Klient niezweryfikowany

4/5
| 11-08-2020 | Recenzja zweryfikowana
Książka zwracająca uwagę na problemy małego dziecka z przyswajaniem i rozróżnianiem elementów otoczenia może okazać się bardzo pomocna w rozpoznaniu zaburzeń integracji sensorycznej. Autorki wyjaśniają, jak w poszczególnych miesiącach życia dziecka kształtuje się umiejętność przetwarzania informacji docierających z zewnątrz oraz opisują ćwiczenia, które mogą pomóc w odpowiednim rozwoju.

Kazimierz E.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 22-07-2020 | Recenzja zweryfikowana
Książka wyjaśniająca problemy z integracją sensoryczną, które potrafią mocno wpłynąć na rozwój dziecka. Problemy z prawidłowym rozwojem dziecięcego mózgu są często bardzo trudne do wykrycia, a czasem niepozorne objawy dają zaskakujący efekt. Autorki nie skupiają się jednak tylko samym przekazywaniu wiedzy, ale starają się też zaproponować różne ćwiczenia, jakie można wykonywać z dzieckiem, by poprawić jego zdrowie.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat® 24/7
czas dostawy
13. czerwca, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
13. czerwca, wtorek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
13. czerwca, wtorek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
13. czerwca, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
13. czerwca, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
13. czerwca, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
13. czerwca, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
13. czerwca, wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...