49,99 

Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa

Popularne wydawnictwo Kultura Gniewu zrobiło wyjątkową niespodziankę wszystkim miłośnikom sztuki komiksowej. W ramach serii "Krótkie Gatki" wznowiło edycję legendarnego albumu „Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa”, który stworzył mistrz polskiego komiksu Tadeusz Baranowski. O czym jest komiks „Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa”Album „Na co dybie w wielorybie czubek nosa EskiCzytaj więcej

  • Wydawnictwo: Kultura Gniewu
  • Data premiery: 2022-11-23
  • Okładka: twarda
  • Liczba stron: 64
  • Wymiary: 335 x 254

Popularne wydawnictwo Kultura Gniewu zrobiło wyjątkową niespodziankę wszystkim miłośnikom sztuki komiksowej. W ramach serii "Krótkie Gatki" wznowiło edycję legendarnego albumu „Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa”, który stworzył mistrz polskiego komiksu Tadeusz Baranowski.

O czym jest komiks „Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa”

Album „Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa” składa się z 2 osobnych opowieści: "W pustyni i w paszczy" oraz "Co w kaloryferze piszczy".

W pierwszej historii poznajemy Kudłaczka i Bąbelka, nieustraszonych podróżników i urodzonych optymistów. Podczas kolejnej wyprawy w poszukiwaniu zaginionego świata odkrywcy dziwnym zbiegiem okoliczności zostają połknięci przez wieloryba. Nawet uwięzieni w paszczy olbrzymiego ssaka morskiego nie tracą hartu ducha. Postanawiają za wszelką cenę znaleźć wyjście z sytuacji. Okazuje się, że wewnątrz organizmu wieloryba znajduje się wielka magiczna kraina, w której czekają na podróżników całkiem nowe przygody...

Druga opowieść przedstawia losy superbohatera Orient-Mena. Pochodzący z pradawnego rodu herosów Orient-Men zostaje wezwany na pomoc przez Eskimosa Grenlandzkiego. Super-men ma przeprowadzić reperację zimnego kaloryfera. Zadanie nie należy do najłatwiejszych. Przez nieudolną naprawę urządzenia bohater wpada w tarapaty i zagniewany Eskimos rusza jego śladem. Mściwy właściciel zepsutego kaloryfera robi wszystko, by dopaść Orient-Mena w czasie jego kolejnych przygód. Czy mu się to uda?

„Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa” - opinie

Obie historie graficzne zachwycają baśniową fabułą, szybkimi zwrotami akcji oraz absurdalnym humorem. Szalone przygody głównych bohaterów pochłaniają bez reszty i wzbudzają uśmiech na twarzach odbiorców. Niezwykle barwna szata graficzna przyciąga uwagę i zaprasza wszystkich do radosnej zabawy.

Perypetie podróżników i Orient-Mena podobają się czytelnikom w każdym wieku. Dla starszych odbiorców lektura jest niezwykłą podróżą sentymentalną do czasów dzieciństwa. Młodzi czytelnicy doceniają niebanalne rysunki i ogromne poczucie humoru autora.

Album „Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa” to debiut komiksowy Tadeusza Baranowskiego. Tytuł ukazał się po raz pierwszy w 1980 r. i od razu zyskał grono wiernych fanów.

Wznowiony komiks zawiera treści, które, z powodu cenzury w PRL, nie znalazły się w oryginalnym wydaniu.

Aktualne wydanie komiksu ma twardą oprawę i powiększony format. W większym formacie plansze są lepiej widoczne. Można zatem dostrzec mnóstwo fantastycznych, niewidocznych na pierwszy rzut oka, detali i na nowo zachwycić się twórczością Baranowskiego.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3314483
Tytuł
Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Liczba stron
64
Data premiery
2022-11-23
Rok wydania
2022
Wymiary produktu [mm]
335 x 254
Okładka
twarda
Waga Produktu [kg]
0.74
Długość
255
Głębokość
332
Wysokość
13
Nasza cena
49,99 zł
Zobacz więcej
Informacje dotyczące bezpieczeństwa i produktów
Informacje o producencie
Pełna nazwa producenta
Kultura Gniewu
Adres pocztowy
04-923 warszawa Bartoszycka 10
Telefon
504825342
Kraj pochodzenia produktu
PL
Osoba odpowiedzialna w UE
Nazwisko lub nazwa podmiotu
Kultura Gniewu
Adres pocztowy
04-923 warszawa Bartoszycka 10
Telefon
504825342
Zobacz więcej
Recenzje
4,0/5
2 recenzje
  • 5
    0
  • 4
    2
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
  • Michał L. Klient niezweryfikowany
    4.0
    2022-12-09
    RAZ JESZCZE NA COŚ DYBIE

    Najklasyczniejszy z klasycznych. Pierwszy z pierwszych, a zawierający wszystko, co twórczość Baranowskiego do zaoferowania nam ma. A ma dużo. Bo Baranowski to legenda. Wielka, bo chociaż debiutował dopiero w roku 1980, stanowi jeden z filarów rodzimych opowieści obrazkowych i żywą inspirację dla kolejnych pokoleń twórców. Więc jego debiutancki album „Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa”, gdzie swój początek mają wszystkie najsłynniejsze pomysły i dzieła autora, wraca co i raz. I dobrze, bo warto go przypominać. A teraz jeszcze Kultura Gniewu przypomniała go w zupełnie nowym, powiększonym formacie, byśmy jeszcze bardziej mogli cieszyć oczy pracami mistrza.

    Fabuła? Jedna nie jest, bo na „Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa” składają się tak naprawdę dwa komiksy. No a każdy z nich jest na dodatek zbiorem jednostronicowych humoresek, układających się w większą całość.
    W pierwszym, „W pustyni i w paszczy”, dwaj słynni podróżnicy, Kudłaczek i Bąbelek, wyruszają w podróż. Cel? Poszukiwania lądu zaginionego świata. Pech chce, że zostają połknięci przez wieloryba. Na szczęście zwierzę w środku okazuje się być bogato zaludnione, pełne roślin, zwierząt i wszelkiej maści absurdalnych dziwów. To tu spotkają Jagrysa, Tygrysa i Ongrysa, przekonają się, co różowy słoń ma wspólnego z fortepianem i poznają Stanisława Nosorożca.
    Drugi komiks, „Co w kaloryferze piszczy”, to debiut legendarnego Orient Mana, potomka starego rodu Super-Menów południowo-północnych. Na naszego herosa czeka tym razem niezwykłe zadanie. Wezwany przez Eskimosa do naprawy jego zepsutego kaloryfera, już przez resztę komiksu będzie musiał zmagać się z tym problemem. Nieważne, gdzie się nie uda, czy spotka króla na zamku, kosmitów czy byka (ortograficznego), Eskimos i jego kaloryfer będą go prześladować niczym duchy. A jakby tego było mało, sam grzejnik także skrywa pewien sekret…

    O wielu komiksach zwykło się mówić, że są legendarne. Zresztą z tymi legendami to często bywa tak, że są nimi, bo w sumie konkurencji nie było. Więc bycie legendą to jedno, a niesienie zarazem dobrej jakości może się ze sobą mijać. Ale komiksy Baranowskiego dobre są, świetne są i niezmiennie robią wrażenie. Czy takie, jak dekady temu? Nie wiem, bo wtedy to było novum, czegoś takiego w naszym kraju nie było. Te zabawy słowne, połączone z oderwaniem od realizmu i popuszczeniem wodzy fantazji, w połączeniu z absurdami, dały dzieło niezwykłe. Może jeszcze trochę niewykształcone było to wszystko, może jeszcze najlepsze prace Baranowski miał dopiero przed sobą, ale i tak ta wciąż należy do czołówki jego dokonań. I po latach, choć już absurdów wszelkich znamy multum, nadal jest urzekająca i wciągająca.

    I podana w niepodrabialnej stylistyce: i to pod względem tekstów, i rysunków. A jeśli o grafice mowa to kadry są tu gęsto zaludnione, autor upodobał sobie wszelkie obłości, którymi wzbogaca typowo cartoonowe elementy, więc wszystko, co tu widzicie, jest kręte, zaokrąglone i przyjemnie opływowe, płynne. A jeszcze podlewa to wszystko bardzo barwną kolorystyką, która z miejsca wpada w oko. W oko zresztą wpada tu wszystko, bo i samo wydanie, solidnych rozmiarów przecież (245 x 325 mm) robi wrażenie i ładnie się prezentuje. A przede wszystkim jeszcze ładniej prezentuje to, co w środku.

    Warto pod każdym względem. Kultowa rzecz, którą znać powinien każdy, a przede wszystkim znać po prostu wypada. Dobra, absurdalna zabawa dla całej rodziny gwarantowana. A dla starszych jeszcze ile w tym sentymentów i nostalgii!
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
  • Klient zweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Klient niezweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Recenzja Zweryfikowana
    Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 28. stycznia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 28. stycznia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier DPD
data dostawy 28. stycznia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 28. stycznia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 28. stycznia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 28. stycznia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 28. stycznia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 28. stycznia, wtorek
0,00 zł

O Autorze